Skocz do zawartości
radiergummi

AMD Radeon HD7900 Series

Rekomendowane odpowiedzi

W moim wypadku na sterach 12.11 beta4 wzwyz microstuttering jest nie zauwazalny ( byc moze wogole go brak )

wczesniejsze stery w tym temacie byly poprostu niedorobione , czasami az oczy bolaly Dołączona grafika

 

b.t.w

 

Czy nie taniej i szybciej bedzie kupic 2x7970 ktore sie jeszcze lekko podkreca do 1100MHz ??

zeby te dwu ''glowe'' karty mialy racje bytu powinny byc tansze o 20% niz dwie sztuki oparte na tym samym ukladzie .

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim wypadku na sterach 12.11 beta4 wzwyz microstuttering jest nie zauwazalny ( byc moze wogole go brak )

wczesniejsze stery w tym temacie byly poprostu niedorobione , czasami az oczy bolaly Dołączona grafika

 

b.t.w

 

Czy nie taniej i szybciej bedzie kupic 2x7970 ktore sie jeszcze lekko podkreca do 1100MHz ??

zeby te dwu ''glowe'' karty mialy race bytu powinny byc tansze o 20% niz dwie sztuki oparte na tym samym ukladzie .

 

dokładnie jedyna zaleta dwurdzeniówki to mniejsze zużycie pradu, przy ewentualnej odsprzedaży łatwiej opchnąć jednordzeniowe karty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie jedyna zaleta dwurdzeniówki to mniejsze zużycie pradu, przy ewentualnej odsprzedaży łatwiej opchnąć jednordzeniowe karty

 

No i możesz łatwiej zrobić 4x HD 7970 (2x 7990) w jednej budzie :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie doradzcie ktory radeon 7970 z obecnych na rynku posiada najlepszy stosunek cena/wydajnosc/oc ??

znalazlem cos takiego : Gigabyte ATI Radeon HD 7970 GHz Edition Windforce 3X 1100MHz na gpu w standardzie

ciekawe na ile pojda ramy ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie doradzcie ktory radeon 7970 z obecnych na rynku posiada najlepszy stosunek cena/wydajnosc/oc ??

znalazlem cos takiego : Gigabyte ATI Radeon HD 7970 GHz Edition Windforce 3X 1100MHz na gpu w standardzie

ciekawe na ile pojda ramy ??

 

Jeśli chcesz mieć 7970 od GB z regulacją napięć to na dzień dzisiejszy zostaje tylko SOC. Tylko będziesz musiał wymienić w nim chłodzenie bo oryginalne jest bardzo głośne i nie powala wydajnością

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno wszyscy blokuja juz vgpu, najpewniej jest chyba brac referenta

 

Referenta ???

Znalazlem takie cos : http://www.overclockers.co.uk/showproduct.php?prodid=GX-155-MS&groupid=701&catid=56&subcat=938

jak myslicie pojdzie toto na 1100/6000 MHz ?? ten referent tanszy od w/w Gigabyte Windforce 3 o cale 60 funtow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Niedziele padla mi jedna z kart , dziwne bo nie znecalem sie nad nimi az tak bardzo ,

max tempearatury podczas gry w BF3 65'C zazwyczaj podczas gry 60'C .

 

Mile mnie zaskoczyla wydajnosc nowych sterow 12.11 beta8 , przy jednej karcie w taktach z siga 3DMark11 -10180pkt

 

 

 

Jak karta wroci z RMA to juz chyba pojdzie na ebay ....

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tommiyacht

 

 

Zacznij od wpisu w Sygnaturze co masz za sprzet bo tak trudno zgadywac :/

Jezeli posiadasz nowego Radeona 79xx z Boost'em to sobie daruj odczyty z AB czy innych programow

pokazuja lipe i tyle.

Mnie obecnie pokazuje ze na defaultowym napieciu GPU chodzi na 1160MHz :)

skok 210MHz bez dodatkowego papu raczej malo prawdopodobny

poprostu karty z Bosstem inaczej zarzadzaja podawanym do GPU pradem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem. Otóż po upgrad'ie sprzętu:

Mobo: Gigabyte EX58-UD5

 

Proc: Intel Core i7-920 2,6- wykręcony 4,0

 

RAM: G.Skill DDR3 3x2048MB 2000MHz TRIDENT CL9

 

GPU: - Radeon Gigabyte 7950

 

PSU: Antec Pro 850

 

SSD- Vertex 120GB+ 2 TB

 

i zabawach z podkręcaniem grafy (updacie biosu na F3 ze stronyt Gigabyte'a) a potem kręceniu w MSI AB karta idzie 1150/1600 , core voltage 1187.

 

W 3DMark11 mam:

Score

P9963 3DMarks

 

Graphics Score

10815

 

Physics Score

8529

 

Combined Score

7448

 

Wszystko super ale po restarcie kompa - i pojawieniu się ikonki msi ab - jak sprawdzę to mam ustawione 1150/1600 lecz core voltage 1125! Notabene wcześniej zapisałem profil z core voltage 1187 a po restarcie jest 1125. Czy to normalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrzucam ciekawy test 7950 vs 660 ti i pierwszy raz w życiu czytałem o frame latencies co całkowicie zmienia postać rzeczy http://techreport.com/review/23981/radeon-hd-7950-vs-geforce-gtx-660-ti-revisited

 

http://techreport.com/review/21516/inside-the-second-a-new-look-at-game-benchmarking

 

Purepc czekamy na podobną metodologię testów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę! trixx wszystko ładnie trzyma. Jedno mnie zastanawia. Karta super śmiga 1150/1600 przy core voltage 1187 więc wydaje się mieć potencjał na podkręcanie. Jednak jakiekolwiek podbicie napięć i zmiana zegarów powyżej 1150 owocuje freezami. Jakieś rady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ze ci trzyma nie znaczy ze jest na 100% stabilna. Dovoltuj ja na 1.25 i sprawdz ile wyciagniesz max na tym napieciu. Wtedy sie przekonasz czy nie chce dalej isc czy za niskie napiecie masz.

 

Sent from my HTC Wildfire S A510e using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godziny grania w BF3 i Far cry 3 i zero problemów więc sądzę że jest stabilnie. Jakiekolwiek zmiany napięcia i podwyższanie zegarów = freezy. Właśnie dołożyłem dodatkowy wiatrak który dmucha na kartę i sprawdzę jeszcze raz.

 

No więc jakakolwiek zmiana GPU Clock powyżej 1180 - freez. Ustawiłem VDDC 1,25 i BF3 śmiga, zmniejszyłem na 1193 - hula pięknie. Jednak gdy podbijałem GPU na 1190, 1200 - przy ustawieniu 1 250 - po 10 , 20 min freez. Tempy w normie - 55 -60 stopni.

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

Edytowane przez Dutch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grasz z vsync? Obciazenie w gpu powinno byc ciagle na 99-100%. Poczytaj o tym w tym temacie jak to naprawic. Swoja droga battlefield3 nie jest najlepsza gra do sprawdzania stabilnosci. Juz taki batman ac rozgrzewa mocniej karte a w innych tytulach wychodza "kwiatki" w postaci zbyt malego napiecia.

 

Sent from my HTC Wildfire S A510e using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie BF3 smigal mi na 1180MHz za to Metro2033 max na 1130MHz

b.t.w

na gwarancji dostalem nowa revizje Sapphire 7950 Vapor-X w tej zamontowano inne pamieci z napieciem MVDDC na poziomie 1,5

starsze karty mialy MVDDC 1,6 jak narazie karta kreci sie minimalnie lepiej niz poprzedniczka ,

w BF3 idzie pograc z GPU 1200MHz i ram 1600MHz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W vapor-x napiecie MVDDC z 1.6 do 1.5 zmienili poprzez update biosu, gdzie zmniejszyly sie tez temperatury vrm.

Czym zmieniasz napiecie vddc, czy wypuscil juz ktos poprawny soft odrozniajacy vid od vddc pod boostem ?

Jakie masz wersje biosow? Napiecie nadal tylko poprzez "wymus stale napiecie" w AB ?

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj sobie w necie : Sapphire Trixx 4.4.0b-MOD

ta wersja umozliwia zmiane MVDDC

obserwujac logi GPU-Z VDDC skacze w obciazeniu pomiedzy 1.18-1.24 , MVDDC jest stale

 

Bios Version 015.025.000.099.000000 (113-210 PAFR-V08)

update

Zapomnialem o najwazniejszym ta wersja posiada zasilanie 2x8 pin poprzednia 1x6 i 1x8 pin

 

 

Co do wymuszania stalego napiecia VDDC poprzez MSI Afterburner

czytalem na kilku sajtach ze ludziom ubijalo karty , zlekcewazylem te informacje

i jednego dnia padla mi karta w Crossfire :/ uzywalem wlasnie MSI AB z wymuszeniem stalego napiecia.

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady! Gram z vsync off. Sądzę żę jest coś poblokowane z regulacją napięcia - chyba podobnie do tego co opisywał kolega Mario2k. Oryginalnie miałem bios f21 ale zmieniłem na F3 - który notabene zniknął ze strony Gigabyte'a. Spróbuję wrócić do starego biosu i popróbować. Pytanie do kaijitsu - jaki ma kolega bios że tak ładnie mu się kręci?

 

Dam znać co i jak po świętach. A wszystkim tu piszącym życzę wesołych, rodzinnych i bez kompa Świąt ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie zapraszam do http://forum.purepc.pl/topic/350080-catzilla-nowy-efektowny-benchmak-3d-od-polakow/#entry3777465 jest tam link do strony z nowym polskim benchmarkiem bardzo efektownym z niezłą ścieżką dźwiękową, także zachęcam do dzielenia się wynikami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc powróciłem do biosu f21 (taki miała karta jak ją otrzymałem). Wyczyściłem wszystko atimanem, zainstalowałem najnowsze stery + msi ab i zacząłem zabawe od początku. I oto co się objawia. Na wstępie bios f21 ma core voltage 1093 na starcie (w f3 którym także się bawiłem miałem 1125). Podbiłem od razu do 1280 i ustawiłem 1180/1600, odpaliłem Far cry 3 gdzie gpu load mam 99-100% i freez. No więc testuje dalej - 1100/1600 (napięcie 1250) - chodzi. oto screeny:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Po 40 min gry wychodzę i zonk - przy przegądaniu neta - sterowik odzyskał sprawność....bla bla bla. Czyli shit. Sprawdzę jeszcze bios F2 ale jak będą takie same objawy to wracam do f3 który z tego co wyczytałem miał na stałe ustawione 1250 i niektórym osobom uwalił karty - dlatego prawdopodobnie został usunięty ze strony gigabyte'u. Ech...

 

Jakieś rady panowie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę zmienić kartę graficzną, jednakże narazie mysle ze do tych gier nie ma sensu - na mojej gram bardzo komfortowo w 1680x1050 na wysokich detalach. Chce poczekać do kwietnia i nabyc 8950 lub 8870 z mysla o nowej generacji gier, nie bede czekal do czerwca na nvidie. Sądząc po serii 7 powższe modele winny się dobrze kręcić. Myślicie że to dobry pomysł - karty z serii 8 podołają nowej generacji gier w maxsie ? Myślę że analogicznie w tym roku wyjdą również nowe konsole - bez nich next gen się nie zacznie, wątpie by miały lepszą kartę graf. od tych które podałem. Jakie macie zdanie na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślicie że to dobry pomysł - karty z serii 8 podołają nowej generacji gier w maxsie ?

 

To jest forum komputerowe, a nie dla wróżek i jasnowidzów.

Nie wiemy czy podołają next-next-genom, nie znamy specyfikacji nowych konsol itd.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...