Skocz do zawartości
radiergummi

AMD Radeon HD7900 Series

Rekomendowane odpowiedzi

Wyszły nowe stery 13.1

 

http://www.purepc.pl/oprogramowanie/amd_catalyst_131_nowe_sterowniki_do_radeonow

 

Czy ktoś już testował? Jest jakiś boost względem bety 12.11? Czy jedynie poprawki kosmetyczne w grach wymienionych w changelogu. Chwilowo jestem bez PC i nie mam jak sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszły nowe stery 13.1

 

http://www.purepc.pl...iki_do_radeonow

 

Czy ktoś już testował? Jest jakiś boost względem bety 12.11? Czy jedynie poprawki kosmetyczne w grach wymienionych w changelogu. Chwilowo jestem bez PC i nie mam jak sprawdzić.

 

15 gier po dwa miejsa

http://maxforces.com...p?article_id=69

13.2 te nieoficjalne też dożuciłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja karta poszła na gwarancje i dostałem informację, że producent wymienił ją na nową. Z tego co wiem to obecnie dostępne są karty tylko w rev2.0 czyli inna sekcja zasilania i gorszy kontroler napięcia - zablokowane podnoszenie napiecia. Czy moge żądać wymiany na rev1.0 lub zwrot pieniędzy? W końcu wymieniona karta jest niezgodna z umową.

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak chcesz argumentować odmowę wymiany ? brakiem możliwości podkręcania??, spsikają cię na starcie, co innego gdyby miała niższe traktowania nie tak którą kupiłeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak , oni nie dają żadnej gwarancji , że dana karta będzie miała regulacje napięcia i będzie się podkrecać do danych zegarów. Oni ci dają sprzęt o danych parametrach i to jest istotne. Gigabajt zaczął robić szrot , prócz braku regulacji napięcia to ładują kiepskie gpu oraz mizerne elpidy. Trzeba na czymś oszczędzić , skoro ich karty pomimo autorskich rozwiązań są najtańsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest tak, ze Jak kupilem samochod z silnikiem 2.0, ktory nawalil to chce auto z silnikiem 2.0 a nie 1.4 o tej samej mocy (parametrach)? W dodatku rev1.0 (uzywane) chodza na allegro troche drozej wiec nie moge tego argumentowac nizsza wartoscia czy cos? Sprobuje sie dodzwonic i dowiedziec co i jak. Kupowalem w morele wiec moze bedzie moxliwosc wymiany na 1.0

 

Orientuje się ktoś które 7950 mają zablokowane vcore a które nie? W sieci można się naczytać różnych rzeczy, nie zawsze prawdziwych. Jedni twierdzą, że wersja OC jest zablokowana, zwykła nie, inni, że wersja SOC jest niezablokowana i tak w kółko macieju. Ew. które karty innych producentów nie są zablokowane, może wymienią na inną...

 

Sent from my HTC Wildfire S A510e using Tapatalk

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest tak, ze Jak kupilem samochod z silnikiem 2.0, ktory nawalil to chce auto z silnikiem 2.0 a nie 1.4 o tej samej mocy (parametrach)? W dodatku rev1.0 (uzywane) chodza na allegro troche drozej wiec nie moge tego argumentowac nizsza wartoscia czy cos? Sprobuje sie dodzwonic i dowiedziec co i jak. Kupowalem w morele wiec moze bedzie moxliwosc wymiany na 1.0

 

chyba dalej nie rozumiesz sposobu myślenia producentów albo nie chcesz tego zrozumieć. kupiłeś kartę w obojętnie jakiej rewizji ale o określonych w specyfikacji parametrach pracy, ilości pamięci i chłodzeniu. jeżeli dają ci to samo tylko gorzej kręcące się to na jakiej podstawie chcesz to reklamować?? przecież nie napisali w specyfikacji że ta karta kręci się na tyle i tyle i masz to gwarantowane. ogarnij się chłopie :P

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie sie dla przykladu pofarcilo , padla mi karta Vapor-X po 2 tygodniach wyslali nowsza rewizje ( napiecie VGPU niby zablokowane )

ale w stresie podbija z automatu do 1,180V tym samym karta chodzi stabilnie na 1160MHz ( max 1200MHz )na GPU bez podbijania napiecia w SaphireTrixx czy innych cudach , do tego pamieci tez jakby lepiej znosza 1600MHz (x4 rzecz jasna )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież nie napisali w specyfikacji że ta karta kręci się na tyle i tyle i masz to gwarantowane. ogarnij się chłopie

Przecież nie chodzi o to jakie zegary osiąga karta tylko jaki kontroler napięcia jest wlutowany w PCB. Gdyby to było w oficjalnej specyfikacji karty byłoby to podstawą do jakichś roszczeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś które 7950 mają zablokowane vcore a które nie? W sieci można się naczytać różnych rzeczy, nie zawsze prawdziwych. Jedni twierdzą, że wersja OC jest zablokowana, zwykła nie, inni, że wersja SOC jest niezablokowana i tak w kółko macieju. Ew. które karty innych producentów nie są zablokowane, może wymienią na inną...

 

Aktualnie wszystkie dostepne nowe revizje 7950/70 od GB mają zablokowaną regulacje napięć, za wyjątkiem soc. Co śmieszniejsze soft od gb nie pozwala mi regulować napięć ale wszystkie inne tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja je moge dla Ciebie zrobić. Mam jednak pytanie, ze wzgledu na to iz jestem raczej poczatkujacym uzytkownikiem podkrecania sprzetu.

Czy te testy moge wykonac jeden po drugim zmieniajac tylko zegary w Afterburner? Czy po kazdym tescie resetowac kompa i wtedy ustawiac zegary ?

Posiadam GB Ghz WF3 7970 i jak na razie udało mi sie ją podkręcic maksymalnie na 1050/1500 stabilnie(moja karta ma tylko 1.170mV). Widzialem gdzies bios ktory mial 1100/1500 do tej karty, ale zgubilem strone. Chyba byla ona na techpowerup albo cos w tym stylu. Jakie sa defaultowe ustawienia 925/1375?

 

znalazłem ten bios, ale nie ma nic o napieciach. czy ktos go juz probowal?

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

Edytowane przez brym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie puszczach 3DMarka najnowszego na domyślnych ustawieniach. Po zakończeniu testów kopiujesz link do strony z wynikami i gdzieś zapisujesz. Potem podkręcasz zegary i pamięci i znów to samo. Test w najnowszym 3Dmarku (co wyszedł wczoraj nie wersja 11 !) i zapisiujesz link do wyników. Potem wrzuć oba. Na pewno nie ja jeden stoję przed wyborem 7970 lub GTX 670. Ciekaw jestem jak to sie skaluje w nowym 3D Marku. Ja i pewnie inni będziemy wdzięczni za te testy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec sa juz wyniki:

 

przed OC(925/1375 +0%): http://www.3dmark.com/3dm/72602

po OC:(1050/1500 +0%) http://www.3dmark.com/3dm/73241

po OC:(1050/1500 +20%) http://www.3dmark.com/3dm/80000

po OC:(1050/1550 +20%) http://www.3dmark.com/3dm/80352

 

Edited: Jeszcze jedno. Skoro "...and a physics test for measuring CPU performance" to dlaczego w pierwszym tescie zegar ma 1,6ghz a w drugim 2,2ghz? Nie powienien byc zatem rozkrecony na full?

 

Edited2: Juz doszedlem dlaczego Physics jest mniejszy po OC niz przed. Otoz karcie najzwyczajniej brakuje pradu(dobrze mi sie wydaje?)

Karta na ustawieniach 1050/1500 testowana byla tylko w programach zeby sprawdzic czy wywali stery. Nic sie takiego nie dzialo wiec uznalem za stabilne. Jestem wlasnie po graniu w Farcry3 gdzie co jakis czas mialem spadek FPS. Obnizylem wiec taktowanie do 1450Mhz i spadki FPS zniknely. Wtedy zauwazylem tez magiczny suwak(Power limit) w Afterburner. Po dodaniu 20% spadki FPS zniknely na 1500Mhz. Sprobowalem tez podciagnac na 1550Mhz ale efekt jest taki sam jak na 1500Mhz bez +20% do Power Limit.

Wiec zapytam co lepiej wybrac? Ktory z tych wynikow pokazuje na jakich taktowaniach moja karta jest najwydajniejsza?

Edytowane przez brym
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proc ma niskie taktowanie bo po tescie 3dmark je odczytuje jak juz opadnie. Sprawdz podczas testu w oknie jak wyglada taktowanie w cpuz lub occt. Powinno byc na max

 

Sent from my HTC Wildfire S A510e using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Devil po południu mogę wrzucić swoje wyniki na interesującej Cię konfiguracji (2500K@4,5GHz) Swoją drogą właśnie mija rok odkąd mam 7970 i wyraźnie widzę, że w tym przypadku "podatek od nowości" był spory, bo zapłaciłem 2200zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oraz moje wyniki (oficjalny catalyst 13.1):

2500k@4,5 7970 bez OC: http://www.3dmark.com/3dm/99986

2500k@4,5 7970 1125/1575 http://www.3dmark.com/3dm/100747

 

Dosyć mocno odstają od wyników bryma. Z jakich sterowników korzystałeś ? Bo u mnie, jak i u Mario2k, wywala "GRAPHICS DRIVER IS NOT APPROVED".

Mario2k w Cloud Gate to masakrujesz mój wynik Dołączona grafika

 

Edit: Już widzę wersję sterownika. To beta.

Edytowane przez Ziolek1983
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm to tak wygląda jakby testy Physics u niego lepiej wypdały. Różnica dość spora przyznam. I do tego 7950. Pewnie kwestia sterowników. Wynik bardzo ładny IMO. Twój Brym też w sumie nienajgorszy. Na GTX 680 widziałem gorsze. Dzięki panowie. Oczywiście plusiki się należą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos mnie sie wydaje ze im ten 3D Mark wyszedl mniej miarodajny niz 3D Mark 11

zbyt duzy rozrzut wynikow no chyba ze to rzeczywiscie wina sterownikow .

 

Ja urzywam AMD_Catalyst_12.11_Beta8_NET4

 

Widac w koncu pewne testy wykozystuja HT stad lepsze wyniki w Physic

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze chwile poczekam z tym benchmarkiem, bo po wstepnych wynikach mozna odniesc wrazenie, ze na chwile obecna FX8350 + HD7970 moze okazac sie najbardziej optymalna konfiguracja, zamiast i7. Pozatym, jak widze ze ma wyjsc nowa grafa nV, to odechciewa sie sciagac 7970 z polki. W wiekszosci testow 7970 jest fajniejsze od GTX680, ale to za chwile przestanie miec znaczenie.

 

Z drugiej strony, nowy gf moze okazac sie tez klapa o/c - wieczne embargo na niereferencyjne rozwiazania (patrz GTX 690), gigantycznie mocny chip i slaba sekcja zasilania lub totalna blokada o/c.

Edytowane przez ryba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maxforce gratulacje, zacny wynik :) Ponad 2500 punktów w Fire Strike między naszymi wynikami robi wrażenie. Ja już raczej nie powalczę, bo nigdy nie bawiłem się w jakieś mocne OC. W przypadku karty to tylko suwaki w catalyst overdrive na maxa w prawo i tyle ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...