Skocz do zawartości
radiergummi

AMD Radeon HD7900 Series

Rekomendowane odpowiedzi

quo 1200 ? to tylko wybrancy na powietrzu. Mialem wczesniej sapphire 7950 oc950 z takim samym chlodzeniem jak na twojej, teraz mam vapor-x po wymianie gwarancyjnej.

Na chlodzenie nie narzekam. Powyzej 55% jest glosno, ale niestety cos za cos. Ustaw sobie fan profil 1:1 w AB, mysle ze to jest najlepsze rozwiazanie. Najwidoczniej nie slyszales jeszcze pozadnej suszary Dołączona grafika

Nie mozliwe ze masz zablokowane vmem, sciagnij zmodowanego trixxa, tam jest mozliwosc zmiany napiecia. Ja na 1.6v podchodze pod 1900mhz na pamiatkach.

Natomiast bolaczka vapor-x'ow jest wysoka temp. VRM, troche poprawiono przez aktualizacje biosu, ale jeszcze troche brakuje...

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ta promocja na Crysis 3 i Bioshock jest jakoś ograniczona ilościowo/czasowo ? Kartę prawdopodobnie kupię po 10 marca. No chyba że Nvidia czymś zaskoczy, ale ów gry przemawiają na korzyść AMD. Już powoli zaczynam się godzić z brakiem PhysX. Martwią mnie tylko niektóre wyniki z Crysis 2 w zależności od sterów. Na niektórych obrywa od GTX 670. A docelowo będzie do Crysis 2 i 3 oraz jakieś nowe tytuły, które może z czasem się pojawią. Byłby to mój ostatni zakup do komputera i chciałbym żeby był udany.

 

Nvidia zaskoczy titanem , który będzie kosztował zapewne ponad 4tyś. Ja ci radzę poczytać zachodnie fora i przestań patrzeć na wykresy , bo to nie wiele wspólnego z tym co widzisz na ekranie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Devil a do czego ci physx, gier jak na lekarstwo, a zawsze możesz kupić sobie jakiegoś 8800gt na allegro i uruchomić physx na karcie ati, reszta tak jak pisze sideband nvidia wypuści titana ale cena będzie z braku konkurencji zaporowa, dodatkowo szykuje się spora grzałka w tej chwili 7970 to ceneowo i wydajnościowo bardzo dobra karta, bo ceny gtx680 wyższe jak w zeszłym roku wręcz absurdalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam zadnych mikroprzyciec ani tearingu nie mam a na tym punkcie jestem przeczulony. Owszem w skyrimie na pierwszych sterach byl tearing obecnie plynniej byc juz nie moze. Nowe stery daly kopa i 7970 wychodzi na prowadzenie przez 680 w dodatku ladnie soe kreci i dodaja ciekawe gry w promocji. Jesli komus nie zalezy na physx to 7970 to najlepszy obecnie wybor. Tak jak koledzy mowili cena titana bedzie kosmiczna, na 100% nie wydadza tego za mniej jak 2.5k

 

Sent from my HTC Wildfire S A510e using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dopiero co pisałeś @ptys że 7970 jest licha bo nie działają na niej gry tak płynnie jak na 680 - mikroprzycięcia i inne babole? no to jak to w końcu z tym jest?

 

ja miałem 7970 zaraz po premierze i nie zdążyłem się załapać na nowe stery a więc nie wiem jak sprawa microprzycieć wygląda teraz, dodam tylko że nie była to wina mojej karty bo przez chwilkę miałem 7950 od gigabyte i ten sam problem, gdybym nie miał gtx680 i musiałbym teraz kupować gpu to kupiłbym 7970 za 1300zł a nie 680 za 1800zł bo po prostu ta karta nie jest tego warta, wydajność podobna a cena sporo wyższa, a jak ktoś chce physix to rozwiązanie które podałem sprawdza się idealnie, miałem swego czasu hd5970 i gts250 i nie było z zadną grą obsługująca fizykę problemów Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już pisałem o physx nv + amd życze powodzenia Dołączona grafika , wejdz na ngohq.com i zobacz jak trzeba kombinować teraz i nie na kazdemu to działa. Także szkoda zachodu.

 

Co do płynności na amd jak pisałem wejsć na fora i poczytać , tu nie chodzi tearing jak przy wyłączonym vsync ehh. Do tego dorzućmy migające textury , coś tam zaczęli poprawiać , ale problem nadal istnieje dotyczy gier dx9.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brym, i jak tam alumiowa podstawa chłodzenia po kontakcie z CLP? Dołączona grafika

 

A dlaczego aluminiowa? Wyglada to jak miedziana plytka ktora jest polaczona z rurkami do odprowadzania ciepla. A samej CLP nie dalem, zamowilem CLU zeby moc potem sciagnac bez problemu radiator. Na razie siedzi tam jakas gowniana pasta, ktora tylko pogorszyla temp :D Jak dojdzie CLU to dam znac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O 680 nie myślę, bo za dużo kosztuję. Docelowo ma być GTX 670 lub Radeon 7970. Myślę nawet czy nie wziąć 7950 i go podkręcić. Do 10 marca mam sporo czasu. A o titanie nie myślę, bo wiadomo że jak ma kosztować 1000$ to pewnie u nas będzie za ok 3600-4000 zł. I pewnie ograniczona ilość. Brak konkurencji ze strony AMD pogarsza tylko sytuację. Nvidia zawsze przesadzała z cenami tak jak Intel. Więc wątpię by po pojawieniu się Titana cena 680 i 670 poszła znacznie w dół Nowe stery od AMD rzeczywiście sporo namieszały. Side te migające tekstury to takie widizałem w Crysis 1 np jak się patrzyło na ziemię. Ale to ja miałem też na 8800GT. Ogólnie nie było to uciążliwe. Ale mikroprzyciącia są dla mnie niedo zakceptowania, więc lepiej żeby ich faktycznie nie było na nowych Catalystach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem 7970 zaraz po premierze i nie zdążyłem się załapać na nowe stery a więc nie wiem jak sprawa microprzycieć wygląda teraz, dodam tylko że nie była to wina mojej karty bo przez chwilkę miałem 7950 od gigabyte i ten sam problem, gdybym nie miał gtx680 i musiałbym teraz kupować gpu to kupiłbym 7970 za 1300zł a nie 680 za 1800zł bo po prostu ta karta nie jest tego warta, wydajność podobna a cena sporo wyższa, a jak ktoś chce physix to rozwiązanie które podałem sprawdza się idealnie, miałem swego czasu hd5970 i gts250 i nie było z zadną grą obsługująca fizykę problemów

 

mnie od kart amd odpychają jedynie ich sterowniki. gdyby nie to pewnie że gdybym dzisiaj kupował kartę to kupiłbym 7970 albo mocno się nadtym zastanowił Dołączona grafika. ale te pożal się boże sterowniki... nie twierdze że nvidia ma jakieś rewelacyjne ale przynajmniej nie ma z nimi tylu problemów, przynajmniej ja takich nie miałem. i ile trzeba było czekać na to przeklęte amd żeby w końcu zrobili ze sterami porządek poprostu wstyd. jako zadośćuczynienie powinni teraz wszystkim posiadaczom 7950 i 7970 dać darmowe gierki a nie tylko tym co kupują nowe karty.

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja narazie odpalałem crysisa 2 i stalkera CoP

w crysis faktycznie czasami jakaś tekstura mrugnie, ale tragedii nie ma jak się to wydarzy raz na 30 minut

co do przycięć to nic takiego nie widzę

wszystko jest ustawione na maksa i rozgrywka jest super płynna

 

natomiast problemy z Trixxem o których wspominałem wcześniej właśnie objawiały się takimi mikroprzycięciami

minimalne FPS spadały o 40-50% a ogólne wyniki karty o 20%

 

wcześniej przez kilka lat miałem radka 4850 i nic złego o nim powiedzieć nie mogę

Edytowane przez quo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to widać mam szczęście. Przesiadłem się z 5850 na 7970 i na żadnej z kart nie miałem wyżej opisanych problemów.

Natomiast na 260GTX w Bad Company 2 na atacamie znikały mi tekstury schodów we wraku na środku :D Co ciekawe współlokator z 275GTX miał ten sam problem :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Czy Crysis 3 pójdzie na moim komputerze? Jaki sprzęt wymagany będzie do płynnej rozgrywki? Co kupić, żeby Crysis 3 nie klatkował w przyzwoitych detalach? Podobne pytania od kilku dni zalewają nie tylko PurePC, ale również cały internet, bowiem premiera Crysis 3 nareszcie stała się faktem. Najnowsza produkcja studia CryTek i Electronic Arts, to wydarzenie mające ogromny wpływ na całą branżę, wszak NVIDIA nieprzypadkowo właśnie tego dnia wypuściła GeForce GTX Titan, jakiego test mogliście zobaczyć wczoraj na naszych łamach. Wymagania sprzętowe Crysis 3 stanowią zresztą gorący temat, dlatego przygotowaliśmy obszerne zestawienie 20 kart graficznych NVIDIA i AMD, które pozwoli odpowiedzieć na kilka nurtujących pytań. Wśród testowanych GPU znalazły się modele z niskiej, średniej i najwyższej półki cenowej, czyli możecie spodziewać się wyników HD 7770, HD 6870, GTX 560 Ti, GTX 660, HD 7850 oraz oczywiście GTX 680, HD 7970 i nawet GTX Titan. Testy przeprowadziliśmy w trzech ustawieniach na procesorach AMD i Intel, aby sprawdzić zależność pomiędzy wiodącymi platformami AM3+ oraz LGA 1155.

Jaki sprzęt do Crysis 3 - Test 20 kart graficznych AMD i NVIDIA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pewien problem . Jakieś 2 tygodnie temu zakupiłem gigabyte hd 7970 ghz windforcew 3x edition tak. 1100/1500 podczas gry w farcry 3 (inny grach to zjawisko jest identyczny )

(rozdzielczość full hd ultra) zaniepokoił mnie fakt że po jakimś czasie był bardzo wyraźny spadek fps, zaczołem badać ten problem . Włączam grę staję w jednym miejscu i mam 83 fps po jakimś czasie spada do 63 bez żedanej przyczyny, włączyłem diagnoze w msi afterburned i co się okazało tatkowanie rdzenia karty graficznej w 3d strasznie wariuje spada niekiedy do 450 mhz na gpu, a taktowanie procesdora graficznego jest stałe zawsze (foto poniżej). i7 960 @ 4024 corsair dominator 6 gb @ 1750 cl 8 streowniki cataclys 13.1 czy spotkał się ktoś z takim problemem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czy nie jest za cieplo w budzie , jak masz slaba wentylacje to moga byc spadki w taktowaniu gpu

ale to tylko w extremalnie wysokich temperaturach ,gdzies powyzej 80'C na GPU

Temperature gpu sprawdzic mozesz za pomoca najnowszego GPU-Z

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czy nie jest za cieplo w budzie , jak masz slaba wentylacje to moga byc spadki w taktowaniu gpu

ale to tylko w extremalnie wysokich temperaturach ,gdzies powyzej 80'C na GPU

Temperature gpu sprawdzic mozesz za pomoca najnowszego GPU-Z

 

na gpu mam max 65C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno te 3 są odblokowane

 

 

MSI R7970 OC

MSI R7970 Lightning

Asus 7970 Matrix

 

@patryk1234

u mnie jest to samo. np na ustawieniach 1050 dziala sobie normalnie a za jakis czas zaczyna skakac GPU clock. Temperatury nie przekraczaja 70 stopni, wiec to musi byc problem z czyms innym. Co dziwne, zdarza sie to w roznych odstepach czasu.

 

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

Edytowane przez brym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jeszcze jest jeden motyw jak włączam windowsa to tak jakies 2-3 sec mi rytmicznie przycina mmyszkę a później już jest spokuj . Z tego co widze z twojego wykrsu to masz bajkę u mnie spatki są kolosalne, największy jaki zanotowałem to 250 mhz no to juz coś jest bardzo nie tak a temp. nie wieksza jak 63 c

post-130853-0-62216600-1361712172_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym stresowałeś swoją karte? U Ciebie spada Użycie GPU, Core Clock i Memory Clock. U mnie tylko Core Clock w granicach 50 - 60Mhz. Czy takie spadki mogą być zależne od sekcji zasilania? Pytam bo u mnie sekcja zasilania jest bardzo gorąca,a z tego co widziałem, to w każdej nowszej rewizji karty zwiększali tam radiator. Zastanawia mnie jeszcze ten nagły spadek tempeartury rdzenia na początku wykresu.

Dołączona grafika

 

@Patryk1234 jak masz ustawione PowerLimit(%) w Afterburner, na +20%?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do konca jest tak tragicznie z tym boostem , poprzednio mialem Vapor-X ktora byla lekko ''ograniczona'' na sekcji zasilania

jakiekolwiek oc wymagalo wlaczenia Constant Voltage w MSIAfteBurnerze

w wyniku czego karta padla .

Na gwarancji dostalem nowsza rewizje gdzie gpu dostaje znacznie wiecej papu ( max co widzialem to 1,25 )

w efekcie stabilnie smiga na codzien 1170MHz max 1200MHz bez wymuszania Constant Voltage w MSIAfteBurnerze .

Widac Sapphire poszlo po rozum do glowy ;)

 

Dodam ze sekcja zasilania VRM w stresie nagrzewa sie do max 65'C w poprzedniej rewizji do ponad 80'C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wiecie może Panowie gdzie jeszcze ewentualnie można znaleźć Radki 7970 od Gigabyte REV.1 ?

Pytam się bo nie mam zamiaru kupować karty za ~1,5k nie mając możliwości OC... bo na tym stockowym napięciu ( i słabszą sekcją zasilania ) to zapewne uda mi się wycisnąć coś w okolicach ~1070 Mhz na rdzeniu... a ten wynik co prawda d*py nie urywa jak na konstrukcje za taką kasę.

Wybrałem GB przede wszystkim ze względu na cenę (najtańszy 7970) i WF3... ale jak teraz sie dowiedzialem ze rev.2/2.1 posiada budżetowy kontroler napięcia i sekcje zasilania to się załamałem... jakieś rady odnośnie kupna 7970? Jakiś inny producent do MAX 1500PLN (początkowo strzelałem w 1,3k więc i tak już trochę szarpnołem budżet) i możliwością oc do ~1200 na rdzeniu?

 

Dziękuje i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym stresowałeś swoją karte? U Ciebie spada Użycie GPU, Core Clock i Memory Clock. U mnie tylko Core Clock w granicach 50 - 60Mhz. Czy takie spadki mogą być zależne od sekcji zasilania? Pytam bo u mnie sekcja zasilania jest bardzo gorąca,a z tego co widziałem, to w każdej nowszej rewizji karty zwiększali tam radiator. Zastanawia mnie jeszcze ten nagły spadek tempeartury rdzenia na początku wykresu.

Dołączona grafika

 

@Patryk1234 jak masz ustawione PowerLimit(%) w Afterburner, na +20%?

 

 

power limit jest ustawiony na 0 i grafike niczym nie stresowałem 3d markiem parę razy to wszystko. A co do power limit to zeby grafika była tabilna to musi być + czy - ?

post-130853-0-15695000-1361735463_thumb.jpg

Edytowane przez patryk1234

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...