Skocz do zawartości
radiergummi

AMD Radeon HD7900 Series

Rekomendowane odpowiedzi

Tak na szybko

 

http://www.3dmark.com/3dm/625099

 

Vgpu 1.200

 

http://www.3dmark.com/3dm11/6539138

 

Vgpu 1.175

 

1200MHz nie dostępne dla 1.200V

 

Na razie nie ma zbytni czasu na wgłębianie się przy ili Vgpu będzie max taktowanie, wydaje mi się że jest przeciętnie.

 

Jakie jest bezpieczne Vgpu oraz temp GPU ??? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie chcę zakładać nowego wątku. Po długiej reklamacji uznano mi wymianę karty na nową. Wcześniej użytkowałem przez 5 miesięcy MSI HD 7970 OC, niestety była wadliwa ( problem z diodą D201 odpowiedzialną za regulację chłodzenia ) . Mam do wyboru następujące karty:

XFX Radeon HD 7970 GHz Edition 3GB DDR5 PCI-E BOX;
 Asus Radeon HD 7970 DirectCU II TOP 3GB DDR5 PCI-E BOX;
 Sapphire Radeon HD 7970 OC 3GB DDR5 PCI-E FBOX;
 Gigabyte Radeon HD 7970 OC 3GB DDR5 PCI-E BOX

Pytanie brzmi: którą radzicie ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span>? Osobiście skłaniam się do Asusa DCU II.

Edytowane przez Slawczenko73

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zdecyduję się na Asusa. Dziękuję za szybką i konkretną odpowiedźDołączona grafika


Nie ukrywam, iż ten XFX mnie przez chwilę zainteresował.  W sumie legendarny producent high-end-owych kart graficznych... Tyle, że do wszelkich OC już się zraziłem;) Asus niby jest troszkę fabrycznie OC, ale nie jest referentem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaijitsu zdecydowales sie juz na jakas grafike? Zastanawiam sie czy kupic jakas 7950/7970 obecnie (5870) czy jeszcze chwile wstrzymac sie zakupem i zobaczyc co pokaze AMD, moze chociaz obecne ceny zaczna leciec w dol zamiast w gore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że to może trochee głupie pytanie, ale na forum nie znalazłem żadnego poradnika dotyczącego OC karty graficznej (do procka znalazłem :P). Możecie mie odesłać do jakiegoś materiału, godnego uwagi który nie zaprowadzi mie do spalenia karty graficznej i pouczy jak bezpiecznie i czym podkręcić karte. Domyślnie to będzie MSI HD7950 OC(bez twin fozr).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiecie na 1.2v 1150mhz na gpu i co 10mhz w gore. Jak beda artefakty lub sie bedzie sypac to krok do tylu. Analogicznie z vram. Napiecia nie musisz ruszac. Monitoruj temp i tyle. Do tego nie trzeba poradnikow

 

Sent from my HTC Wildfire S A510e using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W msi ab mozna odblokowac limity oc. W dodatku msiab ma mozliwosc automatycznego ladowania profilu, w trixie musialem robic to recznoe. Gorzej z napieciami, ktore sa zablokowane. Ale w przypadku tego msi da sie je rowniez odblokowac.

 

Sent from my HTC Wildfire S A510e using Tapatalk

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież w Trixxie też można ustawić ładowanie profilu przy starcie systemu. Trixx to w sumie AB z innym wyglądem i wyższymi standardowymi limitami. W AB można odblokować wyższe limity, tylko MSI sobie zastrzega, że nie daje na to wsparcia. Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmieniłem jednak grafie na gigabyte hd7970 oc, takie pytanie... do zestawu nie zmieniałem zasilacza, ma być na chwilę obecną :Thermaltake Smart SE 630W.

Reszta badziewia to i5 3570k 16 GB DDR3 msi z77A-G45, dysk 1 TB, sdd 120 GB... pytanie czy ten zasilacz mi spokojnie starczy na ewentualne OC?

Edytowane przez lewozmywak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój układ to gigabyte hd7970 oc

i takie pytanie... taktowanie rdzenia się zgadza 1000 Mhz... ale taktowanie pamięci? 1375 Mhz?

http://imageshack.us/f/542/kartau.jpg/

 

 

 

to jest ta identyczna karta i takie ma podane właściwości, tak takwoanie pamięci to 5500 Mhz

http://proline.pl/?p=GIGA+HD7970+3GBOC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W morele jest promocja na kartę XFX Karta graficzna XFX RADEON HD 7950, 800M DD Edition za 899zł!

Ja zamówiłem zegary 800 stockowe ale chłodzenie b.wydajne i niezłe o/c więc jak za tą cenę to bajka. Czytałem testy owej karty i naprawdę chwalą po małym o/c będzie gtx 760 na którego się czaiłem ale po co przepłacać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W morele jest promocja na kartę XFX Karta graficzna XFX RADEON HD 7950, 800M DD Edition za 899zł!

Ja zamówiłem zegary 800 stockowe ale chłodzenie b.wydajne i niezłe o/c więc jak za tą cenę to bajka. Czytałem testy owej karty i naprawdę chwalą po małym o/c będzie gtx 760 na którego się czaiłem ale po co przepłacać.

 

 

XFX piszesz o tej z autorskim chłodzeniem  double dissipation? Jak tak to daj sobie spokój z taką kartą , chłodzenie do śmietnika z miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W morele jest promocja na kartę XFX Karta graficzna XFX RADEON HD 7950, 800M DD Edition za 899zł!

Ja zamówiłem zegary 800 stockowe ale chłodzenie b.wydajne i niezłe o/c więc jak za tą cenę to bajka. Czytałem testy owej karty i naprawdę chwalą po małym o/c będzie gtx 760 na którego się czaiłem ale po co przepłacać.

 

Referent 7950 (nie mylić z 7950/70), ciekawe, czy ma odblokowany Vcore. Jeśli nie, to oferta ogólnie średnia. O chłodzeniu DD też słyszałem nie najlepsze opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dlaczego chłodzenie do śmietnika? Na kilku zachodnich portalach testy jak i opinia końcowa to ze chłodzenie b.wydajne i głośność pracy na przyzwoitym poziomie.

Temperatury w grach do 70 stopni w idle 30-parę. Na youtube też oglądałem test xfx vs msi 660ti i karta nie przekroczyła 70 stopni gdzie 660ti z chłodzeniem MSI dobijała do 80.

Jutro powinienem mieć to sam przetestuje na własnej skórze.

Bezpieczne v.core dla 7950 to ile?

 

Co to za myk karta znowu za 1250zł!! ale dostałem potwierdzenie ze 899 zł mam do zapłaty + koszta kuriera  

Edytowane przez ememiks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczne Vcore to takie, przy którym karta się nie wysypie - proste. Najpierw sprawdź lepiej, czy będziesz miał możliwość bawienia się napięciem. W późniejszych rewizjach radków 7950 i 7970 było to blokowane, tylko MSI chwali się pełną regulacją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...