Skocz do zawartości
radiergummi

AMD Radeon HD7900 Series

Rekomendowane odpowiedzi

Ciesz się, że w ogóle Ci ją sprzedali - jak ja raz znalazłem u nich błąd w cenie i zamówiłem sobie dwa XPS x702l za 2400zł każdy (normalnie koło 4,5k) to mi powiedzieli, że to pomyłka i nie mają ani jednego (anulowali oczywiście zamówienie), tylko jakimś dziwnym trafem nagle pojawiły się 2 sztuki w znacznie wyższej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet, gdyby było 800, to 900 osiągnąłbyś bez zmiany napięcia. Moja MSI na standardowym Vcore wyciąga 960MHz. Sprawdź przede wszystkim, czy w trixxie lub aterburnerze masz możliwość bawienia się suwakiem napięcia, jesli tak, to hulaj dusza. No i ciekawe też, czy pamięci masz hynixa czy elpidy - te pierwsze kręcą się o wiele lepiej. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie mam w msi vcore zablokowane to chyba jest zablokowane ale 1050 core i 1400 pamieć i testy przechodzi zobaczymy później.

Ok w trixx suwak od napięcia działa w msi nie dziwne.

Edytowane przez ememiks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok więc tak na szybko to jak za 899zł to chyba strzał w 10!

Karta stabilnie bez v.core to 1080 core na 1425 pamięć (może by się dało coś jeszcze skubnąć ale myślę że już nie wiele bez zmiany napięcia)

Z każdym o/c karta dostaje niezłego powera i widać potencjał że o/c to nie same cyferki na suwakach tylko przekłada się to na fps.

Sam wygląd karty robi niezłe wrażenie aluminium wszędzie ;) 

Sprawdzałem ile 7970 top 1ghz ma w benchmarku haven  i przy 1050ghz 7950 to jest to samo ;) 

Miałem brać gtx 760 już ale za 899zł po lekkim o/c mieć kartę pokroju 7970 top 1 ghz który kosztuje 1400-1500 najtaniej do tego jeszcze z chłodzeniem nie referencyjnym to grzech nie kupić.

Co do chłodzenia to tak jest wydajne bo na benchmarkach karta o/c nie sięgała wyżej jak 72 stopnie daleko mu do chłodzenia gigabyte ale... i tak nie jest źle zwłaszcza w zamkniętej obudowie gdzie temperatura w lato robi swoje. Jedynie to co mogę powiedzieć to że chłodzenie jest słyszalne ale pod max obciążeniem w idle to cisza. Chociaż głośność chłodzenia to słychać tylko przyspieszony przepływ powietrza niż szum od chłodzenia. Do tego nie ma czegoś takiego że chłodzenie nagle agresywnie działa później ciszej i znowu itp jak widziałem to w kilku kartach. Tu stopniowo i później utrzymuję się na tym poziomie co też potwierdza wykres obrotów wentylatora.

W grach sytuacja jest delikatniejsza gdyż temperatura 67 stopni i ciszej.

Dla mnie bomba 899 zł nowa karta do tego jeszcze prawdopodobnie klucze do gier 2 lata gwarancji z niezłym o/c i nie żaden vortex tylko renomowana marka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci bardzo słabo, praktycznie w każdym radku 7950 powinny pójść na 1600 i w górę. Natomiast jeżeli na rdzeniu osiągnąłeś 1080 bez zmiany napięcia, to pewnie karta miała już na default wyższe, niż nominalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1600mhz na pamieciach to tylko na karcie z hynixami. Elpidy maja problemy powyzej 1400. Moj gb rev1 z hynixami robil 1750 na pamieciach na defqultowym napieciu (1.5v). Moj drugi gb rev2 z elpidami ledwo robil 1400. 10mhz wiecej i od razu czarny ekran :p

 

Sent from my HTC Wildfire S A510e using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na TPU wykręcili elpidy HiS-a IceQ 7950 na 1500MHz. Ja nie sprawdzałem, jakie mam u siebie ramy, ale bez problemu poszły na 1575 (max w CCC), dalej kręcić będę po zamontowaniu fullcovera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytania do specjalistów. Kupiłem gigabyte radeon 7950 http://www.gigabyte.pl/products/page/vga/gv-r795wf3-3gd/. Pierwsze wrażenia są następujące. Bez urazy ale ludzie którzy twierdzą, że windforce III bądź jak kto woli chłodzenie na tej karcie jest ciche muszą być głusi. Jest cholernie głośnie. Do tego wiatraki wpadają w rezonans na około 45%, 56% obrotów (powyżej jest już tak głośno że bez znaczenia czy jest rezonans). No i tu jest pytanie czy to tylko u mnie tak głośno chodzą, czy też przyczyną może być transport i rzucanie paczką na lewo i prawo jako że nie miała ani jednego oznaczenie iż jest to elektronika albo tzw fragile z hameryknaskiego. Druga sprawa bardziej paląca to tempreatury. Dla mnie osobiście są przerażające i tu pytanie czy 43-50 C w idle i 80+C w stresie na wiatraku kontrolowanym przez bios (sam sie rozpędza aż do poziomu chałasu suszarki do włosów oraz sam zwalnia) to normalne temperatury dla tej karty?

Edytowane przez MantisGhost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...wiatraki wpadają w rezonans na około 56% obrotów. No i tu jest pytanie czy to tylko u mnie tak głośno chodzą, czy też przyczyną może być transport i rzucanie paczką na lewo i prawo jako że nie miała ani jednego oznaczenie iż jest to elektronika albo tzw fragile z hameryknaskiego.

Obudowa lepszej klasy z lepszą blachą ?

Oznaczenia na paczce można sobie wsadzić między bajki

 

Druga sprawa bardziej paląca to tempreatury. Dla mnie osobiście są przerażające i tu pytanie czy 43-50 C w idle i 80+C w stresie na wiatraku kontrolowanym przez bios (sam sie rozpędza aż do poziomu chałasu suszarki do włosów oraz sam zwalnia) to normalne temperatury dla tej karty?

Normalne choć zależne od przepływu powietrza w obudowie

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalk 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa lepszej klasy z lepszą blachą ?

Oznaczenia na paczce można sobie wsadzić między bajki

 

Normalne choć zależne od przepływu powietrza w obudowie

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalk 4

Obudowa jest z blachy : 1.00 mm SECC steel

 

lewy bok jest otwarty jako że ostatnio dużo dłubie i nie chciało by mi się ciągle otwierać. Nie zmienia to jednak faktu, że jest naprawde głośno. Komort pracy jest przy max 40% prędkości wiatraków ale temperatura w idle sięga wtedy 43% jeżeli wierzyć programowi gigabyte'u. Nie wiem jaki może być przepływ przy otwartym boku obudowy przykro mi Dołączona grafika

Edytowane przez MantisGhost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki może być przepływ przy otwartym boku obudowy przykro mi

Przy otwartym boku, żaden

 

Wysłane z mojego Nexus 7 II przy użyciu Tapatalk 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez ci napisalem ze temperatura w spoczynku 40-45c jest normalna, tak samo w stresie 80c to jeszcze nie "straszna" temperatura

 

Wysłane z mojego Nexus 7 II przy użyciu Tapatalk 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest normalna temparatura dla tej karty. Mój GB w stresie osiągał 36-38oC w iddle oraz 65oC w stresie (Furmark). Po ostrym OC (którego obecne rewizje nie osiągają, 1200MHz rdzeń i 7000MHz pamięci) max było 70-72oC (48-50% obrotów). A tutaj ma ponad 13% większą temperature.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kupilem przed dwoma dniami Radka 7950 TwinFroz-a III. Od wczoraj probuje go wykrecic ale niestety bardzo sie zawiodlem na chlodzeniu i nie wiem co dalej...

 

Udalo mi sie podkrecic GPU-1120MHz a MEM-1675MHz bez zmian napiecia co jest chyba dobrym wynikiem jednak temperatura powala na kolana.

Temp w spoczynku 38-42 stopnie, w stresie 3DMark11 56-60stopni, w FurMark-u az 80-81 stopni!!! obroty wiatraka wskakuja na 80-87% (wszystko to przy zamknietej budzie). Temp w stresie przy otwartej budzie na FurMarku 75-77 stopni wciaz bardzo duzo... za duzo...

 

...ale co najdziwniejsze podczas testow na FurMarku kiedy temp siega 77 stopni dotykam radiatora i stwierdzam ze jest lekko cieply? hmmm czy to normalne? wydawalo mi sie ze powinien byc HOT HOT!? czy to moze swiadczyc o kiepskim odprowadzaniu ciepla? czy powinienem zastosowac jakas dobra paste czy cos? czy to calkowicie normalne????

Edytowane przez Szpakos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ahh ^^ juz nie aktualne bylem i wymienilem karte na Asusa DCII 7970 ^^

i po wstepnym OC karta jest duzo lepiej chlodzona i obroty wentyli nie przekraczaja 30% ^^ gdzie przy msi 70-75% rożnica ogromna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby można, ale lepsze chłodzenie to pewnie znowu 100zł ....i już się robi 900zł. Zastanawiam się czy warto sobie utrudniać życie. Łatwiej byłoby kupic 270x za te 750zeta i mieć cisze i podobna wydajność. Karta raczej nie będzie kręcona.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez _Vip_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...