Skocz do zawartości
radiergummi

AMD Radeon HD7900 Series

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie w okolicach 70stopni przy mocnym wygrzaniu przez, przykładowo, Heaven Benchmark 4.0.

 

Dodatkowo - obroty wentylatorow ustawilem symetrycznie 30stopni - 30%, 40stopni - 40% itd az do 90stopni - 90%.

 

 

 

Docelowo karta trafi do lepszej budy, Antec'a 180, co powinno obnizyc temperature i kulture pracy o kilka stopni. Dołączona grafika

Edytowane przez malleus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Tak jak pisałem - ta buda jest jedynie chwilowo, docelowy komputer jest dużo lepszy pod kątem wentylacji i kultury pracy podzespołów.

Pewnie, poza tym, będę potrzebował rozkręcić kartę i wymienić pastę. Na pewno obecna paćka, znając producentów, nie jest najlepszym rozwiązaniem.

Dodatkowo temperatury rzędu 70 stopni też wydawały / wydają się mi podejrzanie wysokie, o te 5-10 stopni przynajmniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest w Rev1.0 ale ja zmienilem w swojej rev2.1 paste na CLU i roznica zadna prawie. Moja jest na 1100mhz bo wiecej nie idzie. 

 

 

EDIT: na overclockers promocja! 7990 za niecałe 2k PLN http://www.overclockers.co.uk/showproduct.php?prodid=GX-327-AS

Edytowane przez brym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to się ma do R9 290X to można zobaczyć w testach. Różnica jest, ale to wciąż DualGpu ze swoimi wadami. Nie wspominając o tym że R9 290X technologicznie jest troszkę lepszy. Tylko na razie trzeba czekać na niereferencyjne konstrukcje.  Aczkolwiek cena tego 7990 bardzo kusząca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdbybym miał wybierać spośród tych dwóch wolałbym jednak 290x. Przy nowych sterach nowinka AMD może jeszcze troche jaśniej rozbłysnąć. Poza tym wersje niereferencyjne powinny przynieść lepsza wydajność oraz możliwości OC, a przy tym odpadają potencjalne problemy crossx, czy tez braki profili dla nowych tytulów oraz różnice w poborze energii miedzy obydwiema kartami.

 

Patrzac czysto na wydajnosć 7990 vs 290x, czy też 2x 290x ten pierwszy, przy cenie 2k to naprawde dobra propozycja...

Edytowane przez malleus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umarł mi 270X, więc załatwiłem sobie po taniości 7950 boost od MSI. Mam w domu stary cooler Auras Fridge, myślicie, że ogarnie wraz z wentylem 140mm ? ...niby Auras to cooler z czasów 8800GT, ale patrząc na to referencyjne chłodzenie tego MSI po prostu nie może być gorzej na tym Aurasie. Co sądzicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem zamiast referenta MSI, taki oto wynalazek... na necie znalazłem całą jedną recenzje tego ustrojstwa. Głównie zależy mi na cichym chłodzeniu, a to jest ponoć niezłe. Ktoś to miał w łapie ?

 

EDIT :

 

Grafa w kompie. Jestem bardzo zadowolony. Chłodzenie w spoczynku bezgłośne, a pod obciążeniem słyszalne, ale na pewno nie jest męczące. OC bez ruszania czegokolwiek 1150/6000 Dołączona grafika

 

http://www.3dmark.com/fs/1106427

post-33-0-55637900-1383384933_thumb.png

Edytowane przez _Vip_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli masz 70% przy 70oC ? Coś słabo, mój WF3 nie wchodził powyżej 50% przy 70oC (to samo OC) z tym, że to był 7950 ale aż takich różnic nie powinno być. Zrób większy przewiew w budzie będzie ciszej

 

No to masz szczęście :/ mój gigabyte 7950 shitforce III dalej ma 72C przy 60% obrotach w stresie (manual w oc guru II) i jest głośny jak startujący boeing 737. Myślałem, że może łożyska się przetrą w wiatrakach i będzie lepiej, ale kicha. Takie kwiatki na standardowych GPU 1000 MHz, memory 1250 MHz oraz ~1,17v według oc guru. Jak daje na auto to wiatraki jadą na 88% (aha obudowe mam otwartą bo jak zamknę to się karta dusi i grzeje o 10-20C więcej).

 

Karta nie kręcona bo narazie nie widzę sensu:

Taktowanie pamięci [MHz] 5000 Taktowanie rdzenia [MHz] 900

takie ma standardowo

Edytowane przez MantisGhost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego seria 7900 drożeje? Jak myślałem o CF, to widziałem na allegro używanego asusa HD7950 DCUII, jak mój, jak poszedł za 800zł. Potem jeszcze były po 950zł. Teraz praktycznie wszystko ponad 1000zł bez względu na producenta/chłodzenie. Za HD7970 wołają praktycznie tyle, co za suszarki R9 290. Przez te 'kopane' waluty, czy coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że to przez okres świąteczny.

szaleństwo kopania, 280x ze sklepów zniknęły, 79xx w niebotycznych cenach Dołączona grafika

 

chyba sprzedam swoją 7950 i se kupie gtx770 .... hmmm albo bede kopał, a nóż coś wykopie Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuję od dawna używane radki i jak na razie wszystkie działały. W marcu kupiłem 7950 od MSI za 8 stów i nie dość, że działa dobrze, to jeszcze jest to stara rewizja na hynixach, więc karta się porządnie kręci. Dołączona grafika

Edytowane przez Dammeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem sobie do niej fullcovera i teraz czekam na przesyłkę. Jak tylko wepnę tę kartę pod wodę, to wtedy zobaczymy, co naprawdę potrafi. Dołączona grafika

Edytowane przez Dammeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żebyś się nie zdziwił. No chyba, że karta ci pozwoli dać ponad 1.25v na rdzeniu ;P WC w tych radeonach mało daje. Zbija tylko temp do ludzkich wartości i max 50 MHz więcej dzięki temu się da zrobić.

 

Tapatalk 4 @ SGS 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zmienial ktos bios w R7970DC2T na MATRIX-a 7970?

czy zmiana biosu odblokuje mi vcore na gpu i mem-ach? oraz zwiekszy sie skala MHz?

 

bo chcialbym wiecej wycisnac z GPU a nie mam jak :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...