Skocz do zawartości
radiergummi

AMD Radeon HD7900 Series

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za info, po prostu nie zauważyłem, nie czytam od dość dawna nic na ten temat.

Spławili Cię standardowym "poczytaj sobie"? He, he, he :) Mnie za to upominał moderator... Widocznie innym pozwala ludzi olewać :P

 

Karty XFX G.H.O.S.T. oraz Shappire Tri-X mają najcichsze chłodzenie. Za to nad HD7xxx jeszcze się zastanów. Wolałbym mimo wszystko nowsze 2xx, bo jednak troszkę je poprawili w stosunku do starszej serii. Wyłączania wentylatorów na starych Radeonach nie zalecam... ciepłe są dość ;)

 

http://www.legitreviews.com/wp-content/uploads/2013/11/xfx7950_card_full-645x574.jpg

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dodatek 285 wcale nie jest lepszy od 280, choćby poprzez niższą szynę i mniejszą ilość pamięci.

 

Co do kupna HD79xx - trzeba szukać pierwszych rewizji kart - późniejsze sztuki często były na elpidach i możesz wtedy zapomnieć o jakimkolwiek sensownym OC pamięci - hynixy szły spokojnie na 1650-1700, elpidy co lepsze ledwo sięgały 1550.

Edytowane przez Dammeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WF3X HD7950 ma bodajże w rev 2.0 zablokowany vcore (nominalnie 1,25V). Także dochodzi wgranie normalnego biosu, chociaż przyciskiem na karcie zmieniłem na drugi napięcie chyba 1,115V na tym karta chodzi już cicho (i to jeszcze przy otwartej obudowie - w chińskim boxie próbowała odlecieć).

Jak coś mogę sprawdzić na ile ją stać.

 

Jednak muszę przyznać, że za 500zł z przesyłką (w 2014), półtora roku GW to nie mam prawa narzekać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam mam HD7950 na elpidach i nie jest źle pamięci po zmianie chłodzenia na Gelida idą nawet na 1600Mhz, ale osobiście trzymam je na 1450 w grach nie ma żadnej różnicy. Co najwyżej w benchmarkach można złapać parę punktów więcej na wyżej kręconych pamięciach ale to i tak symboliczna różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Także dochodzi wgranie normalnego biosu, chociaż przyciskiem na karcie zmieniłem na drugi napięcie chyba 1,115V na tym karta chodzi już cicho (i to jeszcze przy otwartej obudowie - w chińskim boxie próbowała odlecieć).

 

1.115 to dość dużo - standardowo jest coś koło 1.03. Przy takim napięciu rdzeń powinien pójść na ok. 960MHz - wyżej to już właśnie potrzebny jest overvolt. Moja karta idzie 1200MHz na napięciu 1.24.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.115 to dość dużo - standardowo jest coś koło 1.03. Przy takim napięciu rdzeń powinien pójść na ok. 960MHz - wyżej to już właśnie potrzebny jest overvolt. Moja karta idzie 1200MHz na napięciu 1.24.

 

Domyślnie leci na 1 GHZ, aż mnie ciekawi na co ją stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...