Skocz do zawartości
radiergummi

AMD Radeon HD7900 Series

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak to u ati działa, ale nvidia projektując architekturę fermi nie robiła tego tylko z myślą o graczach, ale też hpc. Z keplerem ma być podobnie.

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze niby co high endowe karty tez sa projektowane pod HPC ?

 

Przecież HPC ma sens właśnie przede wszystkim w przypadku high-endowych kart, więc co w tym dziwnego?

 

To od pewnego czasu używanie konfiguracji kilku high-endowych kart do grania zaczyna powoli mijać się z celem, ale przy HPC każde zwiększenie mocy jest pożądane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bije sie w piers i prosze o wybaczenie.

Jakos pomylilem skroty HPC to przeciez High Performance Computing a Ja myslalem ze cos z domowymi mini komputerami multimedialnymi :-\

To ocziwiscie zmienia postac rzeczy i te gpu z topowych kart sa jak najbardziej odpowiednie dla HPC.

Edytowane przez Bemx2k
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to u ati działa, ale nvidia projektując architekturę fermi nie robiła tego tylko z myślą o graczach, ale też hpc. Z keplerem ma być podobnie.

 

Bardzo mnie ciekawi co zostanie z super wydajnosci na watt jaka teraz mialo ATI jak dodadza wszystkie bajery do HPC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to sideband twierdzi, że karty ati są też projektowane pod hpc ;) ja tam się nie znam na tych technologiach, ale póki co wydajność w grach przekłada się też na wiekszą szybkość w rozwiązaniach hpc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to sideband twierdzi, że karty ati są też projektowane pod hpc ;) ja tam się nie znam na tych technologiach, ale póki co wydajność w grach przekłada się też na wiekszą szybkość w rozwiązaniach hpc

 

Podsrednio. Do dobrej osblugi kart HPC potrzebne sa dodatkowe uklady i funkcjonalnosci nieprzydatne w grach. Kazdy taki ukladzik to wiecej tranzystorow a wiec i zuzycie mocy rosnie.

 

Wystarczy zobaczyc jak roznil sie pierwszy Fermi od 460 GTX po czesci wykastrowanego z tych funkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj jestem sceptykiem ale w tym wypadku moge zaryzykowac stwierdzwnie ze Radeon 7970 w nowych grach typu BF3 bedzie na pewno okolo 80% szybszy od modelu 5870 !

Edytowane przez Bemx2k
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kiedy będą te nowe Karty? Bo nie wiem czy mam kupować hd 6950 czy czekać:) Będzie coś podobnej mocy do kupienia w tym roku z serii HD7xxx?

Bo nie wiem czy warto teraz inwestować ponad tys. w hd 6950.

Edytowane przez zbm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekac jak najbardziej warto w tym przypadku .

Koncem stycznia bedzie czas na zakup grafy.

Ja zdecydowanie wymieniam mojego radka na 7970 jezeli oczywiscie nie przegna z cena tak do okplo 350 funtow bede mogl zaplacic jesli wydajnosc bedzie co najmniej +30% w stosunku do 6970.

Edytowane przez Bemx2k
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedyny fab AMD, który może produkować 28nm, w tej chwili stoi - może i premiera będzie, ale możliwości kupna kart w grudniu/styczniu - raczej wątpie

 

sam się zastanawiam czy teraz kupić 6870 jakieś ciche czy czekać... już się miesiąc temu sparzyłem na czekaniu.. czytając newsy Pitcairn PRO t o będzie taki lepszy 6870? tj. w nowej architekturze, wydajniejszy?

Edytowane przez qhash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekac jak najbardziej warto w tym przypadku .

Koncem stycznia bedzie czas na zakup grafy.

Ja zdecydowanie wymieniam mojego radka na 7970 jezeli oczywiscie nie przegna z cena tak do okplo 350 funtow (...)

 

Nie licz na to. Jeżeli cena za 580'tkę w promocji to właśnie 350 (chociaż trzeba przyznać, że ceny owych poszły w dół - czyżby nV wiedziała coś wydajności :D ) to za nowe AMD trzeba będzie wysupłać minimum 400+ :wink: No ale pożyjemy zobaczymy :) pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co dzisiaj czytałem na jakimś vortalu to rezygnują z pamieci rambus-a, nie wiedza jeszcze jaka szyna ma byc w najmocniejszych kartach, albo wode leja albo amd jest jeszcze daleko w polu z najmocniejszymi kartami serii 79xx i cos mi sie zdaje że predko ich nie zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby potwierdzaja wczesniejsza plotke ze radeony 78xx beda kozystaly z lekko usprawnionych GPU 69xx ,wiec mozna zalozyc ze 7870 bedzie rownie wydajny lub szybszy od obecnego 6970 przy czym bedzie tanszy i mniej prado zerny .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. W odpowiedniej cenie to będzie nie lada gratka.

 

Czuje, ze 5850 dluzej posluzy. Bo przesiadka na 7850 moze nie przyniesc wielkiego wzrostu wydajnosci, a podatek od nowosci zostanie naliczony. Pewnie trzeba bedzie czekac, az 7950 stanieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro 7870 to ma być 6970 z ulepszeniami i zegarem 1GHz to 40% względem 5850 jest bardzo realne

 

Tak prosze Pana. Pytanie tylko czy 7870 zastapi 6970 i bedzie kosztowal 1400 zl? I co bedzie po premierze 79xx, czy dostaniemy karte znacznie lepsza od 69xx ale zarazem ati skonczy z chlubna tradycja sprzedawania karty topowej linii 5850/6950/7950 za okolo 1000 zl? Kolejnosc premier ukladow graficznych jak i potencjalna przewaga nad nvidia wskazuje na to, ze 7950 na ktora czekam moze byc karta bardzo droga.

 

Gdyby 78xx kosztowaly tyle samo co seria 68xx i jednoczesnia miala obiecane tdp 90-120w to niezaleznie od wydajnosci oczywiscie w rozsadnych granicach czyli zakladajac przynajmniej mniej lub bardziej poprawiona wydajnosc ukladow 6950/6970, bylaby to naprawde wspaniala karta. Kolejnosc premier ukladow moze jednak budzic watpliwosci co do tego ile wydajnosci dostaniemy w rozsadnej cenie (tak jak nas ati przyzwyczailo) czyli za 1000 zl, bo ja szczerze oczekuje 2x wydajniejszej karty od mojego 5850 wlasnie w takiej umownie nazwijmy to rozsadnej cenie, dopiero taki stosunek wydajnsoci do ceny gwarantuje, ze to bedzie kolejna karta, ktora posluzy 2 lata.

Edytowane przez login206

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kkNd

 

Lubisz zapodawac kontre tak dla zabicia czasu .?

 

Mozna znalezc w necie nie na onecie informacje/plotki ostatnio czesciowo potwierdzone przez AMD bedzie tak jqk pisalem , 7870 bedzie troche szybszy niz obecne 6979.

 

Wrozby i wrozki byly w sredniowieczu teraz jest analiza rynku i analitycy . ;-)

Edytowane przez Bemx2k
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...