Skocz do zawartości
radiergummi

AMD Radeon HD7900 Series

Rekomendowane odpowiedzi

jeśli to prawda to jeb.. ich pies zostaję przy gtx480 bo dlaczego mam sprzedawać kartę która w większości przypadków jest na równi z gtx570 a do tego dopłacać 500-700zl i mieć tą samą wydajność bo do 7970 będzie trzeba dorzucić drugie tyle albo jeszcze więcej, kolejny bulldożer ze stajni amd niby przełomowa architektura a w sumie odgrzany kotlet w niższym wymiarze, choć z drugiej strony nie chce mi się wierzyć że będzie tak źle, karty w stock będą miały 900-1000mhz a więc powinno być sporo wydajniej od obecnej serii 69xx, spokojnie czekam do premiery ale jak po raz kolejny zawiodą to amd chyba będzie trupem bo z apu w netbookach nie wydolą

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od czasów 8800GTX na rynku kart jest posucha... może były drobne ewolucje (seria HD5XXX) a tak to tip topy robią... a szkoda. Przynajmniej kasa nie pójdzie w błoto i jak będzie tak jak zapowiadają to zrobię przesiadkę dopiero na serię HD89XX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy chyba liczymy na minimum trzydziesto procentowy wzrost wydajnosci wzgledem seri 6xxx jezeli AMD ma zamiar sprzwdawac swoje nowe karty.

Ja pozostane optymistom i licze ze 7970 bedzie minimum 50% szybszy od 6970.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od czasów 8800GTX na rynku kart jest posucha... może były drobne ewolucje (seria HD5XXX) a tak to tip topy robią... a szkoda. Przynajmniej kasa nie pójdzie w błoto i jak będzie tak jak zapowiadają to zrobię przesiadkę dopiero na serię HD89XX

 

No niestety, ale wtedy sytuacja wyglądała nieco inaczej. Wszyscy czekali na r600 i szczali w majty na myśl o 64 ujednoliconych shader'ach, a tu nV po cichu dłubała sobie i wydała szybciej 128 które pozamiatały wszystko co było dostępne, a jak już wyszedł r600 to wiadomo jaki był śmiech :lol: Po tym Ati długo nie mogło się podnieść i zajęli się produkcją ciach!a dla mas. Jak widać zdołali się trochę odkuć i wrócić do gry z HD5000, a teraz znowu są w ciemnej [gluteus maximus] :-| pzdr
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy na Obrovskym psy wieszali jak wieszczył klęskę BD daleko przed premierą, a okazało się, że jego testy były prawdziwe.

Źle się w takim razie zapowiada.

 

BD nie jest wolny, tylko za drogi i za bardzo pradozerny... 7000 nawet jesli beda mialy gorszy stosunek ceny do wydajnosci od gtx500 i tak beda mialy przewage z powodu procesu technologicznego. Nikt o zdrowych zmyslach nie kupi gtx580 tylko dlatego, ze bedzie o 10-20% wydajniejszy od 7950, chyba ze nvidia zacznie go sprzedawac ponizej 300$.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BD nie jest wolny(...)

To stwierdzenie jest bez sensu. W stosunku do Pentium 4 jest szybki, a nawet bardzo. W premierze BD chodziło o coś innego. Nowa rewolucyjna architektura która miała błyszczeć i wyznaczać nowe standardy wydajności, a skończyło się tym, że tułacze się gdzieś w środku stawki i na dodatek jest "droga i prądożerna" :wink:

 

(...)Nikt o zdrowych zmyslach nie kupi gtx580 tylko dlatego, ze bedzie o 10-20% wydajniejszy od 7950, chyba ze nvidia zacznie go sprzedawac ponizej 300$.

 

A co się martwisz o portfele innych? Jak nV spadnie sprzedaż 580'tki to zobaczysz ceny poniżej ustalonej, ja spodziewam się nawet poniżej 300funtów. Kiedyś również skomlali, że niższych cen 280'tek nie zobaczymy, bo czip duży i drogi... I co? I były ceny poniżej 200funtów zaraz przed premierą niższego procesu :lol: pzdr
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im bliżej premiery na CES tym więcej informacji:

karty przeznaczone dla "low" segmentu, to będą rebrandy VLIW5

karty przeznaczone dla "midle" segemntu, to będą okrojone VLIW4 (6970/50)

karty preznaczone dla "performance" segmentu, to będą gcn i 7970 będzie o kilkanaście % szybszy niż gtx 580.

 

Rewolucja wydajnościowa w obozie AMD odwołana :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety wygląda na to, że nie będzie ani pięknie, ani tanio. Jeżeli informacje o kilkunastorpocentowej przewadze nad 580tką okażą się prawdziwe, to nvidia powalczy obniżając jej cenę. Trochę kiepska odpowiedź po roku czekania :unsure: Trudno, trzeba będzie jeszcze się wstrzymać... dawno nie miałem nvidii ;)

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzy architektury będą jednocześnie wypuszczać na rynek? Coś nie chce mi się w to wierzyć.

 

Jaki ma sens utrzymywanie VLIW5 w najniższym segmencie, skoro i tak ma być zmiana procesu, a więc nie da się zrobić prostego rebrandu. Chyba że zmiany procesu też nie będzie? Czyż nie lepiej pokastrować Caymana jeszcze bardziej w 28 nm dla low-endu?

 

Ogólnie słabo to wygląda. Kto im to kupi, jeśli przesiadanie się z serii 6xxx będzie nieracjonalne?

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rynek OEM to przecież jeden procesor graficzny na komputer. I to ten z tych tańszych, jak się można spodziewać z niższymi marżami. Ilość sprzedawanych komputerów raczej istotnie w najbliższym roku rosnąć nie będzie.

 

Ja myślę, że to co by im mogło dać znaczącego kopa finansowego to przede wszystkim rynek HPC i w mniejszym stopniu rynek graczy-entuzjastów. A przydałby się im taki kop po ich ostatnim występie z CPU.

 

A tu jak się potwierdzi mierny wzrost wydajności i mierny spadek zapotrzebowania na energię, może być z tego d.upa. Więc dziwi mnie to wszystko, bo przecież skok wydajnościowy można w zasadzie dość dowolnie skalować poprzez sterowanie ilością jednostek wykonawczych w poszczególnych modelach. Jasne jest, że trzeba to dawkować w miarę powoli, ale +20% do GTX 580 wydaje mi się za mało. Słabe wrażenie to robi, ot co.

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od czasów 8800GTX na rynku kart jest posucha... może były drobne ewolucje (seria HD5XXX) a tak to tip topy robią... a szkoda. Przynajmniej kasa nie pójdzie w błoto i jak będzie tak jak zapowiadają to zrobię przesiadkę dopiero na serię HD89XX

 

konsole

 

Po co komu super szybkie karty jak GTX 260 spokojnie pocisnie 90% gier w full hd ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tak liczyłem na Amd tutaj a teraz ktoś mi "wyrywa pióra za skrzydeł" tymi informacjami pozostaje czekać na karty od Nvidii tylko to nam pozostaje [tylko to do 2 kwartału? ;/ ]

 

Plany mowią o 3-cim kwartale a realnie trzeba się ich spodziewać w 4-tym

 

Trzy architektury będą jednocześnie wypuszczać na rynek? Coś nie chce mi się w to wierzyć.

 

Jaki ma sens utrzymywanie VLIW5 w najniższym segmencie, skoro i tak ma być zmiana procesu, a więc nie da się zrobić prostego rebrandu. Chyba że zmiany procesu też nie będzie? Czyż nie lepiej pokastrować Caymana jeszcze bardziej w 28 nm dla low-endu?

 

Ogólnie słabo to wygląda. Kto im to kupi, jeśli przesiadanie się z serii 6xxx będzie nieracjonalne?

 

VLIW5 jest wiecznie żywe 5770/6770 a teraz będzie 7770 w 40 nm bo nie opłaca się klepać tego w 28nm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tu jak się potwierdzi mierny wzrost wydajności i mierny spadek zapotrzebowania na energię, może być z tego d.upa.

 

Taka do końca [gluteus maximus] to nie będzie ... wszystko zależeć będzie od ceny. Zawsze lepiej jest mieć możliwość kupna nieco szybszej, nieco chłodniejszej i przy tym nieco tańszej karty, niż obecnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co komu super szybkie karty jak GTX 260 spokojnie pocisnie 90% gier w full hd ?

 

ja posiadam GTX 260 216 i mogę powiedzieć ze taki BF3 na 1650-1080 chodzi na mieszance medium-ultra i mam 40+ fps

brak mi tylko Dx 11 ... myślałem nad nową kartą [miałem nadzieje na 79xx] a teraz to już sam niewiem ...

ta karta w większości mi wystarcza ale ... nie pożałował bym czegoś lepszego :P [do Bf3, Shoguna 2 czy SW-tor]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rynek OEM to przecież jeden procesor graficzny na komputer. I to ten z tych tańszych, jak się można spodziewać z niższymi marżami. Ilość sprzedawanych komputerów raczej istotnie w najbliższym roku rosnąć nie będzie.

 

Ja myślę, że to co by im mogło dać znaczącego kopa finansowego to przede wszystkim rynek HPC i w mniejszym stopniu rynek graczy-entuzjastów. A przydałby się im taki kop po ich ostatnim występie z CPU.

 

Nie wiem jak sytuacja wygląda teraz z hpc, ale jeszcze niedawno high end oznaczał głównie prestiż. Lwia część dochodów przypadała na mid i low end ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co do końca rozumiesz przez high-end.

 

Dla mnie gracze entuzjaści to nie tylko dzieciarnia kupująca z wypiekami na buzi HD6990, bo to najszybsze, ale także obecni posiadacze pojedynczych kart typu HD6950 1 GB (które raczej za faktyczny high end uznane być za bardzo nie mogą, choć być może taka była ich pierwotna segmentacja), czy nawet HD6870.

 

Oni mogą uznać, że chcą się przesiadać na HD78x0 czy tanie HD7950, o ile będzie to mieć oczywisty sens wydajnościowo-ekonomiczny (pomimo tego, że te obecne karty w zasadzie mogłyby im wystarczyć do wystarczająco komfortowego grania) i poza HPC w tym 'segmencie' bym upatrywał najwyższych potencjalnych zysków dla AMD.

 

Taki typowy low-end, klasy HD6570 itp, to chyba umrze prawie całkowicie jak GPU zintegrowane z CPU zaczną dawać możliwość obsługi 2-3 monitorów, bo obsługa wielu monitorów to chyba ostatni sensowny argument do zakupu czegoś takiego.

 

Ogólnie jestem nieco zdruzgotany, bo właśnie jutro wysyłam kupującemu swoje HD6950 i co, przyjdzie mi odkupić to samo tylko taniej po Nowym Roku? Nastawiałem się na HD7850/70 w okolicy maksymalnie 1000-1200 zł spodziewając się zysku nie mniej niż +30% w wydajności wobec HD6950, a tu się na to nie zanosi.

Edytowane przez adashi
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co do końca rozumiesz przez high-end.

 

 

High-end – określenie stosowane przez producentów na ofertę skierowaną do najzamożniejszych odbiorców, najczęściej w odniesieniu do sprzętu technicznego powszechnego użytku: elektroakustycznego, telefonów komórkowych, sprzętu komputerowego (zwłaszcza kart graficznych). Nie jest ono używane w stosunku do sprzętu profesjonalnego. Jest przeciwieństwem oferty low-end. Dla oferty pośredniej spotykane jest określenie middle-range lub middle-end.

 

Pojęcie to oznacza ogólnie towary luksusowe, które wyróżniają się ceną spośród innych produktów masowych.

przyjęło się, że są to 2 najmocniejsze karty jednordzeniowe + kanapka.

 

btw nie wiem w jakim towarzystwie się obracasz, ale ja nawet nie słyszałem o dzieciarni kupującej karty po 3k zł sztuka ;)

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze 10% kupujacych highendowe karty to dzieciaki ktore posiadaja bogatych rodzicow ogromna wiekszosc to ludzie ktorzy zarabiaja powyzej sredniej krajowej i w mniejszym lub wiekszym stopniu sa pasjonatami PC ( gracze pasjjonaci jak Ja ).

Jezeli te plotki o kulawej wydajnosci okaza sie prawda to z nowym rokiem zaczne rozgladac sie za uzywka 5870 do pary w CF wydajnosciowo bedzie znacznie lepiej niz taki GTX580 do tego taniej ( widzialem 5870 na ebayu po 125 funtow )

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W internecie były. Martwi mnie 6+8pin.

 

Miałem takie wrażenie, że doszliśmy do punktu krytycznego jeśli chodzi o pobór prądu. Na rynku CPU Sandy wyznaczyły nowy poziom dzięki 32nm. Ivy pójdą jeszcze o krok dalej. Spodziewałem się podobnej tendencji wraz z premierą 28nm GPU. Wydawało mi się, że marsz po coraz więcej Wattów został zatrzymany. Chyba jednak nie w tej bajce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...