Skocz do zawartości
radiergummi

AMD Radeon HD7900 Series

Rekomendowane odpowiedzi

@sideband Czemu maniacy uważają, że dem/benchów nie powinno się stosować to ja wiem. Maniakalne dogłębne testowanie 3 gierek po 3 miejsca testowe jednak u większej liczby czytelników (albo dostawców sprzętu/sponsorów/etc) niekoniecznie wygra z 9 benchmarkami/demami które łatwo im porównać. Jak już pisałem, jak ktoś może czekać miesiąc na pierwsze testy (krócej jak ktoś zapoda gre/miejsca testowe) to można walczyć z redakcją. Mnie jednak ogranicza potrzeba testowania nawału kart do odbudowy bazy, i wstępne rozporządzenie szefostwa, że mają być benche/dema :] Wymagać to każdy może, ale płacić/pomagać/wyczarować więcej czasu to nie ma komu ^_^. Tyle ode mnie ;).

 

Dla kogo robisz testy dla dostawców sprzętu/sponsorów/etc czy dla czytelników. Z tym czasem to za bardzo kolorujesz wystarczy raz a porządnie wybrać miejsca i nie muszą być trzy (to zajmuje ale tylko raz).

Na końcu doszłeś do sedna sprawy.

PS. Faktycznie Crysis 2 nie zauważyłem że własne demo nagraliście, chyba bo nie jest to ogólnie dostępne?

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robię testy dla redakcji tak w gwoli ścisłości, bo to ona mi płaci XD. Pośrednio dla czytelników. Jak redakcja prosi o benche, to są benche. Zwłaszcza, że teraz musiałbym np zaczynać od zera procedurę testową dostrajać szukając miejsc, i jechać karty testami od nowa, a nie mam tych kart na własność trzeba je kiedyś oddać. A wypożyczać je powtórnie to może już być kłopot. Acz na te tematy to więcej Caleb może powiedzieć.

 

Co do czasu to ja nie mówię, że nagranie 2 minut frapsem w realnej grze zajmie 2 razy tyle co odpalenie kilku minutowego benchmarka. Ale ja na to patrze tak: Bencha odpalam. Leci te 5 minut, w czasie których mogę chociażby rysować/pisać/kodować/albo np. czytać. By pobiegać tą minute w grze, w niektórych tytułach (jak np BF3) pozbawianych savewoania, trzeba wpierw np. parę/paręnaście minut poświęcić by speedem dojść do miejsca testowego - chyba, że się przyfarci/albo przymknie oko, i weźmie lekko gorszy spot ale znacznie łatwiej dostępny.

 

Co do Crysis2 - to jest to w sumie łatwo dostępny benchmark, z nagranymi demami przez twórcę narzędzia. Dokładnie identyczny (no powiedzmy, ale latałem po tej samej lokacji w podobny sposób) przelot zrobiłem w grze - fps identyko. Co więcej w czasie testu można w każdej chwili przerwać jego jakby bieg wymuszając ruch, albo strzelać. W jednym z dem można nawet zginąć pod koniec jak się przyfarci XD. Podsumowując, nie ma motywu, że AI przeciwników mnie nie widzi w czasie dema.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietacie plotki z przed miesaiaca mowiace o wydajnosci 7970 zblizonej do dwu jajecznego radeona 6990 ?

Wychodzi na to ze taki wykrecony fabrycznie na 1335MHz Radeon 7970 moze sie bardzo zblizyc do tej wydajnosci i moze byc w koncu srednio +45% szybszy od GTX580

moze z niewiadomych powodow w ostatniej chwili AMD postanowilo obnizyc dosc znacznie taktowanie GPU zeby zostawic sobie furtke na kolejna rewizje z drobnymi modyfikacjami i taktami na poziomie 1.3 GHz ?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdziwiło mnie to, że karta tak dobrze się kręci, a AMD i tak nie wrzuciło standardowego taktowania na poziomie 1GHz. Możliwe, że planują kolejną rewizję w stylu 4890, tylko kto to kupi skoro 7970 jest już nieosiągalna dla większości zjadaczy chleba (no na zachodzie jest lepiej, ale w Polsce nie każdy wyda 2600zł za kartę bo za tyle to można mieć już w miarę rozsądnego PC).

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj macie testy gierek nie uzywajac benchmarkow

Tech report - AMD's Radeon HD 7970 graphics processor

 

Jesli te tesy sa w 100% prawdziwe i wiarygodne to nie warto se du... tym Radkiem zawracac ;) Mowie ze swoejej perspektywy posiadajac 580tke.

Choc za nowa tez bym tyle kasy nie zaplacil.

Wyglada na to,ze Nvidia nie bedzie musiala swoich cen zbytnio obnizac, a szkoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

580 to chyba jedyna karta przy której przesiadke warto zrobić najwyżej dla sportu ew zmniejszenia zużycia prądu. Ale dla całej reszty wolniejszych kart taka zmiana byłaby jak najbardziej ok 7970. Reszta kwestia ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

580 to chyba jedyna karta przy której przesiadke warto zrobić najwyżej dla sportu ew zmniejszenia zużycia prądu. Ale dla całej reszty wolniejszych kart taka zmiana byłaby jak najbardziej ok 7970. Reszta kwestia ceny.

 

570 po OC dobija do 580. Na allegro można wyczaić okazyjnie w cenie 950-1100 zł. I jest to obecnie najlepsza karta w kategorii cena / jakość w klasie średniej. Jeśli mowa o DX9 i ktoś nie używa takich ficzerów jak dx10 i 11 to nie powinien się przesiadać w ogóle od czasów Ati 5850 & 5870 a czekać na kolejną generację konsol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to jest ogólna prawda. O ile przesiadka ma w ogóle sens co dwie generacje to tym razem można się nawet dłużej wstrzymać. Jednakże pisanie o używkach nie ma tu sensu, bo z takim podejście każda "nówka" jest nieopłacalna. HD 4850 za 200 zł, a 5770 za 400 i tak dalej. Swoją drogą gdybym miał 580 to bym ją właśnie sprzedał, bo osoby kupujące pół roku temu to GPU mogą na nim jeszcze zarobić takie cud ceny mamy :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolkadnie tak skoro jest szansa sprzedac tego GTX580 bez straty dorzucic pare stowek i kupic znacznie nowoczesniejsza karte do tego energoszczedna . Ja bym tak prawdopodobnie zrobil ale narazie czasu brak na gry :-/

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne jest to ze niby mają być 9-go dostępne ale nie ma żadnych o tym wiadomości. W hurtowniach nie ma śladu o tych kartach, terminów dostawy itp?

Czyżby wszyscy mają i ujawnią to 9-go?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolkadnie tak skoro jest szansa sprzedac tego GTX580 bez straty dorzucic pare stowek i kupic znacznie nowoczesniejsza karte do tego energoszczedna . Ja bym tak prawdopodobnie zrobil ale narazie czasu brak na gry :-/

 

Gdzie ty tam widzisz tą nowoczesność? Patrze.... i dopatrzeć się nie mogę :lol2:

 

Brak cuda , physx , tesselacja nadal pupa blada , compute wydajność mało zadowalająca , pobór nie wiele mniejszy od 580gtx(stress) , głośniejsza od 580gtx. Nowoczesny to ona ma numerek 7970 :lol2:

 

Jedynym pożytecznym rozwiązaniem w 79xx to zero core power , jeżeli ktoś korzysta z cf i przy okazji pojawienia się nowych kanapek od amd odpadnie argument wysokiego poboru mocy w 2d.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to jest ogólna prawda. O ile przesiadka ma w ogóle sens co dwie generacje to tym razem można się nawet dłużej wstrzymać. Jednakże pisanie o używkach nie ma tu sensu, bo z takim podejście każda "nówka" jest nieopłacalna. HD 4850 za 200 zł, a 5770 za 400 i tak dalej. Swoją drogą gdybym miał 580 to bym ją właśnie sprzedał, bo osoby kupujące pół roku temu to GPU mogą na nim jeszcze zarobić takie cud ceny mamy :lol2:

 

A co ja mam powiedziec ? Przydaloby sie cos mocniejszego bo Wiedzmin 2 i Hard Reset tylko w 30 fpsach chodza :lol2: A tu [gluteus maximus] do 570 musialbym dolozyc 600-700 zeta , do 580 conajmniej 1k.

 

Chyba bym musial SLI zrobic , ale wtedy 500W ciepla w pokoju <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko hard reset to gniecie cpu i tutaj nawet najlepsze gpu nie pomoże , a sli czy cf tylko zmniejszy wydajność. Na xp ta gierka działa o niebo lepiej , ale przy gierkach mocno korzystających z cpu to norma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie ty tam widzisz tą nowoczesność? Patrze.... i dopatrzeć się nie mogę :lol2:

 

Brak cuda , physx , tesselacja nadal pupa blada , compute wydajność mało zadowalająca , pobór nie wiele mniejszy od 580gtx(stress) , głośniejsza od 580gtx. Nowoczesny to ona ma numerek 7970 :lol2:

 

Jedynym pożytecznym rozwiązaniem w 79xx to zero core power , jeżeli ktoś korzysta z cf i przy okazji pojawienia się nowych kanapek od amd odpadnie argument wysokiego poboru mocy w 2d.

 

Początek rozbraja, bo kolega nie wiem czego oczekuje - działania niejako na swoją niekorzyść? Ja wiem, że zaraz zaczną się scenariusze co by było gdyby AMD dodało obsługę tego i owego skoro Nvidia się otworzyła, ale konsekwencje dla firmy mogłyby być różne.

 

Gdzie u zielonych Eyefinity? Mam kupić dwa GPU (+ mobo z dwoma pcie i lepsze PSU) by podłączyć 3 monitory? Czy może sprowadzać Galaxy MDT? Myślałem, że dziś to już nie problem skoro u konkurencji nawet do średniej klasy GPU mogę podłączyć 5 czy 6 ekranów. Baa, nawet lowend może kilka obcykać co mi osobiście ułatwiłoby znacznie pracę. A gdzie HD3D? Bez jaj, żebym wykładał taką kasę na okulary, a potem babrał się z uruchomieniem gry z których i tak działa znacznie mniej niż na rozwiązaniu AMD itd

 

Nie ma sensu z takimi zarzutami, bo dla jednego posiadanie trzech monitorów to idiotyzm, a dla drugiego szukanie w grze szmaty na przykładzie której dojrzy cudne efekty fizyksa. Nim mnie jednak zaatakujecie to dodam, że mi osobiście jest to obojętne i nie neguję czyiś potrzeb. Co bym wybrał? Radka, bo idluje 22h na dobę, mam jeden monitor i TV, ale z tą kartą kupiłbym drugie 22" i zestawił w trójkę, a ponadto fascynuje mnie jego potencjał OC. Jednakże nie przeszkadza mi to zgodzić się w kwestii tesselacji, compute (e źle nie jest) i hałasu. Czekam na GK104, bo na setkę to się chyba nie doczekam i liczę, że wprowadzą pewne zmiany oraz osiągnie on zbliżoną wydajność (zgodnie z zapowiedziami mają być okolice 580), ale nie spodziewam się by dopracowali wielomonitorowość i osiągnęli te kilka W w idle (choć przy multidisplay to i tak kilkanaście).

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat zarządzanie energii w przypadku pracy na dwóch monitorach działa już prawidłowo od jakiegoś czasu , a na amd jest to samo co kiedyś na nv i tutaj nic się nie zmieni. Jeżeli nadal masz problem z zarządzaniem przy pracy z wieloma monitorami , od tego masz nv inspectora , który załatwia sprawę. Zarówno nv jak i amd to nie problem sprzętowy tylko sterów , nie licz by to amd poprawiło skoro nv zajęło to hhoooo.

 

HD3D :lol2: 3d Vision działa lepiej i ma lepsze wsparcie , pojawiło się sporo wcześniej od hd3d. Poza tym zainteresowanie owymi technologiami jest znikome , tak samo jak eyefinity.

 

Także kombinuj dalej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a) mowa o trzech, a nie dwóch

b) pobór energii mi w tym przypadku nie przeszkadza, a to że do karty za 2k od zielonych nie podłącze nadal tych 3 ekranów, a nawet jeśli skołuję MDT czy innego dziwaka to jest problem z 3xfHD i działa gorzej w wysokich rozdzielczościach od radka

 

Nie będę kombinował dalej, bo jak już pisałem powiewa mi to :P Jedynie w kwestii kompatybilności mała tabelka:

post-165410-0-44553900-1325867847_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No poza tym, że nawet niby super oszczędne 7970 po przejściu z pracy na 1 ekranie do pracy na wielu ekranach zaczyna ssać ponad 50 wat więcej (wszystkie dotąd testowane gpu zaczynają korzystać z taktów 3D w tym OC jeśli jest ponad to fabryczne coś podkręcane) to mniej-więcej popieram słowa Prologa. Zastanawiające, że do pracy na 1 ekranie starczą zegary minimalne, do BR filmu podciągane różnie (nvidia dość niskie, amd sporo wyższe) a wystarczy podpiąć 2 ekran i magicznie karta potrzebuje pełnej mocy trybu 3D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...