Skocz do zawartości
radiergummi

AMD Radeon HD7900 Series

Rekomendowane odpowiedzi

moj CF z sedziwych radeonow 5850 osiaga w Extreme ponad 3000pkt w performance 8600pkt

od nowoczesnej karty z takimi taktami wymagam ciut wiecej .

 

Niestety to już nie te czasy że wydajość grafik podwajała się z roku na rok. Teraz nowa generacja daje wzrist rzędu 30-40%. Więc się nie dziw tak bardzo, że 2 5850 wydajnościowo dorównują jednej 7970. Edytowane przez scooby14444

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety to już nie te czasy że wydajość grafik podwajała się z roku na rok. Teraz nowa generacja daje wzrist rzędu 30-40%. Więc się nie dziw tak bardzo, że 2 5850 wydajnościowo dorównują jednej 7970.

Tylko widzisz, cenowo 7970 nie dorównuje CF z 5850. Dwie dużo tańsze karty mają podobną wydajność co karta o wiele droższa, za cenę 7970 przy dobrych wiatrach można łyknąć 4 sztuki 5850, albo dwie sztuki 6970.

Edytowane przez OCM4n14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru robić bezpośredniego porównania, ale sam używałem CF i ogromnych problemów nie było. Po prostu teraz jedna karta jest 2x droższa od CF z kart, które mają w tym trybie podobną wydajność. Nie powiesz mi chyba, że obecne ceny GPU są normalne ;). Tym bardziej, że wiele kart w dniu premiery było tańsze niż teraz, popatrz na takiego GTX580. Rynek szaleje. Zresztą obniżki 7970 świadczą idealnie o tym, że cena jest sztucznie napompowana i można z niej schodzić o spore kwoty.

Edytowane przez OCM4n14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W okolicy sekcji zasilania karty graficznej po włączeniu marka wydobywa się dziwny dźwięk. Jakies terkotanie czy cos podobnego. Raczej nie jest to z wentylatora.

Na płycue głównej w tej okolicy nie widzę nic takiego co miało by wydawać dźwieki. Chyba to z karty graficznej. Moze jakies cewki. Same wentyle są słyszalne w idle ale da się przezyc.

Znajomy testujacy 7970 mówił ze tak miał na wszystkich kartach nie tylko XFX.

Edytowane przez Lysyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny 7970 świadczą o tym, że od kilku dni cena $ i € spada.

 

Pierwsze spadki nie miały żadnego związku z kursem tych walut. Patrząc na obecne ceny wspominam sobie 2008 rok i to co się wtedy działo, HD4870 kosztował 650zł w dniu premiery. Dzisiaj najwydajniejsza karta kosztuje ponad 2k zł. Jeszcze za czasów 5870 i 6970 ceny były w miarę normalne i za pojedyncze GPU od ATI płaciło się maksymalnie 1200zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze za czasów 5870 i 6970 ceny były w miarę normalne i za pojedyncze GPU od ATI płaciło się maksymalnie 1200zł.

 

6970 kosztował w dniu premiery u nas 1450zł, a 5870 1350zł przy czym ten pierwszy był słabszy od GTX 580, więc nie mógł szaleć z ceną.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja, teraz przeglądnąłem ceny. Tak czy inaczej nie były tak astronomiczne jak teraz ;). Po premierze zresztą ceny nieco spadły. 5870 był bardzo fajną kartą za bardzo fajne pieniądze. W przypadku 7970 jest to bardzo fajna karta, za bardzo duże pieniądze.

Edytowane przez OCM4n14k
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze spadki nie miały żadnego związku z kursem tych walut. Patrząc na obecne ceny wspominam sobie 2008 rok i to co się wtedy działo, HD4870 kosztował 650zł w dniu premiery. Dzisiaj najwydajniejsza karta kosztuje ponad 2k zł. Jeszcze za czasów 5870 i 6970 ceny były w miarę normalne i za pojedyncze GPU od ATI płaciło się maksymalnie 1200zł.

 

HD4870 raczej był w okolicach 700PLN, bo za tyle kupiłem swojego Gigabyte, a była to najniższa cena w kraju niedługo po premierze. Dolar był w okolicach 2,10zł, a nie 3,40zł jak obecnie! Referencyjna cena 4870 to było 299$. HD 4870 był topową kartą ATI, ale nie był topową kartą na rynku. AMD zastosowała bardzo ostrą politykę cenową chcąc zmazać blamarz po nieudanej wcześnienijszej serii. Wtedy nawet zieloni musieli zejść z ceny 260 i 280tki.

 

HD5870 miał premierę przy kursie dolara około 2,80, cena referncyjna wynosiła 499$.

 

HD6970 nie był topową kartą na rynku.

 

Obecnie AMD ma topową kartę, która jest około 50$ droższa od topowej karty zielonych z ceną referncyjną 549$.

Edytowane przez Lancer
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszą cenę 4850 pamiętam dokładnie jak dzisiaj. Kupowałem 4850 w dniu premiery za 550zł bo szkoda było mi wydać ~100zł więcej na 4870 (bankowo ceny początkowe były niższe od 700zł). Zaraz po premierze ceny 4850 i 4870 poszły do góry właśnie o te 50-80zł. Seria HD3xxx też nie była taka zła, cenowo była bardzo dobra. Bardziej to chcieli nadrobić straty wywołane HD2900 i całą serią HD2xxx, ale o tym to doskonale wiem ja i Ty.

 

Wiem, że kurs dolara ma wpływ na ceny kart graficznych. Na myśli mam jednak to, że nowa generacja zazwyczaj wypierała starą, więc ceny starszych kart ostro spadały, a na ich miejsce wkraczały nowe karty. Ceny starej serii się nie zmieniły, a nowa karta wkroczyła na rynek tworząc kolejny pułap cenowy. Jestem jednak cierpliwy i czekam na resztę kart HD7xxx, może się coś zmieni. Łyknąłbym 6970 w cenie około 800zł.

 

To, że HD6970 nie był najlepszą kartą na rynku nie zaprzecza temu, że był topowym single GPU od ATI.

 

Swoją drogą konkurencja by się przydała bo wtedy zyskują potencjalni klienci ;].

Edytowane przez OCM4n14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD5870 miał premierę przy kursie dolara około 2,80, cena referncyjna wynosiła 499$.

5870 debiutował w cenie 399$.

 

Póki w kwietniu nie zadebiutuje GK104, póki nie pojawi się cała seria 7000 w sklepach, aż się będą półki uginać, póty ceny nie będą tak atrakcyjne jakbyśmy wszyscy chcieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkreciłem 1250/1650 przy napięciu 1,225v

 

Jak przebijesz 10k pkt to sprzedaje swoje gtxy i kupuje radeony :D:D

W okolicy sekcji zasilania karty graficznej po włączeniu marka wydobywa się dziwny dźwięk. Jakies terkotanie czy cos podobnego

 

To MOSFETY błagają o litość :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5870 debiutował w cenie 399$.

 

Fakt, masz rację.

 

Co do ceny HD4870 nie bedę się kłucił, bonie pamiętam przebiegu. Kupiłem 23 lipca za dokładnie 699PLNów i było to wówczas najtaniej.

 

Co do reszty zgoda. Czekamy na ruch NV. Najlepiej jakby zieloni i czerwoni się pobili tak jak przy okazji starcia HD4870 vs GTX 280 :)

 

Dobra, wracajmy do głównego wątku.

Edytowane przez Lancer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

asus piękny czarny zabudowany pewnie ze 3 sloty zajmuje a to daje cisze w standardzie, gigabyte jakies biedne przy tym jedynie heatpipe robia wrażenie, spasione jak pytony w zoo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W okolicy sekcji zasilania karty graficznej po włączeniu marka wydobywa się dziwny dźwięk. Jakies terkotanie czy cos podobnego. Raczej nie jest to z wentylatora.

Na płycue głównej w tej okolicy nie widzę nic takiego co miało by wydawać dźwieki. Chyba to z karty graficznej. Moze jakies cewki. Same wentyle są słyszalne w idle ale da się przezyc.

Znajomy testujacy 7970 mówił ze tak miał na wszystkich kartach nie tylko XFX.

 

A jak wlaczysz odswiezanie pionowe w sterowniku to tez masz takie dzwieki? Edytowane przez mmmaaarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ja wiem. Był już temat o Windforce i DirectCU II w którym Asusa kilka osób nie oceniło najlepiej jeśli mowa o jakości i chłodzeniu. Mnie bardziej interesuje w co oni celują, bo ceny nawet na zachodzie nie są przyjmowane z optymizmem. Referent Asusa była zdecydowanie najdroższy, a jaka będzie cena tego monstrum z napompowanym chłodzeniem i sekcją oraz backplate? Strach się bać i tu pojawia się problem, bo to nie żaden Matrix, Mars czy Ares tylko zwykły DCII. Zatem Asus będzie miał referenta w cenie niereferentów i niereferenta w cenie HD7990 ? :lol2:

 

PS. Nawet referencyjna turbinka i komora utrzymują niskie temperatury, a więc po co zajmować te 3 sloty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...