Skocz do zawartości
radiergummi

AMD Radeon HD7900 Series

Rekomendowane odpowiedzi

chciał ktoś ten nowego 7970 Windforce ? :) LINK

 

a tu drugi TEST

 

I kolejny ale niestety niemiecki TEST tego modelu

 

 

I jeżeli ktoś chce nabyć tanio 7950 za 1840zł z komputronika, podobno to promocja :) tutaj LINK

Edytowane przez all15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeżeli ktoś chce nabyć tanio 7950 za 1840zł z komputronika, podobno to promocja :) tutaj LINK

 

Chyba niewiele się różni od tej wersji jedno wentylowej od Sapphire, a tą można mieć jeszcze taniej, bo za 1692 zł http://www.hit.pl/oferta/komputery_i_peryferia/podzespoly_komputerowe/karty_graficzne/112455_karta_grafiki_sapphire_radeon.aspx

 

U mnie już siedzi 7970. Poniżej porównanie do 4850 Zalman.

post-165597-0-23024800-1328774192_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

u mnie słychać tylko pracę dysku wentylatory 120mm 800obr są nie słyszalne z odległości 30cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki w sumie szczegół, ale temat wątku brzmi „ATi Radeon HD7000 Series” :> Skoro rozmowa toczy się głównie o HD 7900, to może warto byłoby zmienić na „AMD Radeon HD 7900 Series”?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeżeli ktoś chce nabyć tanio 7950 za 1840zł z komputronika, podobno to promocja :) tutaj LINK

 

w podobnej kwocie można mieć 7950 z lepszym chłodzeniem

 

Gigabyte ATI Radeon HD7950 3GB DDR5/384bit DVI/HDMI/mDP PCI-Express ( 900 MHz / 5000 MHz ) / 1830 pln

 

Powercolor HD7950 PCS+ 3gb / 1790 pln

 

Gigabyte Radeon HD 7950, 3GB DDR5 GV-R795WF3-3GD / 1820 pln

 

z podobnym chłodzeniem do tego MSI jest Sapphire za 1692 pln - http://www.hit.pl/oferta/komputery_i_peryferia/podzespoly_komputerowe/karty_graficzne/112455_karta_grafiki_sapphire_radeon.aspx

 

 

natomiast wśród 7970 najciekwsze oferty pod względem ceny na dzień dzisiejszy mają między innymi MSI , Sapphire , Powercolor

 

Sapphire ATI Radeon HD7970 3GB DDR5/384bit DVI/HDMI/mDP PCI-Express / 2145 pln

 

PowerColor Radeon HD 7970, 3GB / 2079 pln

 

MSI ATI Radeon HD7970 3GB DDR5/384bit DVI/HDMI/mDP PCI-Express / 2156 pln

 

SAPPHIRE Radeon HD 7970, 3GB GDDR5, / 2100 pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki w sumie szczegół, ale temat wątku brzmi „ATi Radeon HD7000 Series” :> Skoro rozmowa toczy się głównie o HD 7900, to może warto byłoby zmienić na „AMD Radeon HD 7900 Series”?

 

Jestem za. Temat dobija do 30 stron, a nadal poczytny i wiele jest w nim do napisania, bo karty jak widać zeszły już do poziomu 1700 i 2100 a czasem nawet mniej, więc nabywców będzie przybywać. Natomiast 15 premiera mniejszych układów i myślę, że warto im dać inny topic, bo to inny segment i inne zagadnienia będą forumowiczów interesować :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat zmieniłem. Wieczorem albo jutro uzupełnię o jakieś informację pierwszy post, ale bez szału bo ludzie i tak wolą pytać o to samo mimo, że odpowiedź znajduje się 5 postów wyżej :f

 

7900 się zgadza, ale ATi już nie istnieje :> A jeśli już będziesz wstawiał do 1 posta jakieś info, to mógłbyś uwzględnić publikacje PPC?:

 

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_radeon_hd_7950_3gb_nadchodzi_slabszy_brat_hd_7970

 

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_radeon_hd_7970_nowy_krol_wydajnosci_i_pogromca_gtx_580

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak nie wytrzymałem szczególnie, że wyczytałem jak mierne sztuki niektórzy trafiają. Na PCL puścili Sapphire na nędzne 1080MHz.

No wiec może nie mam wybitnej sztuki, ale bez podnoszenia napięcia ze śmigłem @85% Heaven na 1200MHz na rdzeniu śmiga. Pamięci nie ruszałem zbytnio i tylko na 1450MHz je popchnąłem. Jak wiadomo, aż tak wielkiego zysku z ich kręcenia nie ma i rdzeń mnie najbardziej interesuje. Dało wynik z załącznika.

1250MHz na rdzeniu to już za dużo i trzeba suwak napięcia przeciągać, ale 1200MHz mnie zupełnie satysfakcjonuje... a teraz pora do pudełeczka i czekamy na bloczek dalej...

post-611-0-06177000-1328817283_thumb.jpg

Edytowane przez Lancer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i Ja sie pochwale screenem z Heaven 2,5

Dołączona grafika

 

 

i jeszcze raz z ustawieniami jak u Lancer'a

Dołączona grafika

 

 

Co do karty to niestety 1200MHz na GPU bedzie chyba niewykonalne , nie wazne z jakimi napieciami sypie drobnymi artefaktami , co lekko mnie dziwi bo max temperatura na GPU to okolo 60'C

Edytowane przez Mario2k
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Lancer Ja uzywam Bety 12 z linku powyzej

 

 

Ziolek1983 ty masz 7970 ?

 

najlepiej zupdejtuj sygnature obejdzie sie bez tego typu pytan

Edytowane przez Mario2k
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mario2k i Ziolek1983, ja wrzuciłem Ungine na 1920x1200, a Wy w troszkę innej rozdziałce ;)

 

Poniżej zrobiony na szybko wynik dla 580 0GTX z 900MHz rdzeń i 1100MHz pamięci, tylko wydaje mi się on trochę za niski :oops:

post-611-0-69578700-1328839086_thumb.jpg

Edytowane przez Lancer
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, u mnie siedzi 7970 referencyjny. Sygnaturka już zmieniona :)

Niestety w 1920x1200 testów zrobić nie dam rady.

Zauważyłem, że minFPS waha się podczas testów. Raz mi wyskakiwało 10fps, a raz 24 fps.

Ktoś pytał czy karta jest głośna w stresie. Zdecydowanie słychać różnicę pomiędzy idle, a stress, więc raczej jest głośna.

Jeszcze za "kadencji" 4850 zauważyłem, że Wiedźmin 2 bardzo daje znać o artefaktach. Potwierdza się to też w przypadku 7970.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mario2k i Ziolek1983, ja wrzuciłem Ungine na 1920x1200, a Wy w troszkę innej rozdziałce ;)

 

 

Probowalem zrobic w 1920x1200 ale program albo monitor na to nie pozwala :/

roznica jest jakies 11% czyli jak by tak odjac z mojego wyniku owe 11% to bedzie punktacja zblizona do tej z rozdzialki 1920x1200

czyli wynik okolo 940pkt.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy ustawieniach 1100/1575 MHz wygląda to tak. Jak ustawię w AMD Overdrive GPU na 1125MHz to sypie już jakimiś śmieciami.

 

Porównanie do 5970 968/1200 (prawa strona):

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Czas zmienić kartę.

Edytowane przez atomel
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Atomel

 

Tyle ze posiadajac 5970 z takimi taktami 968/1200 przesiadka na radeona 7970 nie jest czyms wartym wysilku/kasy

poczekalbym do premiery nowych kart NVidi i ruchu cen z tym zwiazanych .

 

Sam do pelni szczescia w BF3 chetnie bym zmienil obecna karte na cos tak z 30% szybszego ale ciagle na jednym GPU.

Moze za 2-3 miesiece wydadza jakiegos monstrum 7970

ktory w grach po OC bedzie smigal na 1300MHz i 7000MHz na Ramach ;)

do tego czasu bede udawal ze jest OK na radku 7950

 

W zwiazku z powyzszym jesli ktos z was trafi na jakis test Radeona 7970 ktory daje rade chodzic na taktach GPU 1300MHz to poprosze o info .

Edytowane przez Mario2k
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ziolek1983 troszkę lipa, że wziąłeś referenta. Takie karty to suszarki. Ja nadziałem się raz i już wiem, że referenta nie kupię. Szkoda kasy bo trzeba dokupić chłodzenie. Teraz można regulować temp. w pokoju, ale latem to tajfun w obudowie.

 

Mario2k, radzisz mi się wstrzymać z zakupem 7950/7970?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam odmienne podejście i zwykle jeśli mogę i ma to sens to kupuję referenta. Oczywiście jeśli prosi mnie totalny laik o pomoc i wiem, że nie będę miał potem dostępu do tej skrzynki to idzie jakieś autorskie rozwiązanie, ale w innym wypadku referent + chłodzenie. Choćby w zeszłym roku XFX HD 6970 130 zł taniej od WindForce x3 i TwinFrozr II. Zmieniłem chłodzenie na Zalmana i kolega ma czarne PCB, czarne chłodziwo (łatwo nie było), zacne OC i spokój oraz ciszę i niskie temperatury. Konkurencja albo po pół roku terkocze albo się grzeje albo im PCB nie wyszło lub sekcja. Zależy oczywiście od modelu, karty i zmian jakie wprowadził producent. Drugi przykład to GTX 570 - DCII lub EVGA. Poszła EVGA z 10-letnią gwarancją i brakiem plomb. Zmiana chłodzenia i wpakowane na to dwa bq! Silent podpięte pod kontroler Scythe na froncie, temperatury w stresie nieosiągalne dla krowy Asusa, a w idle cisza także nieosiągalna dla tej krowy + 10, a nie 3 lata gw (to taki typ człowieka co przez te 10 lat będzie tę kartę miał :D pójdzie z wiekiem do młodszego brata, potem kuzyna, ojca itd).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ziolek1983 troszkę lipa, że wziąłeś referenta. Takie karty to suszarki. Ja nadziałem się raz i już wiem, że referenta nie kupię. Szkoda kasy bo trzeba dokupić chłodzenie. Teraz można regulować temp. w pokoju, ale latem to tajfun w obudowie.

 

Mario2k, radzisz mi się wstrzymać z zakupem 7950/7970?

 

 

Wstrzymaj sie z miesiac , bedzie info o wydajnosci i cenach NVidi beda ruchy cen radeonow 7970 w dol rzecz jasna .

Co do referencyjnych kart 7970 to Ja tam nie widze problemu ,bo od kilku lat grywam w sluchawkach wiec jak grafa wchodzi na wyzsze obroty nie odczuwam dyskomfortu.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...