Skocz do zawartości
radiergummi

AMD Radeon HD7900 Series

Rekomendowane odpowiedzi

Mario2k - znajdź wyniki o/c do użytkowania 24/7 z kilku jakichś Matrixów czy innych Lightningów, a przekonasz się, że w normalnym użyciu wcale nie wybijają się one w stosunku do referentów. Te wypaśne karty będą miały średnią zbliżoną do referentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłbym wdzięczny gdybyś sprawdził, czy przy defaultowym napięciu osiągniesz stabilne 1GHz na rdzeniu, który przejdzie np. 3DMarka 2011.

 

Póki co nie mam czasu robić test na default. Może jutro jak będe miał chwile czasu. Z tego co piszą w necie to na def robi 960-980MHz zalezy od sztuki. na 1100/6600 w 3dm11 mam 8725pkt w Graphic score.

 

Edit. na 1200MhzGPU pękło 9k pkt a dokładnie 9163pkt w graphic score

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sideband

Lancer

Czyli radzicie sie nei podniecac MSI Lighting ?

Ja tam ciagle wierze ze ta karta moze chodzic na minimum 1250MHz w wszelkich grach typu BF3 , Crysis czy Skyrim

inaczej to bylaby kompromitacja dla seri lighting

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sideband

Lancer

Czyli radzicie sie nei podniecac MSI Lighting ?

Ja tam ciagle wierze ze ta karta moze chodzic na minimum 1250MHz w wszelkich grach typu BF3 , Crysis czy Skyrim

inaczej to bylaby kompromitacja dla seri lighting

 

mam gtx580 msi lightinga w wersji xtreme nie wiem jak inne gtx580 ale mój smiga na 900mhz(max około 970-980 stabilnie tylko za długo nie sprawdzałem bo temperatury były juz duże) na co dzień, temperatura sekcji zasilania nie przekracza 55c, ale czy warto dac kilkaset złotych wiecje nie odpowiem bo wcześniej mialem kilka referencyjnych kart i rózne sztuki sie trafiały choć podobno do serii lighting msi selekcjonuje chipy, w co nie wierze bo za duzo z tym pierniczenia, no chyba ze maja umowy z producentami i daja im na te karty chipy z srodka wafla krzemowego, generalnie mhz nie ma sie co podniecac bo jak ktoś juz powiedział to powyzej jakies granicy róznice sa kiepsko odczuwalne i szczerze mówiac w mojej karcie midzy 900 a 970mhz róznice minimalne ale miedzy 800 a 900 dość spore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak jak się spodziewałem. O/C średnie <_< A pamięci jakoś wyjątkowo żałośnie się im podkręciły. Rozbudowana sekcja zasilająca nic nie da jeśli chipset to po prostu kupa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli radzicie sie nei podniecac MSI Lighting ?

Ja tam ciagle wierze ze ta karta moze chodzic na minimum 1250MHz w wszelkich grach typu BF3 , Crysis czy Skyrim

inaczej to bylaby kompromitacja dla seri lighting

 

Raczej , w extreme oc pokażna ilość faz może pomóc w innych przypadkach już nie , żadne kosmiczne kondesantory nie pomogą. W sumie gdzieś widziałem taką tabelkę z kartami 79xx i napięciami , jak na to popatrzyłem to rozbieżności między poszczególnymi kartami/sztukami sięgają 150mhz. Także by mieć pewność , że uzyskasz zamierzony takt to tylko przez selekcję kart dojdziesz do celu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, podkręciłem swojego Gigabyte Windforce 7950 na 1200 MHz na rdzeniu i do bitcoina daje radę, ale w grach maksimum 1130 (1180mV w obu przypadkach). Dostaję komunikaty, że sterownik ekranu przestał działać jak mam więcej. Czy to oznacza za mało prądu? Mam stary dość zasilacz - Antec Neo HE550. Zmiana na Corsair AX 850 pomoże, czy potrzebne będzie PCI-E 3.0?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie bez problemu chodzi na 1150MHz przy 1.17xV. Na 1200MHz przy 1.204V ale temp rośnie wtedy do 65 w stresie więc wole ustawić 50MHz mniej. Na 12V masz więcej W niż ja, więc zasilacz powinien dawać radę z tym, że ja mam jedną linie a Ty "rozbite" na 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mam więc rozumieć komunikat o błędzie sterownika ekranu, poprzedzony chwilowym zwisem w grze i czarnym ekranem? Czy to brak wystarczającej ilości prądu, czy objaw za dużego taktowania? Z reguły miałem tylko artefakty na innych kartach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, faktycznie działa. 1250mV, 1200MHz na rdzeniu i gry chodzą póki co. Temperatury na 63% wiatraka znośne (do 65 stopni na rdzeniu - VRM ma zwykle wtedy ok 78-80 stopni przy bitcoin). Czytałem, że windforce schładza VRM znacznie lepiej niż XFX. Nie wiem jak MSI i Sapphire. Co do gier to poza Skyrim, który lubi proca jest ogromna poprawa względem poprzedniego Sapphire Vapor-X 5850 z biosem 5870 :) Przede wszystkim 3x większa ilość RAM ratuje mnie na 30 calach z włączonym AA.

 

Edit:

Podniosłem do 1262mV, bo miałem ten sam efekt po ok 1h grania.

 

3DMark11 performance (GPU):

 

1200/1650MHz - 9408 pkt

1200/1700MHz - 9442 pkt

 

Edit2:

Wyniki z Guru3D testu gtx680 - obie karty podkręcone na ok 1250MHz pokazują, że radek 7970 asusa jest ciut szybszy zwłaszcza w Crysis2 (46 vs 40 klatek w 2560x1600). Na stock w Metro2033 radek (900MHz rdzenia) też szybszy.

Edytowane przez Kikas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w przyszłym tygodniu będę miał możliwość sprawdzenia xfx 7970 bo składam kumplowi kompa także zdam relacje jak się ma do mojego mega wypasionego i wyselekcjonowanego ;) msi gtx580 gdzieś już widziałem porównanie ale tam 680 miała tylko 850mhz na rdzeniu i kiepsko na pamięciach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, faktycznie działa. 1250mV, 1200MHz na rdzeniu i gry chodzą póki co. Temperatury na 63% wiatraka znośne...

 

Jak ty możesz wytrzymać przy 63%? Przy 51% chłodzenie zaczyna być słyszalne a przy 55-60 wyje jak odkurzacz ;P U mnie przy 1200MHz 1.2V jest max 49% i 65oC (2% różnicy a chłodzenie nie wyje, szum mniejszy od zephyra/mistrali)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ty możesz wytrzymać przy 63%? Przy 51% chłodzenie zaczyna być słyszalne a przy 55-60 wyje jak odkurzacz ;P U mnie przy 1200MHz 1.2V jest max 49% i 65oC (2% różnicy a chłodzenie nie wyje, szum mniejszy od zephyra/mistrali)

 

Lata przyzwyczajeń :D Poprzedni Sapphire 5850 Vapor-X chodził na 70% w niektórych grach i nie miałem z tym problemu. Gram na słuchawkach. Poza tym Windforce jest cichsze na tych samych ustawieniach %. Buda zamknięta i na podłodze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopy czym podkręcać 7970 bo mi się suwaczki skończyły na 1125mhz na gpu i 1575mhz na pamięciach bez podnoszenia napięcia, czy może trzeba bios edytować żeby odblokowac dalej suwaczki??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mimo zabiegów w msi afterburner nie zdjeło mi blokady, jak dam unofficiala overclocking 1 to mi gubi całkowicie wykrywanie zegarów i [gluteus maximus]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...