Skocz do zawartości
radiergummi

AMD Radeon HD7900 Series

Rekomendowane odpowiedzi

mimo zabiegów w msi afterburner nie zdjeło mi blokady, jak dam unofficiala overclocking 1 to mi gubi całkowicie wykrywanie zegarów i [gluteus maximus]

 

 

:/

 

Czyli narazie lipa z wynikow 1200/1700 , moze restart windowsa Ci pomoze

z tego co czytalem dotychczas MSIAfterburner daje rade z wszystkimi radziami 79xx wiec musisz miec jakas insza sztuke albo cos w systemie blokuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj setting i tam masz to zaznaczenia "Odblokuj kontrolowanie napięcia". Wiem, że to zaznaczałem przed edycją configu jednak nie mam pojęcia czy to ma jakiś wpływ na zmianę napięć. 

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko na razie walczę z kartą bo mi się wysypuje w bf3 na standardowych ustawieniach, Mario2k wiem że grasz w bf3 powiedz mi jakiej wersji catalystów uzywasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mimo zabiegów w msi afterburner nie zdjeło mi blokady, jak dam unofficiala overclocking 1 to mi gubi całkowicie wykrywanie zegarów i [gluteus maximus]

 

Też tak miałem, do któryś catalystów trzeba było podgrać inna bibliotekę, ale w tej chwili nie pamiętam nazwy pliku.

 

Edit: znalazłem nazwe pliku : atipdlxx.dll - po wgraniu odpowiedniej wersji do C:\Windows\System32 i zastosowaniu się do moich porad z wcześniejszego postu powinno Ci działać OC jak trzeba. Nawet znalazłem coś na ten temat, co potwierdza moje słowa:

http://forums.overclockers.co.uk/showthread.php?p=21427864

Edytowane przez Yacko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko na razie walczę z kartą bo mi się wysypuje w bf3 na standardowych ustawieniach, Mario2k wiem że grasz w bf3 powiedz mi jakiej wersji catalystów uzywasz

 

 

Standardowe catalysty 11.12 z 27 Lutego , jakakolwiek podmiana jednej biblioteki nie wchodzi w rachube .

Papu musisz dac , no i pamietaj jak zbyt wiele softu do OC masz aktywnego w systemie to beda same problemy

mialem Trixx'a i MSI Afterburner , jaja sie dzialy takie ze glowa boli .

 

 

b.t.w

 

Podkrecanie z poziomu Catalystow mam wylaczone , gdy wlaczone moze sprawiac problemy z innym softem do OC.

Edytowane przez Mario2k
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sytuacja opanowana, amd overdrive powodowało problemy, z tym ze pamięci mi na 1575 nie chcą działać stabilnie, powiedzcie mi tylko czy te limity sterownia moca w msi afterburner cos daja i czy ruszac to w ogóle czy zostawic w spokoju??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyłączyłem, tylko na razie nie odblokowalem ale usunałem problemy z wywalaniem sie karty w battlefield 3

 

w catalistach powyżej 12.2 brakuje tych bibliotek w systemie i bez nich nie jest mozliwe uruchomienie trybu max overclockingu w msi afterburner, link http://andora.tk/ATIDrivers.zip w srodku instrukcja i moze ktos to doda do faq

 

 

3dmark11 http://3dmark.com/3dm11/3062415;jsessionid=827zs5cq808spr4q1bhnn4t1

 

rdzeń na 1200mhz 1.2v pamieci 1425mhz (jak podnieść napiecie pamieci??)

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w catalistach powyżej 12.2 brakuje tych bibliotek w systemie i bez nich nie jest mozliwe uruchomienie trybu max overclockingu w msi afterburner, link http://andora.tk/ATIDrivers.zip w srodku instrukcja i moze ktos to doda do faq

 

Pisałem już o tym wcześniej w tym temacie, ale faktycznie można by dodać do faq, bo coraz ciężej będzie coś znaleźć w tak długim wątku.

 

rdzeń na 1200mhz 1.2v pamieci 1425mhz (jak podnieść napiecie pamieci??)

 

Napięcie dla VRAM możesz podnieść w Afterburner rozwijając menu po prawej stronie od core voltage.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3dmark11 http://3dmark.com/3d...08spr4q1bhnn4t1

 

rdzeń na 1200mhz 1.2v pamieci 1425mhz (jak podnieść napiecie pamieci??)

 

więc przy 1200MHz na rdzeniu różnica jest mała względem 7950. Może jak podciągniesz pamięci do 1700/1750MHz to 7970 odskoczy. Co do napięć vram to tak jak kolega mówi obok napięcia vcore jest strzałka, która rozwija okienko. Też nie umiałem tego znaleźć ^^

 

Jakie masz temperatury od jakiego to jest producenta?

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyzej taktowane pamieci w tym Radku 7970 musza dac lekkiego kopa z wynikiem bliskim 10k

moj wynik 3D Mark 11 to 9k przy taktach z siga i procu 4.4GHz

Max co w 3D Marku uzyskalem na tej grafie to P-9252pkt przy procu puszczonym na 4,8GHz

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na 1200/1750 i procku na 5GHz jest 9400pkt. Więc 10k jest realne na 7970

 

zapodaj na jakich napięciach i jakie w ogile jest napiecie bezpieczne dla gpu i ram , a takze max dopuszczalne temperatury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapodaj na jakich napięciach i jakie w ogile jest napiecie bezpieczne dla gpu i ram , a takze max dopuszczalne temperatury

 

ja mam gpu 1.2V vram 1.65. temp max 65oC . max bezpieczne to 1.3/1.7 Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by ktos znalazl jakies testy OC Radeonow 79xx chlodzonych ciecza to poprosze o zapodanie

sie zastanawiam czy jest sens wodowac karte .

 

Ja sam sobie zwodowałem. Możesz liczyć na jakieś 50MHz więcej na rdzeniu przy tych samych parametrach w stosunku do referenta z max wykręcownym śmigłem.

Edytowane przez Lancer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sam sobie zwodowałem. Możesz liczyć na jakieś 50MHz więcej na rdzeniu przy tych samych parametrach w stosunku do referenta z max wykręcownym śmigłem.

 

+ kasa za bloczek + 300? 400?

Edytowane przez Lysyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem dziś swojego Gigabyteowskiego HD7970. Puściłem go na 1125/1500. Jest mały problem, początkowo siedział on bardzo krzywo:

Dołączona grafika

Teraz trochę przycisnąłem go VGA holderem:

Dołączona grafika

 

Czy w takim "krzywym" ułożeniu jest coś niebezpiecznego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zostaw ładnie wyglada, ale martwic się nie masz co miałem gtx480 i też się tak wyginało juz nie wspomne co sie działo jak miałem thermalright spitfire, odnośnie mojej karty doszedłem do 1125/1500mhz w pełni stabilnie i bez podnoszenia napięć i tak zostawiam bo przy podniesionym napieciu grzeje sie na tym chłodzeniu ponad 75c do tego zaczyna wyć a nie szumiec w stresie, tak wiec egzemplarz bardzo przeciętny choc mimo to i tak wydajnieszy od gtx 580 ale jakos chłodzenia i zastosowanych elementów to gleba-niebo, z tego co widziałem to najlepszy autorski projekt 7970 pochodzi od gigabyte (karta z chłodzeniem ala accelero extreme)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zostaw ładnie wyglada, ale martwic się nie masz co miałem gtx480 i też się tak wyginało juz nie wspomne co sie działo jak miałem thermalright spitfire, odnośnie mojej karty doszedłem do 1125/1500mhz w pełni stabilnie i bez podnoszenia napięć i tak zostawiam bo przy podniesionym napieciu grzeje sie na tym chłodzeniu ponad 75c do tego zaczyna wyć a nie szumiec w stresie, tak wiec egzemplarz bardzo przeciętny choc mimo to i tak wydajnieszy od gtx 580 ale jakos chłodzenia i zastosowanych elementów to gleba-niebo, z tego co widziałem to najlepszy autorski projekt 7970 pochodzi od gigabyte (karta z chłodzeniem ala accelero extreme)

 

Hmmm, to się nie martwię, ale niestety na 1125/1500 pojawiły się artefakciki i wykopało mnie z bfa 3 -_- Co zrobić, zejść jakoś? Podnapięciować? Bo nie mam doświadczenia w oc gpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie z tym chłodzeniem nie masz się co pierniczyc i podnoś napiecie, aczkolwiek ;) (jak ja to kur.. lubie), zostaw pamieci na def i zobacz czy sam podkrecony rdzen zacznie się sypać, jak nie to na odwrót ,musisz sprawdzić co sie pierniczy jako pierwsze, potem to dowoltuj, chłodznie massz wypas i mozliwosci spore do tego twoja karta ma nieokrojona sekcje zasilania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...