Skocz do zawartości
radiergummi

AMD Radeon HD7900 Series

Rekomendowane odpowiedzi

Poważnie rozważam zakup radka 7970 ale już drugi dzień spędzam nad szukaniem nie referenta z odblokowaną regulacje napięć. Wiecie może czy ten Sappire jest odblokowany http://www.ceneo.pl/17909640 ? Jeśli nie, rozważam jeszcze referenta z podmianą chłodzenia ale za blisko to już ląduje gtx680 żeby się opłacało chyba że polecicie wydajne chłodzenie w rozsądnej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy karta Powercolor Radeon HD 7950 3GB w cenie 1075zł jest dobrym wyborem? Niestety nie znalazłem żadnej recenzji tej grafiki. Nie planuję w najbliższym czasie bawić się w OC, ale zależy mi na jak najcichszej pracy komputera. Ma może ktoś z Was ten model?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy karta Powercolor Radeon HD 7950 3GB w cenie 1075zł jest dobrym wyborem? Niestety nie znalazłem żadnej recenzji tej grafiki. Nie planuję w najbliższym czasie bawić się w OC, ale zależy mi na jak najcichszej pracy komputera. Ma może ktoś z Was ten model?

 

Możesz się pochwalić gdzie ją wyrwałeś w takiej cenie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem swojego 7970 wf3 oc na 7970 soc i plusy tej wymiany wyglądają tak:

+ programowa regulacja napięcia na gpu i mem

+ czarne pcb z backplatem

+ ładnie się podkręca

+ w idle chłodniejsza i cichsza

+ brak throttling-u

- po zwiększeniu obrotów wentylatorów na maxa (około 11k) zagłuszają odkurzacz ale temperatura w load nie przekracza 43*C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po cichu sie nie zwinie ale z klientem za granica mogą grac w chu.. równo, a nasz przepisy i sąd konsumencki mają gdzieś, zreszta specjalnie sie opiniami negatywnymi nie przejmują, to fajny sklep jak kupujesz cep do młócenia, bo tam nie ma się co zepsuć, kupujesz elektronikę to tak jak byś brał od pasera niby cena fajn a ale o gwarancji zapomnij, zanim ci zrobią reklamacje, kupisz w miedzy czasie gdzie indziej żeby móc kompa używać, to gorzej jak z jak z rodzimymi przewalaczami bo taki jak przewiżie i ma sklep to mozesz go chociaz w ryj kompnac w razie czego a co do Francji pojedziesz sie kłócić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, no moj szafirek 7950 wlasnie polecial do Francji na gware Dołączona grafika

Nawet jak oddadza kase, czy wymienia karte, to i tak moj ostatni zakup u nich. Po zakupie tez sie czeka sporo zanim ta przesylka z centrali(Francja) dojdzie.

A jakbym wiedzial ze taka jazda z gwara, napewno bym sie nie zdecydowal. Teraz to pozostanie mi sie tylko mailowo dopytywac gdzie moja karta. Dobrze ze chociaz mam numer listu z UPS

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jednak nie taka ta pixmania straszna jak ja maluja...

Po ok 3 dniach dostalem (chyba nawet nie wyslali karty do producenta) info ze z przykroscia stwierdzaja ze moja karta padnieta, ale nie maja na stanie sapphire hd7950 950mhz i mam sobie wybrac cos z oferty sklepu :D

No to juz w cenie starego 7950 jedzie do mnie nowy 7950 vapor-x i chlodzonko na procka CM hyper 412S, w sumie doplacilem jakies grosze (ok 30zl) zmienilem ver. 950mhz na vapor-x, a chlodzonko mam jakby za friko :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naciaskalem troche na norweskie biuro obslugi klienta, a ci widocznie cisneli centrale pixmanii we Francji. Reklamacja trwala w sumie ok 3 dni od czasu jak otrzymali ode mnie przesylke. Troche sie balem bo karta w sumie byla stabilna w bf3 i 3dmark11 oraz wielu tytulach, a wysypywala sie tylko i wylacznie w crysisach i unigine heaven. Zrobilem troche zdjec ekranu, wydrukowale i wrzucilem do tego worka foliowego w ktorym jest karta. Calkiem mozliwe ze serwisant nawet jej nie odpalal.

Jak probowalem odpalic na s775 (asus p5q turbo) to komp wogole nie chcial bootowac, moze to samo wyszlo w serwisie

Co ciekawe wersja 950mhz (czarne pcb od 7970) jest chyba powoli wycofywana, moze znany byl jakis babol i Sapphire wymienia na poczekaniu.

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie dzisiaj odebralem vapor-x i mam pytanko.

Poprzedni sapphire mial na stale 950mhz, obecny vapor-x jest z biosem boost do 950mhz. Gpu-z pokazuje 950mhz/ ccc takze ma 950mhz, ale za cholere w zadnej aplikacji nie widzialem innej wartosci jak 850mhz... Probowalem katowac karte, ale nic ponad standard nie idzie, powerlimit ustawialem takze na +20.

 

PS. Tak z ciekawosci dalem wszystkie suwaki na maxa ccc i bez problemu idzie 1100/1575, vgpu zablokowane

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała informacja ale ważna dla wszystkich którzy chcą wymienić chłodzenie w swojej karcie. Nie kupujcie Gelid ICY Vision-A mimo ze na stronie producent twierdzi ze jest kompatybilna z 7950/70 to tak na prawdę nie jest, ponieważ ma źle wywiercone otwory w mocowaniu. Do bezproblemowej instalacji potrzebne są otwory w pcb o rozstawie 54 mm a w icy są na 53,3 i trzeba na siłę wciskać co może spowodować uszkodzenie pcb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z posiadaczy hd7950 vapor-x moglby mi zrobic kopie pierwszego biosu tego 850mhz za pomoca TRIXX'a, bo sie okazalo ze moja kopia zrobiona za pomoca GPU-Z nie dziala i dopiero BIOS2 zdumpowany za pomoca TRIXX udalo mi sie sukcesywnie wgrac na pozycje 1. Troche to w sumie dziwne ze karta nie przyjmuje biosow zrobionych za pomoca GPU-Z. Probowalem kilka razy zrobic kopie ale zadna nie dziala, dopiero kopia TRIXX mnie ratuje. Biosy z techpowerup tez sprawdzone, ale chyba kazdy dumpuje GPU-Z, bo zaden nie wstaje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adamlop

 

 

VGPU mozesz podnies za pomoca najnowszego MSI Afterburner tylko w ustawieniach musisz wlaczyc Constant Voltage

Ja tak zrobilem w MSI AB konfig dla gier gdzie bez Constant Voltage ni cholere noe szlo napiecia gpu dzwignac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, juz to wykminilem. Siedze na 1100/1500 fan na AUTO. Zwiekszanie vgpu nic mi nie daje, a juz i tak VRM1 w okolicach 100st

Dasz rade wstawic ten bios jako zalacznik do wiadomosci ? Tylko Trixxem please...

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adamlop

 

To nie jest takie hop-siup obecnie moje karty chodza na 1170MHz przy czym moge ustawic je stabilnie tylko przy Power Limit na 17+

przy maxymalnym ustawieniu 20+ zaliczalem zwiechy grafy w 3DMarku11 i czasami w BF3 , przy Power Limit ponizej 16+ wlanczal sie Throtling

 

 

daj znac gdzie Ci wrzucic te biosy , zrzucilem za pomoca trixxa 4.0.4 obydwa znaczy sie 850MHz i 950MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz tutaj podpiac do wiadomosci jako zalaczniki, potem mozna wykasowac. Tak od razu zapytam, jakies udane proby flashowania innymi biosami?

 

No ja az tak dokladnie nie sprawdzalem z powerlimitem, ale przy +20 powyzej 1140 mam restart sterownika, ale vrm jak mowilem pod 100st dochodzi. Musze wrzucic jakis wentyl 140mm na bok budy

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpusc sobie flashowanie kart z seri 79xx , brak specjalizowanego softu do edycji biosu ogolnie mnie zniechecil :/

 

 

biosy wyslane na maila

oraz w zalaczniku

7950 Vapor-X bios.zip

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszlo PW z emailem, ewentualnie jak tutaj uzyjesz pelnego edytora to mozna podpinac zalaczniki

 

EDIT. Dzieki za biosy, ale niestety masz jakis starszy model i wywala mi BS, co ciekawe nawet w biosach sa podanne inne modele (rewizje?) chipow graficznych, juz pomijam fakt ze Twoj bios starszy, to akurat nie robi...

Probowalem odinstalowac stery, zmienilem nawet z 12.9 na 12.8 ale dalej Blue...

 

Moj to jest OLD, a twoj NEW

post-11870-0-91548000-1350593384_thumb.jpg

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się sugerujesz softem to może takie cuda masz , na kartach graficznych nie występują vdropy, co najwyżej przy obciążeniu napięcie na gpu dosłownie o 1-3mv rośnie. Także miernik i sprawdzasz.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...