Skocz do zawartości
radiergummi

AMD Radeon HD7900 Series

Rekomendowane odpowiedzi

Dzis przejrzalem logi z GPU-Z i okazuje sie ze przy ustawionym w MSI AB GPU Voltage na 1.131 ( constant )

tak naprawde w lopgu podaje ze napiecie skacze 1.092 - 1.098 przy taktach GPU na 1170MHz

Cos sie musialo zrabac po updejcie Afterburnera bo poprzednio napiecie trzymala ciagle powyzej 1.1

stabilnosc na szczescie bez zmian

 

taka mam czutke ze obecny soft dla seri 79xx z Boost'em to lipa straszna i trzeba czekac az toto dopracuja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej ci krecic na pierwszym biosie bez boosta?

Ja zapakowalem biosa od wersji 950mhz i nawet power limit +5% wystarcza do GPU 1100mhz, no i co najwazniejsze odblokowane napiecie.

PS. Dawno kupowales swoje vapor-x, bo masz strasznie stary bios, pewno juz czytales na oc.net ze nie dziala na mojej karcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adamlop

 

 

Testowanie oc na drugim biosie narazie nie wchodzi w gre , czasu brak no i juz nie te checi co kiedys

ogladnac film ,p ograc 2-3h w BF3 a nie sleczec i restartowac kompa 15 x na godzine .

 

Moze sie zmusze jutro cos pokombinowac na drugim biosie tylko czy jest sens ?? jak na konfiguracje CF 1170MHz na GPU to dosc przyzwoity wynik

jedynie takty pamieci mmnie lekko rozczarowaly liczylem na stabilne 1600MHz moj stary PowerColor 7950 PCS+ robil na pamieciach 1700MHz !!!

 

, karty kupilem poczatkiem Wrzesnia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj na biosie od wersji sapphire OC 950mhz wykrecilem 1100/1800@1.056v, pogralem w bf3, odpalilem smarka13, heaven. Wyglada ze wszystko stabilne, jednakze odkad wgralem ten bios to nawet na stock czuje czasem sfont spalonego plastiku. Wczoraj wgralem spowrotem swoj bios z boostem na razie 1045mhz@1006v. Czekam na oc.net moze ktos wrzuci mi bios od vapor-x PROH2, bo niestety Twoj od CR PRO wali mi bluescreenem.

Ja swoja karte dostalem 4.10, niby miesiac roznicy.

 

Co ciekawe po tych operacjach zmiany biosu i powrocie spowrotem na boost bios mam odblokowana regulacje napiecia w trixx 4.0.4b, wczesniej musialem wymuszac stale napiecie w AB

 

PS. Wczoraj zdejmowalem chlodzenie i na VRM mamy tylko malutkie radiatorki, akurat tak sie sklada ze sa one w osi wentylatora i wydaje mi sie ze nie sa optymalnie schladzane, coraz bardziej sklaniam sie do zamontowania Accelero Extreme...

 

Zapowiada sie nadzwyczaj ciekawie, zwlaszcza BF3 Dołączona grafika

Dołączona grafika

http://www.anandtech...1211-new-bundle

http://hexus.net/tec...formance-gains/

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Karty graficzne z najwyższej półki aktualnie obejmują modele Radeon HD 7970 GHz Edition oraz GeForce GTX 680, pomijając rzecz jasna potworki złożone z dwóch układów np.: Radeon HD 7990 czy GeForce GTX 690. O wersjach referencyjnych tych urządzeń już dawno wszyscy zapomnieli, a nawet konstrukcje niereferencyjne jakoś spowszedniały. Zatem nic dziwnego, że najwięksi producenci kart graficznych wypuszczają jeszcze bardziej wypasione odmiany swoich flagowych modeli, aby narobić trochę szumu. ASUS długo przygotowywał Radeona HD 7970 na sterydach dedykowanego najbardziej zagorzałym entuzjastom, chociaż Tahiti XT zadebiutowało już w grudniu zeszłego roku. Pełna nazwa testowanego dziś cudeńka jest chyba adekwatna do produktu i brzmi ASUS Radeon HD 7970 GHz Edition Matrix Platinum. Nowość otrzymała nie tylko wysokie taktowania, ale również wydajniejszy system chłodzenia i autorskie rozwiązania technologiczne. Premiera ASUS HD 7970 Matrix Platinum odbyła się kilka dni temu, ale specjalnie zaczekaliśmy na kolejną wersję sterowników AMD (Catalyst 12.11), żeby sprawdzić jak wygląda zapowiadany skok wydajności na najmocniejszym Radeonie.

Test ASUS Radeon HD 7970 GHz Edition Matrix Platinum na Catalyst 12.11

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jednym słowem w końcu ruszyli dupska i zrobili porządne stery a nie byle co byle coś było...:P

 

przez te ich badziewne sterowniki omijałem ostatnie generacje kart ati szerokim łukiem po tym jak miałem same problemy z 9700 (który zresztą się przegrzał i zmarł) i 9800 którą dostałem w zamian na gwarancji... Dołączona grafika ale to było wieki temu hehehe

Edytowane przez zaodrze244
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche im sie wstyd zrobilo jak taki dawidek 660ti z szyna 192bit zamieszal w BF3 niejednemu goliatowi ze stajni amd Dołączona grafika

 

Ssijcie w spokoju ;D

http://www.guru3d.co...a_download.html

 

Edit: juz usuniete, chyba sie AMD wzburzylo

Edit2: mirror (thnx. asder00) http://www20.zippysh...31252/file.html

AMD kazalo wycofac linki, odkryli jakis bug w sterach i wieczorem ma sie pojawic nowa wersja...

 

Dołączona grafika

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg portali informacyjnych AMD oglosilo promocje na serie 7900. Do kazdej karty dorzucaja za darmo sleeping dogs, farcry 3, hitman absolution.

Dwie z tych pozycji maja promocje za miesiac (koniec listopada). Jesli ktos teraz zakupi taka karte to w jaki sposob odebrac te gry jak juz wyjda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ze jak , zrobili wspaniale sterowniki i nikomu nie wolno ich sciagnac ???

dajcie jakiegos linka

 

 

jipang

 

Przy zakupie online dostaniesz maila z kodem , Ja tak mialem z dwoma kodami do Sleeping Dogs

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w pozytywnym szoku , na mojej konfiguracji w BF3 Ultra 1080p z sredniej okolo 105fps wbilo na 130fps

do tego teraz moge potwierdzic ze BF3 posiada limit klatek na poziomie 200 , dosc czesto framerate wlasnie wskakuje tak wysoko

poprzednio max co widzialem to bylo cos okolo 175 .

 

Znakiem tego spece od sterownikow odwalili kawal dobrej roboty .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co mam inny problem. Bez podkrecania obciazenie w BF3 jest na 99-100%, po OC skacze 60-80% Dołączona grafika Wzrost fps jest ale karta nie idzie na 100%. Po roznych kombinacjach udało mi sie raz wymusic 100% ale po restarcie znow to samo :/ Na poprzednich sterach tego nie było...

 

catalyst 12.11 beta + MSI AB 2.2.1

OC 1200MHz/1750MHz, +20

Profil 2d 900/1200 +0

profil 3d 1200/1750 +20

 

Ma ktoś jakiś pomysł co z tym zrobić?

 

Edit1. 3dmark11 idzie na 100%

 

Performance

P9797

Graphics Score 10945

Physics 6922

Combined Score 6715

 

Extreme

X3476

Graphics Score 3204

Physics Score 6854

Combined Score 4284

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...