Skocz do zawartości
radiergummi

AMD Radeon HD7900 Series

Rekomendowane odpowiedzi

Nie to nie mój post. Tam jest problem z taktowaniami w iddle, które się załatwia ustawiajac profile 2d i 3d <- to u mnie działa. Problem jest z wykorzystaniem % GPU.

 

Teraz zainstalowałem na czysto MSI AB 2.2.4 i po ustawieniu flagi -xcl dalej mam ograniczone taktowania Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co Ci przeszkadza, że obciążenie grafiki nie wynosi 99%? Możliwe, że wtedy wąskim gardłem jest procesor i karta nie rozwija w pełni skrzydeł.

 

Ja np. gram z VSYNC i obciążenie karty w nowym MoH jest na poziomie 70-90%. Jak włączysz VSYNC to raczej nie będziesz miał 99% obciążenia, no chyba, że gra jest bardzo wymagająca i FPS zbliża się do wartości poniżej 60.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie to nie mój post. Tam jest problem z taktowaniami w iddle, które się załatwia ustawiajac profile 2d i 3d <- to u mnie działa. Problem jest z wykorzystaniem % GPU.

 

Teraz zainstalowałem na czysto MSI AB 2.2.4 i po ustawieniu flagi -xcl dalej mam ograniczone taktowania Dołączona grafika

 

Chodzi mi o pierwsza linijke, gosciu pisze o BF3.

U mnie natomiast wszystko ok, 98-97% uzycia na Beta4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie to sie wydaje ze obecny soft pokazuje dane z du.py wziete :/

Na nowych sterach MSI AB zaczol mi swirowac po paru uruchomieniach , obecnie testuje profile z poziomu CCC

i jak narazie bez podbijania napiecia 1100MHz na GPU poprzednio za pomoca CCC max mialem 1070MHz

do tego podczas gryw BF3 pokazuje mi obciazenie gpu na poziomie 75%-80% istne jaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co rozumiesz przez "dane z [gluteus maximus]"? To ze msi ab nie pokazuje rzeczywistych informacji? Bo jesli tak to jak wytlumaczysz to ze karta ma nizsza temp i chlodzenie wolniej sie kreci? Optymalizacja sterow swoja droga ale karta powinna isc na 100% swoich mozliwosci. Przeinstalowalem stery na czysto oraz stary msi ab 2.2.1 i teraz obciazenie jest w przedziale 80-95%

 

Sent from my HTC Wildfire S A510e using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam atiman uninstaller, robi dobra robote.

Jeszcze wczoraj po ustawieniu powerlimit na +20% mialem spadki min fps w crysis benchmark do 14fps, a po ustawieniu 0% nie mialem tych dropow.

Teraz po czyszczeniu jest odwrotnie 0% min 36fps, +20% min 51fps

 

Mnie to sie wydaje ze obecny soft pokazuje dane z du.py wziete :/

 

Ja tez sie chyba poddam, ustawiam se w ccc gpu na max, ram na max, powetune +20% i tak chyba zostane. Nawet nie wiem jakie mam vgpu bo AB / Gpu-Z / Trixx - kazdy podaje co innego...

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie kulawe czasy nastaly , ze brak softu do edycji Biosow dla kart AMD , brak dopracowanych programow do OC

to co mamy to powoduje wiecej problemow niz korzysci :/

Ja narazie sie poddaje i zostaje przy ustawieniach 1150/1450 na stockowym napieciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka wersja MSI AB? Mi 2.2.4 też swiruje (nie moge odblokowac wiekszych taktowań - wszystkimi znanymi mi sposobami). Natowmiast wersja 2.2.1 działa bez problemów

 

http://forums.overcl....php?t=18431335

U mnie ten sposob dziala na 2.2.4 tzw. "official overclocking"

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam atiman uninstaller, robi dobra robote.

Jeszcze wczoraj po ustawieniu powerlimit na +20% mialem spadki min fps w crysis benchmark do 14fps, a po ustawieniu 0% nie mialem tych dropow.

Teraz po czyszczeniu jest odwrotnie 0% min 36fps, +20% min 51fps

 

Usunąłem pozostałości po starych sterach i zainstalowałem na czysto zyskując tym samym 250pkt więcej w 3dmark11.

 

Performance P9959

Graphics Score 11193 Dołączona grafika

Physics Score 7597

Combined Score 7321

 

(Physics i Combined niski z racji 1 kości ram)

 

w AvP2010 w pierwszej misji marine (takie same ustawienia czyli wszystko na max w dx11 bez aa) jest około 50-100fps więcej względem starych sterowników. Wcześniej było ok 150-200fps a teraz 200-250fps. Nieraz widać i po 3xx Dołączona grafika Swoją drogą, ta gra bardziej nagrzewa kartę niż chociażby BF3. Temperatury może i te same ale chłodzenie głośniej pracuje.

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co rozumiesz przez "cyka" rozwiń temat

 

 

Mam na myśli że jak wygaśnie monitor po określonym czasie to karta wydaję charakterystyczne cyknięcia, "chrumknięcia", gdy raz otworzyłem odbudowę i dotknąłem grafy podczas tego "cykania" to karta tak jakby wibruje.

 

Okres to jakieś cyknięcie co 1,5, 2 sek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam pierwszym postem na forum. Dołączę się do rozmowy mam kłopot kupiłem Asusa HD

DC II 7970/925 /1350 problem dotycz braku regulacji napięcia może jakieś sugestie użytkowników obeznanych z tematem, lub znających jak obejść problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawy programów to jedno! znam je wszystkie bardzo dobrze. Komputerami bawię się od kilku ładnych lat i nie są mi obce te programy : Asusa, Szafira i od MSI-ja EVGA Przetestowałem je po kolei wszystkie, kartę mam kilka dni i zdziwko karta ma na sztywno OC vcore 1175 mv 1125/1550.Faktycznie źle sformułowałem posta z którego nic nie wynika co kto i jak, po prostu śledziłem wasze wypowiedzi od początku wątku (przesiadka z zaprzyjaźnionego forum) jak bum z wami pisał i tak wyszło. Do rzeczy, chodzi mi o radę który bios unlok nr data wydania będzie git sory za OT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy sie, ze mimo odblokowania dwoch opcji w MSI AB odnosnie monitorowania i regulacji napiecia, zmiany nie przynosza zadnych skutkow?

Tutaj jest troche po angielsku n/t odblokowania Twojego asusa http://www.techpowerup.com/forums/showthread.php?t=168143

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@adamlop Dzięki za linka do @techpower . Asusa GPU tweak odinstalowałem. Zainstalowałem starą wersje MSI Afterburner 1.6 co ciekawe vcore bez zmian1175 mv zegary poszły w gore 1205/ 1790 w grach wysypuje !(BFBC2, BF3) .Brak dowoltowania muszę poszukać BIOS unlok tylko jaki numer może ktoś podpowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra chyba czas przedstawić potwora od AMD, najmocniejszego HD 7990 - dwa jajka działające w CrossFireX. 13 278 punktów w 3D Mark 11, trochę słabszy w syntetyku od GTX 690 ale w innych aplikacjach potrafi utrzeć nosa. Zachęcam do odwiedzenia PurePC.pl, gdzie znajdziecie pierwszy w Polsce premierowy test HD 7990.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Dawno, dawno temu... gdzieś na początku bieżącego roku, pojawiły się pogłoski o rychłej premierze kolejnej karty graficznej AMD, która w założeniu miała dosłownie zdewastować konkurencję z obozu NVIDII. Czas mijał nieubłaganie, jednak firma z Sunnyvale wyraźnie nabrała wody w usta i konsekwentnie milczała na temat Radeon HD 7990... Byłby to zapewne koniec tej smutnej opowieści, gdyby nie determinacja jednego z producentów kart graficznych, który postanowił stworzyć takiego potworka według autorskiego projektu. Referencyjne HD 7990 według przepisu inżynierów AMD nigdy nie trafiło do powszechnej produkcji, aczkolwiek TUL Corporation otrzymało namaszczenie od „Czerwonych” i swój pomysł zrealizowało, kilka tygodni temu wprowadzając do sprzedaży ów monumentalny model. Radeon HD 7990 stał się faktem, który postanowiliśmy ściągnąć do naszego laboratorium jako pierwsza redakcja w kraju. Testowany sprzęt jest w istocie połączaniem dwóch 28 nm układów Tahiti XT na jednej płytce PCB, czyli prawdopodobnie najszybszą aktualnie dostępną kartą graficzną. Przed Wami jego potworność: Vertex3D Radeon HD 7990 6GB!

Test Vertex3D Radeon HD 7990 6GB - Podwójne uderzenie AMD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeleciałem po łebkach...microstutter jest czy wyeliminowany? Nie żebym był zainteresowany kartą(szkoda kasy) ale warto wiedzieć Dołączona grafika

 

Ten problem jest już z grubsza załatwiony, co nie znaczy że kompletnie nie występuje, ale nie rzuca się w oczy i można spokojnie grać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...