Skocz do zawartości
radiergummi

AMD Radeon HD7900 Series

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

planuję zakupić kartę która wykorzysta funkcję ultra fast boot w windows 8 (na płycie z UEFI i dyskiem systemowym w GPT). Ponieważ nie mogę znaleźć nic i nigdzie o konkretnych modelach kart pogrzebałem w necie i coś znalazłem:

http://www.powercolo...I&submit=Search

Podobnież te karty powercolor wspierają UEFI GOP co jest warunkiem obsługi szybkiego startu windows (około 5 sek.)

Jak widać są to tylko karty Radeon. Co prawda nie mam uprzedzeń do radków (miałem ich chyba z 5 i wszystkie były ok) ale ostatnio jeździłem na nvidia. Poradźcie mi czy czekać do następnej generacji (wtedy zapewne będzie większy wybór kart z tą funkcją) czy kupować teraz tego radka?

Funkcja o którą mi chodzi to:

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=JdOAvlncCOw

w temacie kasy nie ma problemu moze być nawet do 1800 zł ale wiadomo im mniej tym lepiej.

Oczekuję pomocy w doborze odpowiedniej karty radeon do mojego konfigu.

Edytowane przez Markus1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W biosie UEFI asrocka jest informacja, że karta musi być w wersji dedykowanej dla płyt z UEFI co znaczy UEFI GOP (podobno). Czy faktycznie windows 8 64bit wstaje ci w 5 sekund? Czy masz na dysku systemowym GPT a nie MBR? bo to jest warunek aby zadziałał ultra fast boot.

Warunki do ULTRA fast boot są takie:

1. Windows 8 64-bit

2. Płyta główna UEFI

3. Dysk systemowy w GPT a nie w MBR

4. Karta grafiki zgodna z UEFI GOP (albo windows 8 UEFI ready)

ps. spełniam wszystkie oprócz ostatniego :-)

Edytowane przez Markus1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam normalny dysk SSD z MBR, na plycie msi aktywne MSI Fast Boot, Windows8 feature wylaczone, bo i tak karta nie wspiera

Po wlaczeniu powera od razu pokazuje sie bootloader win8 (omija posty itd) i po ok 4sek mam kafle

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie niestety 17 sekund mimo partycji GPT. Pytanie czy celować teraz w tego powercolora (niby dla większej kompatybilności-co producent podaje) czy mówiąc kolokwialnie olać sprawę.... Fakt faktem grafę chciałbym zmienić, więc stąd pytanie o ati 7970 ew. 7950 czy konfig mi to obsłuży?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Jak brzmi klasyk polskiego rocka - trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść niepokonanym - uniwersalny przekaz grupy Perfect pasuje również w pewnym sensie do sytuacji na runku kart graficznych z najwyższej półki, których długość życia zależy od momentu wprowadzenia ich następców. Otóż, chwila debiutu kolejnej generacji high-endowych układów, to zarazem początek końca starej gwardii, jaka po prostu musi odejść w zapomnienie. Umarł Król, niech żyje Król! Takie są nieubłagane prawa rządzące rynkiem GPU, że dwie topowe karty graficzne jednego producenta, koegzystować ze sobą absolutnie nie mogą. Dlatego czołowi reprezentanci poprzedniej generacji w błyskawicznym tempie odchodzą w niepamięć. Podobny los czeka również Radeon HD 7970 oraz GeForce GTX 680, czyli aktualnie najbardziej wydajne modele w ofertach AMD i NVIDIA. Jednak zanim okrutne przeznaczenie dosięgnie obydwu gladiatorów, zdążą jeszcze stoczyć kilka spektakularnych pojedynków, aby okryć się chwałą przed definitywnym kresem swego istnienia. Natomiast jeśli premiery HD 8000 i GTX 700 (tudzież GeForce Titan) nastąpią z pewnym opóźnieniem, to jeszcze przez kilka miesięcy będziemy świadkami zmagań GK104 i Tahiti XT. Zatem, chyba warto sprawdzić, które GPU jest aktualnie lepszym wyborem dla wymagającego gracza? Do tego celu posłużą nam karty graficzne ASUS DirectCU II oraz najnowsze oficjalne sterowniki AMD i NVIDIA.

Test ASUS HD 7970 vs GTX 680 DirectCU II - Ostateczne starcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sie porobilo z tymi cenami , Asus 7970 Direct Cu II - 400 Funtow moj 7950 Vapor-X 265Funtow

porownujac w/w karty za 50% drozej odtrzymujemy max 15% wiecej wydajnosci zazwyczaj tylko 10% :(

 

:/ shit

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ta promocja na Crysis 3 i Bioshock jest jakoś ograniczona ilościowo/czasowo ? Kartę prawdopodobnie kupię po 10 marca. No chyba że Nvidia czymś zaskoczy, ale ów gry przemawiają na korzyść AMD. Już powoli zaczynam się godzić z brakiem PhysX. Martwią mnie tylko niektóre wyniki z Crysis 2 w zależności od sterów. Na niektórych obrywa od GTX 670. A docelowo będzie do Crysis 2 i 3 oraz jakieś nowe tytuły, które może z czasem się pojawią. Byłby to mój ostatni zakup do komputera i chciałbym żeby był udany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od jakiego producenta brać 7950 ?

 

chcę mieć możliwość zmiany napięcia i dobre chłodzenie

i za rozsądną cenę Dołączona grafika

 

PS : zmiana napięcia na Gigabyte 7950 WF3 rev 2 jest całkowicie zablokowana, czy też będę mógł zmienić napięcie poprzez modyfikację biosu ?

Edytowane przez quo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

quo

 

Z tym moze byc loteria , te same karty w roznych revizjach jedne maja mozliwosc zmiany vgpu inne nie

szukaj opisow na stronach producentow , np msi w topowych modelach chyba dalej umozliwia krecenie napiec .

http://www.overclockers.co.uk/showproduct.php?prodid=GX-190-MS&groupid=701&catid=56&subcat=1673

ten model powinien miec takowa mozliwosc

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem sapphire dual-x boost za 1133 zł

kod produktu 11196-16-20G

 

napięcie jest odblokowane ( uff )

chłodzenie po podkręceniu niestety nie wyrabia

już przy obrotach 50% mocno w[ciach!]ia

 

no i mam niezłego zonka przy unigine heaven

po podkręceniu wynik się nie zmienia O_o

zarówno unigine jak i gpu-z pokazują zmianę taktowań

co ciekawe zmniejszenie taktowania działa i wynik spada

 

czym najlepiej testować stabilność grafy ?

Edytowane przez quo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

durne wyniki w unigine powodowane były wyłączaniem się boosta

ustawienie power limit na maksa w afterburnerze załatwiło sprawę

 

1150 / 1400 - 1.17 V ( odczyt w gpu-z 1.1V ) stabilnie

1200 / 1400 - na tym napięciu już mi się raz wywaliło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli przy TDP karty na poziomie 200W + do tego OC 40% trzeba nastawić się na suszarkę?

 

Teraz AMD daje do HD 7950 Crysisa 3 i Bioshocka, gry, które i tak będę kupował, więc zacząłem się zastanawiać nad przesiadką na HD 7950, konkretnie tą kartą: http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-r7950-twin-frozr-3gd5-oc-454746/

 

 

Chłodzenie jest dobre, więc miałem nadzieję, że przy 40-50% będzie dawało radę schłodzić ten układ po OC, ale chyba się mylę? Bardzo sobie cenię kulturę pracy mojego 7850 i nie chciałbym, żeby po wyłożeniu ciężko zarobionej kasy mój komp nagle zaczął hałasować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1200/1400 - na napięciu 1.22 idzie ale znów się zaczęły jazdy z obniżaniem taktowania

co ciekawe nie widać tego ani w gpu-z, ani w AF

jedynie widać afekt w postaci obniżonych wyników w benchmarkach

 

zastanawiam się czy nie zmienić biosu na wersję bez boosta bo te 1.2 GHz chętnie bym z niej wycisnął

 

na 1150 / 1400

3dmark11 : graphic score 10050 - ustawienia P

unigine : 1140 - extreme

 

i5 3570 @ 4.5 GHz

 

jaka jest bezpieczna temperatura ?

bym spróbował ustawić obroty wiatraczków na sztywno

 

@humanoidal

wątpię by karta z linka miała dużo lepsze chłodzenie od tego co ma moja

więc raczej się nastawiaj przy mocnym OC na hałas

Edytowane przez quo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na 1200MHz/1750MHz (rev1.0 bez boost'a) jest max 55% (ustawienia auto) i max temo 65oC. 40-50% po OC nie ma szans chyba, że 1.0-1.1Ghz

 

No i jak wtedy z głośnością karty?

 

 

i5 3570 @ 4.5 GHz

BCLK 112? Dołączona grafika

Edytowane przez humanoidal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

55% to wg mnie max obroty, które nie są denerwujące. powyżej 56-57% jest już dla mnie za głośno. Muszę wymienić te Mistrale bo zaczęły głośniej chodzić i szumieć zagłuszając całą resztę więc moją opinią do końca się nie sugeruj.

 

60% to już jest taka suszarka na wolnych obrotach ;D na szczęście do takich prędkości się nie rozkręca.

 

Ogólnie zmiana 7850 na 7950 jest jak najbardziej na miejscu ponieważ wiele nie dopłacasz a otrzymujesz kartę która się podkreca o 30-40% + gry. Tak od 1.1GHz na gpu widać wyraźną różnice w dodatkowych fps'ach.

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie 40% już jest nie do zaakceptowania ( to chyba ~1500 RPM )

 

zmieniłem taktowanie pamięci

1400 na 1700 -----> unigine score 1150 na 1200, mało ale zawsze coś

 

przy taktowaniu rdzenia 1200 karta tak jakoś żałośnie popiskuje jakby mówiła "PLS NIE ZABIJAJ MNIE"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Topowe karty nie idą na kompromisy. Albo chcesz max wydajność i osiągi to wtedy bierzesz 7950/70 albo cisze to bierzesz 7770/7850. Jak chcesz mieć cicho to puść ją na def i tyle. 40% to domyślne obroty na ustawieniach wentyla na auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wlasnie rozebralem swojego GB7970OC-3GD na czesci celem wymiany stockowego TIM na CLP (Dołączona grafika) i musze zadać kilka pytań. Jeszcze tylko wtrące, że ta stockowa "pasta" jest tak samo marnej jakosci jak ta w i5-3570k. Nie lepi sie w ogole do rak, a zachowuje sie jak plastelina. No ale wracajac do tematu, na karcie znajduja sie thermal pady, ktore chlodza pamieci, czy moge je wymienic na jakas paste, niekoniecznie CLP?

 

http://img203.images.../7970cooler.jpg

 

 

Od czego jest ten prostokatny radiatorek zaraz za dławikami? Czy tutaj tez mozna zamienic te thermalpady na cos innego? Warto?

 

http://img820.images...72/7970coto.jpg

 

 

A tak wyglada rdzen z nalozona stockowa pasta

 

http://img194.images...872/7970gpu.jpg

 

Jak widac prawie polowa rdzenia nie jest pokryta pasta. Na stronach tomshardware i overclock.net radzili zeby je wlasnie wymienic a na pewno polepsza sie wyniki w OC. Jak na razie moja karta idzie na 1050/1500 i po 3 minutach w furmarku osiąga 80C. Mam nadzieje, ze po wymiane uda sie zbic przynajmniej 10C Dołączona grafika albo chociaz przynajmniej przyciszyc troche ten WF3 bo przy maksymalnych obrotach to slychac go jak tajfun.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten radiatorek jest bardzo ważny, ponieważ chłodzi całą sekcję zasilania (tzw. VRM). Ja bym nie wymieniał thermalpadów, no chyba, że zamierzasz zmienić całe chłodzenie (np. na fullcovera WC), to wtedy można się pobawić w takie rzeczy. A co do pokrycia rdzenia pastą, to był cały, reszta smarowidła po prostu została na radiatorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podsumuję moją zabawę z sapphire 7950 dual-x boost

 

pamięci idą stabilnie tylko na 1650

napięcia na nich zmienić nie mogę ( na sztywno jest ustawione 1.5 V )

 

maksymalne taktowanie rdzenia 1225 przy napięciu 1.25 V

u mnie jest jakiś mechanizm zawieszania pracy rdzenia na ułamek sekundy gdy temperatura dochodzi do 65 stopni

wymusza to wysokie obroty wiatraczków

Power Limit nie pozwala zaszaleć z taktowaniem rdzenia i napięciami a zakres jego regulacji jest zbyt mały

 

chłodzeniem dual-x jestem rozczarowany ( ale może po prostu zbyt wiele wymagam )

 

ostatecznie grafa będzie chodzić na ustawieniach 1100 / 1650 przy napięciu 1.09 ( odczyt gpu-z 1.04 )

pozostaje niedosyt bo liczyłem, że stabilne 1200 MHz przy sensownych obrotach wiatraczków jest osiągalne

 

największy jej minus to brak pewności, że dostanie się model z odblokowaną regulacją napięcia

 

PS : zapomniałem wspomnieć o problemach z Trixxem które się objawiały 20% spadkiem wydajności

Edytowane przez quo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...