Skocz do zawartości
radiergummi

AMD Radeon HD7900 Series

Rekomendowane odpowiedzi

tukan90

 

 

Dziwne ze do 1600MHz na pamieciach potrzebujesz powyzej 1,6V u mnie defaultowo pamieci maja 1,5V

do 1600MHz potrzebuje podbic MVDDC do 1,55V za to GPU smiga na 1170MHz przy VDDC 1.15

z tym ze wedle GPU-Z max VDDC w stresie osiaga czasami 1,25

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gigabyte hd 7970 ghz 1100/1500 opanowałem właśnie trothling ale powstał nowy problem a mianowicie taktowanie rdzenia gpu zmienia mi z 1100 na 1000 pracuje tak jakis czas i spowrotem wraca na 1100 i to się na okrągło teraz zaczeło pojawiać zna ktoś przyczyne ?

post-130853-0-33558700-1362948081_thumb.jpg

post-130853-0-21073000-1362948132_thumb.jpg

Edytowane przez patryk1234

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boost panie , daj +10 lub +20 w sterach to ci będzie trzymać cały czas 1100mhz. W momentach kiedy tdp przekracza dany poziom , który masz zapisany w biosie ster obniża takt do 1000mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie czy opyla się kupić 7970 MSI ale referencyjną? 925 gpu? cena 1000zł +/-

Czy będzie mi dane chociaż do 1 Ghz dociągnąć? przy tym chłodzeniu? Mam 6950@70 tez referencyjna i temperatura wysoka jak i kultura pracy domyślam się że tu będzie to samo.

Ale raczej cisza jak i temperatura nie stanowi dla mnie jakiejś tam bariery zaporowej.

Obym mógł coś wycisnąć jeszcze z tych 925 na rdzeniu bo stock to trochę mało co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest rok jeszcze gwarancji.

A co do 7950 to jaki model byś polecił i ile to może się zakręcić? choć 7950 to już nie jest 7970.

Widziałem modele z 900 gpu w sumie to prawie tyle co referencyjny 7970 925 gpu.

Jakieś propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra chyba kupię gigabyte 7950 wf3 tylko jest małe ale... Ponoć te karty już nie mają 900 na gpu tylko 1000? poczytałem trochę i na zagranicznych forum jak i ocenach produktu w sklepu są takie wpisy.

I teraz pytanie spotkał się ktoś z tym czy te 1ghz to w trybie turbo ? bo wydaje mi się że wersje z 900 były na sztywno.

Może ktoś poleci dobre 7950 do oc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ememiks

 

 

Moj 7950 Vapor-X robi bez problema 1170MHz a i nawet 1200MHz na GPU ale to zalezy od revizji karty

jezeli ten Gigabyte 7950 WF3 ma podane 1GHz to musi byc w trybie turbo i warto by bylo sie taka karta zainteresowac.

 

tu wynik testu nowego 3D Marka : http://www.3dmark.com/3dm/100570

gdzie jest lepiej niz na 1GHz 7970

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boost panie , daj +10 lub +20 w sterach to ci będzie trzymać cały czas 1100mhz. W momentach kiedy tdp przekracza dany poziom , który masz zapisany w biosie ster obniża takt do 1000mhz.

 

 

power limit w afterburned mam ustawiony na 18 (max 20) takotowanie mi trzyma bez wachań tylko że zmienia mi taktowanie rdzenia z 1100 na 1000 ale moja wersja nie posiada ponoć opcji turbo. tdp to pewnie max temperatura co podkreslam nie przekracza mi 68 C

 

Boost panie , daj +10 lub +20 w sterach to ci będzie trzymać cały czas 1100mhz. W momentach kiedy tdp przekracza dany poziom , który masz zapisany w biosie ster obniża takt do 1000mhz.

 

 

power limit w afterburned mam ustawiony na 18 (max 20) takotowanie mi trzyma bez wachań tylko że zmienia mi taktowanie rdzenia z 1100 na 1000 ale moja wersja nie posiada ponoć opcji turbo. tdp to pewnie max temperatura co podkreslam nie przekracza mi 68 C

Edytowane przez patryk1234

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

załączam moje ustawienia i zrzut z gpu-z w czasie trwania unigine heaven 4.0

po 2-3 minutach testu zaczyna mi wywalać artefakty.

 

Nie wiem dlaczego ustawia mi się VDDC na 1111 jeśli wymuszam 1150 :/

 

jeśli ustawiam VDDC na 1200 w gpu-z pod obciążeniem widnieje 1140-1150, artefakty są nadal.

post-198260-0-03301300-1363030136_thumb.gif

post-198260-0-71196900-1363030148_thumb.png

Edytowane przez tukan90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zielonego pojęcia, sam to zauważyłem dopiero po zrobieniu screena Dołączona grafika (pewnie jakiś błąd gpu-z)

 

Jak mam ustawione:

1125core 1175 vddc

1400mem 1550 mvddc

 

żadne błędy nie występują.

 

Pokombinuje jeszcze z Afterburnerem, ale 2 bety sterowników temu miałem problemy z latającym ekranem jak najeżdżałem myszką na wykresy w AB.

 

Edit:

 

Znalazłem coś takiego, i chyba problem tkwi w zablokowanych napięciach :/

 

link do forum

Edytowane przez tukan90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do vapor-x wgraj bios od vapor-x. Poczytaj sobie wypociny nt vapor-x na http://www.overclock...-voltage-locked

Jakie masz wersje biosow na obu slotach ? Przeczytaj w gpu-z... V03/V04 ? Jesli tak, to przelacz sie na bios 2 i masz 950mhz z boostem...

Biosy to te 2 na samej gorze http://www.techpowerup.com/vgabios/index.php?page=1&architecture=ATI&manufacturer=Sapphire&model=HD+7950&interface=&memSize=0

Wskazane jest nie mieszac biosow od starego vapor-x (pro) z nowym (pro2) i na odwrot, z tego co pamietam to karta nie wstaje...

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby odblokować regulacje Vcore w GB 7970 (gv-7970OC-3GD) trzeba ściągnąć ten bios:

 

https://docs.google.com/folder/d/0B5XoDQ-AQHOdN0Z0VkpoUXhraUk/edit

 

Wgrać go przez Atiflash (atiwinflash i inne wywalą błąd) # atiflash.exe -p 0 tahiti.rom -fs -fp

 

Po wgraniu karta powinna ruszyć z napięciem 1.219(albo coś koło tego).

 

Uzywać tylko Trixx`a, MSI AB nie będzie miał możliwosci regulacji napięcia.

 

Tak, wzrastają możliwości OC. Max Vcore to 1.256

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

A czy ta sytuacja z LockedVoltage ma również miejsce z 7970 Ghz Ed od GB? Co prawda te 1100 (boost z 1050) nie jest takie złe, ale tym 1,2Ghz raczej nikt by nie pogardził.

Może i odp na powyższe pytanie jest banalne, ale zawsze lepiej się upewnić Dołączona grafika

7970 Ghz Ed dostaniemy w rev.2.1 więc z okrojonym kontrolerem napięcia, ale czy napięcie te jest takie same jak w "zwykłym" 7970? Czy może wyższe/niższe?

(Według producenta "ulepszony" rdzeń XT2 jest przystosowany do pracy na niższym napięciu z wyższymi taktami - 1100/6000)

 

W tym artykule napięcie na refereńcie (GhzEd) jest widocznie podbite

http://vr-zone.com/a...vers/16362.html

 

Jeżeli ktoś posiada model 7970GhzEd rev.2.1 to mógłby się nieco wypowiedzieć na ten temat (jak wygląda standardowe napięcie i OC)...

A co do w/w procedury wgrywania biosu z starszej rew, to czy ktoś już tak robił i jest w stanie powiedzieć, że udało mu się podkręcić gpu do okolic ~1200Mhz utrzymując przyzwoite temperatury? ( na "zwykłym" 7970 oczywiście )

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Heamer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@adamlop

 

właśnie tu zaczynają się schody, mam wersję biosu 113-210PAFR-V07 a o niej jest mało w internecie, widziałem że Mario2k ma 113-210PAFR-V08 ale nigdzie nie mogłem go znaleźć.

 

Na razie zostawię bios w spokoju, bo więcej niż 1125 Mhz nie potrzebuje, co nie zmienia faktu że fajnie by było ujrzeć 1200+ na karcie Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie V09(850mhz) i V0A(950mhz z boostem). Wszystko zalezy od wersji, sapphire twierdzi ze wydal 6 rewizji 7950 vapor-x. Ta ostatnia jest nawet z dwoma wtyczkami 2x8pin...

PS. Vapor-x posiadaja 2 biosy, przelaczasz je przelacznikiem/przyciskiem na karcie.

Najwazniejsze zeby kontrolowac temperatury VRM (odczyt z gpu-z), to wlasnie bylo powodem tylu rewizji 7950 vapor-x'a

 

Trix 4.6.0 naprawia mozliwosc zmiany napiecia na biosie 1 (do tej pory wszyscy mysleli ze vapor-x'y sa poblokowane), dodatkowo wprowadza opcje "constant voltage" dla boost biosow...

  • New Feature “Force Constant Voltage” to keep the voltage always at Boost state.
  • Added support for Sapphire HD 7870 XT with Boost(Tahiti LE)
  • Fixed default voltage for HD7870 (Pitcairn XT)/HD 7900(Tahiti XT & Pro)
  • Support for AMD Boost
  • Improved stability
Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GB 7970 GHZ u mnie jest dziwne zjawisko albo gpu pracuje na 100% wtedy taktowanie rdzenia głupieje albo na odwrót nie znalazlem jeszcze przyczyny (power limit ustawiony na 20 w aftre burned a na wykresie temp max 67c), a zacznijmy od tego że w większości gier gpu nie pracuje na 100% a procek mam i7 950 @ 4 ghz

post-130853-0-82506800-1363629757_thumb.jpg

Edytowane przez patryk1234

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

W najbliższym czasie planuje modernizacje komputera. Zastanawiałem się nad CF z 2x 7950 lub 7870. Pytanie czy zasilacz uciągnie? Ile pobiera 7950 pod maksymalnym obciążeniem? Można uwzględnić lekkie OC!

 

Obecna konfiguracja:

-Gigabyte GA-Z77P-D3

-Core i5 3450

-Corsair Vengeance 2x4gb

-SSD Samsung 830 128gb

-be quiet! straight power E9 450W

 

Mam jeszcze do dyspozycji Cooler mastera GX550W.

 

Z góry dziękuje za pomoc.

Edytowane przez FuzzyWuzzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...