Skocz do zawartości
radiergummi

AMD Radeon HD7900 Series

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,zakupilem vapor x 3gb 7970.Moje pierwsze spostrzezenie: jest glosna,glosniejsza od mojego starego saphire 7870.Ale to idzie przebolec bo i tak bede gral na sluchawkach,martwi mnie natomiast to ze po ustawieniu zegarow 1100/1600,osiaga 80 stopni w furmarku,a uzycie gpu skacze w gore i w dol.Trafilem gorszy egzemplarz czy powinienem reklamowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,zakupilem vapor x 3gb 7970.Moje pierwsze spostrzezenie: jest glosna,glosniejsza od mojego starego saphire 7870.Ale to idzie przebolec bo i tak bede gral na sluchawkach,martwi mnie natomiast to ze po ustawieniu zegarow 1100/1600,osiaga 80 stopni w furmarku,a uzycie gpu skacze w gore i w dol.Trafilem gorszy egzemplarz czy powinienem reklamowac?

 

Może trochę więcej info? Jaka reszta kompa, jaki zasilacz? Dobrze by było, gdybyś wrzucił też wykres taktowań i napięć z GPU-z.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I5 2500k 4.2,650 W corsair txMobo msi g45,8 gb ram,obudowa cm enforcer(troche ciasna,karta wchodzi na styk)

 

Wg. wskazań GPU częstotliwości rdzenia i pamięci są stabilne, więc karta nie powinna zwalniać. Porównywałeś może wyniki uzyskane przez Ciebie w benchmarkach z tymi, co ludzie opisują w recenzjach? A co do temperatury, to ciężko porównywać. Po testach widać, że tempy oscylują koło 70*C, ale może masz problem z dobrym przewiewem w budzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 Historia związana z Radeonem HD 7990 przypomina trochę fenomen UFO, ponieważ najmocniejszy przedstawiciel rodziny Southern Islands wielokrotnie pojawiał się i znikał, niczym niezidentyfikowany obiekt latający. Urządzenie pokazywano na zamkniętych konferencjach, ktoś przemycił nieautoryzowane zdjęcia, wyciekła jakaś specyfikacja, ale konkretnej daty premiery nie usłyszeliśmy przez kilkanaście miesięcy... Pewnie większość obserwatorów straciła już nadzieję na zobaczenie referencyjnego HD 7990, skoro architektura GCN jest obecna na rynku od prawie osiemnastu miesięcy, ale najwyraźniej AMD lubi zaskakiwać. W ostatnich tygodniach Czerwoni trochę nieoczekiwanie odkopali temat, ruszyła lawina przecieków, prezentacje dla wybranych i ostatecznie oficjalne potwierdzenie - dwugłowe monstrum jednak się pojawi. Debiut karty graficznej o kryptonimie Malta miał nastąpić dzisiaj o 6.01 czasu lokalnego, więc jeśli czytacie poniższe słowa, to wszystko poszło zgodnie z planem Dołączona grafika Dlaczego akurat teraz firma z Sunnyvale uznała, że nadszedł właściwy czas na wytoczenie najcięższych dział przeciwko konkurencji? Powodów takiego stanu rzeczy jest zapewne kilka, niemniej dwa z nich prawdopodobnie noszą nazwę GeForce GTX 690 oraz GTX Titan. Zresztą, jakiekolwiek nie byłyby motywy producenta, to ostateczne dopełnienie oferty trzeba uznać za spektakularne. Radeon HD 7990 jest przecież niczym innym, jak dwoma HD 7970 GHz Edition umieszczonymi na jednej płytce PCB...

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smutne toto ale i prawdziwe , obecne stery nie daja sobie rady  z CF

w moim wypadku 2x7970 w  BF3 w Multi rzecz jasna  wszystko na ultra spadki do  70 fps  sa dosc  czeste  powiedzialbym na niektorych mapach  nagminne  ,  stery sa zwalone i podczas gry drugie  gpu  poprostu  przez  jakies  30-40% czasu pracuje na  polowe mocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sideband

Jeszcze jesienia mialem  CF z  2x 7950 Vapo-X  i na  owczesnych sterach mialem wszystko  OK

nawet  zrywanei klatek bylo  mniejsze niz na obecnych , wszystko  kwestia  kontroli jakosci

czy oni w ogole  maja kontrole jakosci w  teamie  tworzacym  sterowniki  ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież od zawsze wiadomo ati , to nadal ati tylko pod szyldem amd zawsze radziło sobie tak sobie ze sterami. Co powiesz , ze do tej pory nie poprawili sterów pod mobilne karty , stery pod mobilki są sporo gorsze od tych pod desktopowe karty. Dolicz do tego problem z wysokimi opóżnieniami na jednej karcie , wyciekami pamięci etc Oni dopiero zaczynaja działać jak im się cieło zrobi na d..

 

Nv też ma swoje problemy tylko rozwiązują je znacznie szybciej , jest dużo specyficznych błędów , które są nawet ciężkie do wygenerowania przez support , ale część błędów olewają tak samo jak amd.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otrzymałem 7950 rev 2.0 w ramach reklamacji. Które obecnie karty na 100% posiadają możliwość zmiany napięć, rev 1.0 gigabyte już się nie znajdzie.

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artefakty w niektórych grach (Far cry 3, metro, ETS2). Z tego co widzę to chyba wszystkie obecne 7950 mają zablokowane napięcia Dołączona grafika Producenci robią sobie jaja sprzedając poobcinane kastraty. We wszystkich recenzjach dali odblokowane sample a sprzedają poblokowany badziew.

 

Mój Gigabyte prawdopodobnie pójdzie na sprzedaż i mam zamiar kupić coś innego. Który 7950 będzie lepszy do OC (odblokowane napięcia)

 

Asus HD 7950 DC2 Top V2

http://www.x-kom.pl/p/103075-karta-graficzna-pci-e-asus-radeon-hd7950-3072mb-384bit-directcu-ii-oc-v2.html

 

czy

MSI HD 7950 Twin Frozr III OC ?

http://www.x-kom.pl/p/123002-karta-graficzna-pci-e-msi-radeon-hd7950-3072mb-384bit-twin-frozr-oc-boost.html

http://www.x-kom.pl/p/77261-karta-graficzna-pci-e-msi-radeon-hd7950-3072mb-384bit-twin-frozr-oc.html

 

Vapor X odpada ze względu na gorącą sekcję zasilania, gigabyte zablokowany.

 

GTX'y raczej odpadają, nawet po OC są słabsze i do tego droższe.

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kaijitsu - 7950 od MSI ma regulację napięć, w końcu się tym reklamują. Sam zdobyłem ostatnio 7950/OC za niecałe 800zł i mogę się pobawić suwaczkiem Vcore w trixx aż do 1,3V. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z agito nie skorzystam. Po oc roznica pomiedzy 7950 a 7970 jest znikoma, nie warta dokladania.

 

Co do msi to wyczytalem ze ma glosne chlodzenie. Do tego ma bardzo nie korzystne warunki gwarancji. Zastanawiam sie nad asus dc2t v2, zalezy mi na nowej karcie.

 

Sent from my HTC Wildfire S A510e using Tapatalk

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie kupie na Techplanet. Agito i morele unikam szerokim łukiem. Zastanawiam się jeszcze na poczekaniu do premiery nowych geforców. Obecnie i tak nie ma nic ciekawego do grania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[RUMOR] AMD Volcanic Islands 20nm “Hawaii” GPU Architecture Leaked – 512-Bit Memory, 4096 Stream Processors


"The architecture in question is from the flagship 20nm Volcanic Islands chip “Hawaii” featuring 4096 stream processors. That’s almost double to what we get in today’s flagship Radeon HD 7970 GHz edition GPU. AMD hasn’t taken such a big leap since Radeon HD 5870 which double the stream processor count to 1600 compared to 800 SPs on the Radeon HD 4870. The switch from AMD’s VLIW4 (HD 6000 series) to GCN 1.0/1.1 (HD 7000) was more of a die shrink from 40nm to 28nm, but if this architecture shot holds any truth then AMD would not only be shrinking the die down to 20nm but also bring radical changes to the whole architecture."


"The 4096 stream processors would be arranged in 16 SPUs (Stream processor modules), each holding 256 processors and would feature 4 ACE (Asynchronous Compute Engines) units which accept data and pass it over to the SPUs for processing. The Volcanic Islands “Hawaii” chip would comes with 256 Texture mapping units or TMU and 64 ROPS (Raster operation Units). The most intresting thing about the architecture is that AMD would use a 512-bit memory bus instead of the 384-bit on current HD 7900 series parts which would allow for higher native VRAMs of 4 GB. In addition to the main parallel compute module (PCM), the Hawaii chip would also feature 8 SPMs (Serial processing modules) which allows for parallel computing and could be a dedicated HSA module."


AMD Volcanic Islands “Hawaii” Architecture:
Dołączona grafika



AMD Southern Islands “Tahiti” Architecture:
Dołączona grafika

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...