Skocz do zawartości
radiergummi

AMD Radeon HD7900 Series

Rekomendowane odpowiedzi

To teraz ciekaw jestem ceny Radeona 7970 , skoro zapowiedzieli ze bedzie do 90% szybszy od poprzednika to pewnei cena bedzie odpowiednio wieksza

 

Możesz mi podrzucić linka z oficjalną informacją ze 7970 będzie szybszy o 90% od poprzednika ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do wzrostu wydajności o 90% względem HD6xxx to na razie są to spekulacje , tutaj trzeba poczekać na testy , na dzień dzisiejszy pewne jest to że mocniejsze HD7xxx będą posiadały architekture GCN (Graphics Core Next) do tego oczywiście będą wykonane w technologii 28-nanometrów i wykorzystywać pamięć XDR2 , jak i komorę cieczową Liquid Chamber Cooling

Edytowane przez rewox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak ciężko o gry, które by miały robić użytek z nowych potworów - jeden samotny Battlefield 3 tego nie zmienia.

 

no jak dla mnie to zmienia wszystko, choc na wydajność obecnej karty nie narzekam, ja nastawiam sie na 7970 i licze że zapeni stałe 100fps w bf3 przy max tdp 250w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor tu nie ma nic do rzeczy. Wszystko zalezy od silnika gry, np taki cs przy 90 fps ciagle tnie. Aczkolwiek tez nie wiem czemu sie ptys uparl na 100 fps. Akurat w battlefiledzie roznicy pomiedzy 60 fps a 100 chyba nie ma ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD HD 7000 series GPUs Release Dates (Starting Dec / Jan / Feb / March)

Fusion 7100 Wichita IGP VLIW4 Q2 2012

Fusion 7200

Fusion 7350 Scrapper VLIW4 TRNITY APU

Fusion Lite 7450 Devastator VLIW4 TRINITY APU

Fusion 7550 Devastator VLIW4 TRINITY APU

-------------------------------

Discrete

7570 Cape Verde Pro VLIW4

7670 Cape Verde XT VLIW4

7770 Cape Verde XTX VLIW4

7850 Pitcairn Pro VLIW4 December 2011

7870 Pitcairn XT VLIW4 December 2011

--------------------------------

7950 Tahiti Pro GCN January 2012

7970 Tahiti XT GCN January 2012

7990 New Zealand GCN March 2012

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gkar

 

Ja dziennie przegladam 20-30 stron o tematyce PC-Photo-Smartphones itp

Jak ja mam spamietac po kilku dniach na ktorej stronei bylo to info , no bez przesady :/

Byla jakas notka AMD o wydajnosci 7970 ktora ponoc zblizy sie w niektorych grach do wydajnosci obecnegi Radeona 6990 .

Skoro calkiem zmienili architektora nowych Radeonow to zakladam ze w nowych grach na silnikach DX11 typu BF3 7970 bedzie minimum +50% szybszy od swojego poprzednika.

Gdzies na innej stronie bodajrze forum AMD pisali ze radeon 7870 bedzie porownywalny wydajnoscia z obecnym 6950 ,wiec wszstkie te informacje trzymaja sie kupy

,bedzie konkretny skok w wydajnosci ,znacznieu wiekszy niz byl pomiedzy seria 5xxx a 6xxx .

 

ide pykac w BF3 ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast pleść głupoty to najpierw przeczytaj w czym zostanie poprawiona wydajność po wprowadzeniu nowej architektury i w grach skok wydajności będzie raczej zerowy(a może nawet spaść) , wydajność może podskoczyć jedynie w grach , gdzie dany efekt jest zaimplementowany za pomocą DirectCompute.

Edytowane przez sideband
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast pleść głupoty to najpierw przeczytaj w czym zostanie poprawiona wydajność po wprowadzeniu nowej architektury i w grach skok wydajności będzie raczej zerowy(a może nawet spaść) , wydajność może podskoczyć jedynie w grach , gdzie dany efekt jest zaimplementowany za pomocą DirectCompute.

 

zabalowałes wczoraj, czy serio myślisz, że wprowadza nowe karty, które nie poprawiają wydajności w przynajmniej większości gier? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o kartach czy architekturze? 7xxx będą wydajniejsze od poprzedniej generacji wynika to z samego procesu - upakują więcej jednostek wykonawczych.

 

Poza tym wraz nową architekturą skończy się era małych gpu jak było przy vliw4/5 :wink:.

Edytowane przez sideband
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro piszesz, że wydajność w grach spadnie, albo skok będzie zerowy to chyba jednak pisałeś ogólnie o kartach, bez względu na ilości jednostek :P rozumiem, że nie to miałeś na celu, ale trudno odebrać to inaczej ;)

 

btw na rynku kart graficznych jakoś nie przypominam sobie sytuacji, żeby to architektura decydowała o wydajności. Jak już to o prądożerności =] Obecnie w kompie mam pasywnego hd 4350 i niby architektura nie najstarsza, ale wydajnościowo to klasa mx440 :D

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gkar

 

Ja dziennie przegladam 20-30 stron o tematyce PC-Photo-Smartphones itp

Jak ja mam spamietac po kilku dniach na ktorej stronei bylo to info , no bez przesady :/

Byla jakas notka AMD o wydajnosci 7970 ktora ponoc zblizy sie w niektorych grach do wydajnosci obecnegi Radeona 6990 .

Skoro calkiem zmienili architektora nowych Radeonow to zakladam ze w nowych grach na silnikach DX11 typu BF3 7970 bedzie minimum +50% szybszy od swojego poprzednika.

Gdzies na innej stronie bodajrze forum AMD pisali ze radeon 7870 bedzie porownywalny wydajnoscia z obecnym 6950 ,wiec wszstkie te informacje trzymaja sie kupy

,bedzie konkretny skok w wydajnosci ,znacznieu wiekszy niz byl pomiedzy seria 5xxx a 6xxx .

 

ide pykac w BF3 ;)

 

Ja nie kwestionuje tego ze 7970 będzie szybszy od 6970 ale w to 50% czy tym bardziej 90% nie uwierzę. Stawiam ze będzie skok w wydajności o 30% w grach może w jakimś benchmarku np heaven będzie to 50%. Zresztą grudzień już blisko i zobaczymy co pokażą średniaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie zgadzam sie z poprzednikiem 30% jest jak najbardziej prawdopodobne . Optymistycznie rzecz ujmujac 50% szybciej jest mozliwe ale 90% to mazenie maniakow AMD.

 

To co napisal kolega Sideband bylo chyba pod wplywem alkoholu ;-) .

Edytowane przez Bemx2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co napisal kolega Sideband bylo chyba pod wplywem alkoholu ;-) .

 

Raczej niektorzy maja klopoty z czytaniem ze zrozumieniem.

 

On pisal o wydajnosci architektury czyli o tym , ze karta z tym samym taktowaniem i ta sama iloscia shaderow itp bedzie wolniejsza od poprzedniej generacji.

 

A ze w srodku bedzie wiecej shaderow i podniesione taktowania to logiczne, ze karta bedzie szybsza.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On pisal o wydajnosci architektury czyli o tym , ze karta z tym samym taktowaniem i ta sama iloscia shaderow itp bedzie wolniejsza od poprzedniej generacji.

 

Jak przepowie jeszcze wyniki lotto to uwierze w naszego proroka ;) póki co mamy same niewiadome...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobieństwo stoi jednak po jego stronie, bo zmiana architektury zazwyczaj powoduje, że inaczej warto pisać aplikacje, aby maksymalizować wydajność. Tak że jest wysoce prawdopodobne, że dla starych aplikacji GCN samo z siebie będzie mniej efektywne od VLIW5/4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobieństwo stoi jednak po jego stronie, bo zmiana architektury zazwyczaj powoduje, że inaczej warto pisać aplikacje, aby maksymalizować wydajność. Tak że jest wysoce prawdopodobne, że dla starych aplikacji GCN samo z siebie będzie mniej efektywne od VLIW5/4.

 

Przy takiej ilości kart graficznych dostępnych na rynku piszą gry z myślą o konkretnej architekturze? Myślałem, że to cecha konsol...

 

Akurat Sideband jak malo kto zna sie na grafikach, wiec ja bym mu wierzyl.

 

Gdyby się wypowiadał na temat serii 8xxx też byś wierzył, bo się zna? Jeżeli nie pracuje w ati, ani nie jest szpiegiem nvidii to imho nie ma podstaw do łykania wszystkiego jak młoda foka ;)
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może niekoniecznie zawsze uwidacznia się to w samym kodzie, bo przecież nikt tego w jakimś asemblerze nie pisze w tych czasach, ale zapewne jest to co najmniej kwestia wyboru jakichś opcji przy kompilowaniu.

 

Tych architektur nie ma przecież aż tak dużo, w AMD od dość dawna VLIW5, dopiero seria 69xx wprowadziła VLIW4, no i teraz ma być to GCN. Jak u nVidii to nie wiem, a na resztę nikt nie patrzy w programach typu gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy nie rozumieją , że nowa architektura jest głównie przygotowywana pod hpc. W grach może być nieco słabiej tylko to nie ma takiego znaczenia. W dzisiejszych czasach gpu nie służą tylko do grania. Także amd musiało iść na kompromis w nowej architekturze tak samo jak nv przy fermi. Vliw tylko na papierku jest tak świetne , często jest problem z efektywnością , stąd wprowadzenie vliw4.

 

W high end możecie zapomnieć o niskim tdp , wysoka wydajność= wysokie tdp. W średnim segmencie , gdzie vliw będzie stosowany to tdp będzie wyraźnie niższe. Poza tym przecieki o kiepskim uzysku i stosowanie chłodzeń z liquid chamber mówi tylko jedno - nie będą to małe gpu :wink: Tak jak pisałem wcześniej skończą się czasy , gdzie amd robiło gpu o 50% mniejsze niż nv w high-end.

Edytowane przez sideband
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...