Skocz do zawartości
radiergummi

AMD Radeon HD7900 Series

Rekomendowane odpowiedzi

No i mój MSI 7950 zwodowany. Na razie płucze się w destylce, ale pojutrze już go zaleję gotowym płynem (tym razem od EK - do tej pory był Feser, AquaComp i Thermochill, lub, operując innymi nazwami: syf, przeciętniaczek i płyn doskonały Dołączona grafika) i wtedy zobaczymy, co ta karta potrafi.

 

Zdejmując fabryczne chłodzenie ucieszyłem się, że karta jest na hynixach, a nie śmieciowych elpidach, gorzej jednak wypadło to, co zobaczyłem na rdzeniu i wokół niego - tony pasty, pokrywającej grubą warstwą krzem i wszystko dookoła. Mostków ostatecznie nie doczyściłem, musiałbym na to poświęcić cały dzień. W dodatku PCB wokół podstawki od układu było całe wysmarowane klejem, który za nic nie chciał zejść. No i te podkładki pod śruby na plecach karty - odkleić to badziewie i oczyścić z resztek kleju to też koszmar. Jak przerabiałem Gigabyte'a to takich problemów nie miałem...

 

Na szczęście to wszystko już poza mną i muszę przyznać, że jestem miło zaskoczony. Na standardowych taktach (830/1250) układ w furmarku osiąga nie więcej, jak 44*C. Dołączona grafika

 

 

UPDATE 11.01.2014

 

Pierwsze wyniki to 830/1250 @ 1025/1600 (vcore 1,08V) - to nie koniec, po prostu nie chce mi się dziś dalej w to bawić. Dołączona grafika

 

Ogólnie jestem bardzo zadowolony, pamięci weszły od razu na 1600 i nawet nie jęczą. Dołączona grafika Przyrost taktowań na poziomie ~25%, a wydajność ok 20%, tak więc radek 7950 wciąż żywy i doskonale się skaluje. Dołączona grafika

 

Kartę testuję na Furmarku, 3DMark 2011 (Performance) i podstawowym benchmarku Metro 2033, a dalszą stabilność sprawdzam w różnych grach (nie raz się zdarzyło, że karta przeszła wypalanie i wszystkie benchmarki, a w grach padała).

 

To tyle na dziś. Dalsza część w następny wieczór...

Edytowane przez Dammeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i coś jest nie tak. Ogólnie doszedłem do wyniku na poziomie 1075/1675 (vcore 1,18V), ale mam problemy z youtube'em. Karta bez problemu radzi sobie w każdej grze, jaką odpaliłem, ale jak tylko próbuję odtworzyć coś z YT to od razu pada (białe linie zakrywające cały ekran, ale dźwięk jest, więc reszta kompa działa sprawnie). Odpala mi YT dopiero po porządnym wygrzaniu grafiki.

 

Na razie siedzę na 920/1575 podkręconych z poziomu CCC i jest w porządku. Zastanawiam się, czy to Afterburner mi tu nic nie schrzanił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerzuciłem się z afterburnera na Trixx i jak na razie nie ma problemów. Karta pracuje na zegarach 1075/1680 (vcore 1,18V) i wszystko chodzi stabilnie. :D

 

Musze tylko przyznać, że zmusić ten program od sapphire do współpracy to mordęga. Najpierw nie chciał zapamiętywać ustawień i musiałem co każde włączenie kompa wczytywać profil OC na nowo, potem udało mi się ustawić, by wczytywał takty, ale nie pamiętał napięcia na rdzeniu, więc miałem problem, by po uruchomieniu systemu zachować stabilność grafiki w jakimkolwiek programie. Obecnie już jest ok, choć musiałem włączyć opcję, by zawsze system w tle uruchamiał trixxa (afterburner działał bez tego).

A skoro o AB mowa - żeby program od MSI nie działał dobrze z kartą od MSI, to już przesada... :]

 

Dziś wieczorem kolejne testy, zobaczymy do którego miejsca dociągnę. Choć miejsce powoli się kończy - sekcja zasilania już teraz notuje temperaturę na poziomie 85*C, co jest dla mnie dość dziwne, zważywszy na to, że również jest chłodzona przez fullcovera. Może coś jest nie tak z przepływem wody lub kontaktem z mosfetami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)dobrze zamontowałeś fullcovera ?

 

Absolutnie, jak zawsze (nawet sprawdziłem chłodzenie z latarką z profilu, by zobaczyć, czy pad przylega tak, jak powinien). Dołączona grafika Tempy takie są po 40min furmarku. Jak puściłem dziś po południu Heaven 4.0 w pętlę na najwyższych detalach to temperatura po godzinie nie przekraczała 67*C, tak więc nie jest chyba aż tak źle, tym bardziej, że już teraz napięcie jest na poziomie 1,18V w porównaniu do 1,03V w standardzie.

 

EDIT - a temperatura w idle'u jest na poziomie 36-37*C (bardzo szybko spada od wyłączenia furmarka, więc mniemam, że to bydle po prostu tak się grzeje.

Edytowane przez Dammeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu rozdzielczość 1920x1200 i włączona opcja Dynamic Background, a test to standardowy Burn-In. Porównaj sobie, jakie masz tempy w Heaven, a jakie w furmarku. Jeżeli będzie duża różnica, to znaczy, że wszystko w normie. Ciekawe, jak będzie u Ciebie, w końcu masz zupełnie inną sekcję zasilania. Ja mam MSI 7950 OC (zwykły cooler), ale PCB pochodzi z wyższego modelu TFIII.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie OC zakończone, niestety jeden Thermochill PA120.3 to za mało jak na kręcony duet 2600k i 7950. Zatrzymałem się na 1100/1690 (vcore 1.19V). Wyniki jak poniżej:

Dołączona grafika

 

Jak na 2-letni model nie jest źle. Takty podniesione o 32,5%/35%, a średni wzrost wydajności na poziomie 28%, tak więc karta skaluje się wręcz rewelacyjnie.

 

Przy wyższym OC pamięci zaczynała spadać wydajność w grach, więc przeczuwam, że tutaj leży ich granica (nie będę im podnosił napięcia, jest to większe ryzyko, że wtedy szybko padną). Co do rdzenia, to karta ma jeszcze niewykorzystany potencjał, ale bez dodatkowej chłodnicy nawet nie będę próbował (za wysokie temperatury VRM i wody w układzie).

 

Ogólnie jestem bardzo zadowolony - zapłaciłem za tę kartę rok temu 800zł i sądzę, że nawet dziś to dobra cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zainstalowałem wczoraj sterowniki 14.2 beta i po uruchomieniu komputera po chwili GPU Load jest w granicach 75-80 na pulpicie zegary są takie jakbym grał w jakąś grę ma ktoś z was może te nowe sterowniki ? wgrałem je ponieważ polecali je do Thiefa 4. Nie wiem czy to ich wina czy coś innego się dzieje.
Tak wygląda w GPU-z http://zapodaj.net/2...ca20ea.png.html obroty wentylatora idą w górę i słychać jak wetylator w zasilaczu także zwiększa obroty bo karta pracuje normalnie jak w trybie 3D.. 

Dodam że przed chwilą na probe odłączyłem kabel od internetu i po chwili zegary spadły do normalnych 2d 300/150 po podłączeniu kabla z powrotem wzrosły do trybu 3D Dołączona grafika 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeskanowałem combofixem , malwarebytes , OTL cały dzień siedze nic innego nie robie od 13 godziny czytam forma zagraczniczne i nic .... karte mam ponad rok i nigdy problemu nie mialem to się chyba od wczoraj dzieje bo dziś rano to zauważyłem

Problem rozwiązałem nie była to wina sterownika tylko trojan bitcoinminer.af dziwne bo takie programy jak OTL , ComboFix czy Malwarebytes tego nie widziały a prosty eset online scanner to usunął (:

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was ma zamontowany układ chłodzenia Alpenfohn Peter 2 na niereferencyjnej 7970 (nie GHz)? Nie ma problemów z montażem, kompatybilnością? Chodzi mi o OC karty do poziomu 1100 MHz przy zachowaniu ciszy (radiator omiecie 2x120). Sama karta to PowerColor AX7970 3GBD5-2DHV3.

 

Odpowiem sam sobie ;) Kupiłem to chłodzenie. Karta podkręcona do 1100MHz, max temperatura w grach 61C. Chłodzone 2 wentylatorami 120 które rozkręcają się do  ok.1300rpm. W porównaniu z oryginalnym chłodzeniem to dzień do nocy :D

Edytowane przez KazMax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam karte 7970 Sapphire Vapor-X GHZ Edition i takie pytanie karty z rodziny 7900 maja wsparcie 144mh  na monitorach co obsłużą to czy tylko do 120 mh ? I czy ktos ma taki monitor z karta 7970 hm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem najnowsze stery max 120 mh Monitorhttp://pclab.pl/art62420.html win 8.1 64 bit  na poprzednich miałem latające pasy w najnowszych sterach wchodzę rozdzielczości niestandardowe i wyskakuje po zmianie ze nie obsługuje :(Wiem ze wzgledu na G-sync i tak bede chyba zmieniał na  gtx770 bo jest podobnej wydajność ale ze swojej jestem w 100% zadowolony  ale chce mieć te na razie 144 mh Podłączone kablem od zestawu z monitorem  DisplayPort i rozdzielczość 2560 na 1440 i tylko 120 mh więcej coś nie mogę ustawić Na starych sterach mogłem ale monitor sie wysypywał latały pasy .Jakieś propozycje ?

       

Edytowane przez max340

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja 7970 sypie artami, była już 2 razy wysyłana na gwarancje i wymieniana na nową, teraz wyślę 3 raz, ciekawe co na to Agito.

Oczywiście musiała się wysypać na święta jak człowiek ma trochę więcej czasu żeby pograć. Mam już dosyć tego szrotu.

 

Edit: a minusa do przepraszam dostałem za? :ploom:

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogą Ci ją wymieniać do usr**ej śmierci, jeśli tak im się będzie chciało. A mogą też załatwić Ci inną, lub zwrócić kasę, jeśli zależy im na załatwieniu problemu i nie ponoszeniu więcej żadnych kosztów z tym związanych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.benchmark.pl/ranking/porownanie/radeon-hd-7870-vs-radeon-hd-7950

Jak to jest z tym poborem prądu?
Karta 7870 jest pod wyższym napięciem więc pobiera max więcej prądu niż 7950, mimo, że ta ma dużo więcej jednostek cieniujących. 

Czy te wyniki się potwierdzają? W sumie więc dla zasilacza lepiej by wziąć 7950? Bierze niemal tyle prądu co mój 5850 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windforce od gigabyte jest głośny pod obciążeniem (7950/7970) chyba że sam zdefiniujesz profil w msi afterburner ale dużo to nie pomaga. Za to również w msi afterburner możesz wyłączyć wentylatory np. Jak karta ma poniżej 60 stopni, coś za co teraz producenci karzą płacić + 1000zl bo jest cool.

Cichy był asus 7950/7970 ze swoim 3 slotowym chłodzeniem directcu.

 

Tapatapatap Z2

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...