Skocz do zawartości
GOJU

Świeży komp się nie włącza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wiem, że jest wiele takich tematów, ale wszystkie mają podobne nazwy i ciężko znaleźć odpowiedni. Otóż złożyłem dziś komputer, podpiąłem kabelki, włączyłem, działa. Zabrałem się więc do instalacji systemu, system się zainstalował, pojawił się pulpit (win7) i po włożeniu płyty do napędu DVD system sam mnie wylogował i komp się wyłączył. Od tej pory nie mogłem go już włączyć (jedynie wyłączenie i włączenie zasilacza powodowało rozruch kompa przez parę sek [chodziły wentylatory i świeciły się przyciski na mobo]). Teraz po ponownym złożeniu kompa (poodpinałem kable i wpiąłem na nowo) w ogóle nic się nie da zrobić, po włączeniu zasilacza komp startuje (mignięcie klawy i jeden ruch wentylatora) i wyłącza się znowu. Bardzo proszę o pomoc. Jeśli coś napisałem niejasno to pytajcie.

 

MOBO: asrock p67 pro3 b3

CPU: i5 2500k

Chłodzenie: xigmatek gaia sd1283

RAM: goodram ddr3 2x2gb 1333

GPU: MSI GF 560Ti twinfroz II

PSU: XFX Core 550W

 

Do tego napęd DVD i 2x HDD sata2.

Edytowane przez GOJU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odłącz wszystkie przewody frontpanelu i spróbuj uruchomić przyciskami na mobo.

Sprawdź na pojedynczej kości pamięci.

Sprawdź bez karty graficznej czy uruchomi się komp na dłużej i zasygnalizuje błąd vga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, jakby problem tkwił po stronie zasilacza- coś robi zwarcie lub sam zasilacz (a właściwie jego zabezpieczenia). Odłącz wszystko i uruchom zasilacz na sucho: we wtyczce od płyty głównej połącz zielony kabel z dowolnym czarnym- zasilacz powinien wystartować. Jeśli wystartuje to znaczy, że coś robi zwarcie.

Pozdrawiam

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietaj tylko zeby nie uruchamiac zasilacza bez obciazenia! Przetwornica impulsowa nie jest skontstruowana do pracy bez obciazenia (z nieskonczona rezystancja, wynika to z zasady na jakiej podawane jest napiecie wyjsciowe) dlatego zanim zrobisz tak jak Verter poradzil podepnij cos pod zasilacz (dysk twardy albo CD/DVD).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjąłem płytę z obudowy i podpiąłem wszystko na biurku, dołączając kolejne podzespoły. Działa. Jedyne rzeczy, które nie są podłączone to wiatrak z obudowy i kabelki przedniego panelu. Później podłączyłem wszystko identycznie, tym razem w obudowie i nie działa. Co może być problemem? (front panel, usb i wentylator odpięte)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy takie montowanie mogło uszkodzić płytę czy coś w tym stylu?

 

jeśli na pająka wszystko sie włącza to może nie i to byłoby wielkie szczęście, osobiście spotkałem się z kilkoma takimi przypadkami kiedy komuś polecałem części i później sami składali sobie wszystko do kupy i niekiedy robiło zwarcie gdzieś przy wejściu tak że zabezpieczenia w zasilaczu zadziałały od razu ale kilka razy stało się tak że płyta padała.

Odkręć płytę przykręć dystanse (takie metalowe lub plastikowe podłużne) w miejsca, gdzie przykręcałeś śrubki od płyty, osadź na tym płytę i dopiero do tego przykręć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...