Skocz do zawartości
Kuba86

Seagate Momentus 5400.3 - uszkodzony MBR

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

mam kilka pytań odnośnie ww dysku. Kolega wyłączył laptopa z przycisku, co spowodowało jakieś przepięcie w urządzeniu. Spaleniu uległa najprawdopodobniej karta graficzna.

 

W przypadku dysku, BIOS widzi urządzenie, ale uszkodzony jest MBR. Programy do naprawy MBR oraz próba naprawy go z płytki instalacyjnej Windowsa nie pomogły. Pomoże może wymiana elektroniki dysku? HDD pracuje cicho, nic nie stuka.

 

Dysk to Seagate Momentus 5400.3 160 GB ST9160821AS. Znalazłem na aukcji ten sam model, ale różnią się oznaczenia/numery PN oraz FW. Myślicie, że podmiana rozwiąże problem?

 

Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc tak MBR (Master Boot Record)to nie jest fizyczne uszkodzenie dysku albo elektroniki, to jest uszkodzenie pliku systemowego, format i zainstalować windowsa na nowo powinno pomóc, a jezeli ta opcja wypada z gry, spróbuj zciągnać hiren boot cd wypal i uruchom z płyty, jest tam cały zestaw do naprawy uszkodzonego MBR, większość narzędzi jest freeware. sorry za błędy ortograficzne, ale już od lat nie pisałem po polsku :/ .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Programy do naprawy MBR oraz próba naprawy go z płytki instalacyjnej Windowsa nie pomogły.

Hej, jw - programy z płytki HB oraz Windowsa 7 nie pomogły, a dane na dysku są ważne. Płytka instalacyjna systemu wykrywa dysk, ale jako niesformatowany.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...