Skocz do zawartości
b4rt3k

Jaki SSD ~60gb do ok.450zl

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

 

Mnie tez 'garnela' mania ssd chyba i postanowilem sobie kupic ;)

 

Mam plyte z sata2 (asrock m3a785gxh), ktora predzej czy pozniej wymienie, aczkolwiek wazne dla mnie by bylo zeby wybrany dysk byl dobry tez do sata2.

Rozwazalem ocz vertex2, crucial c300, crucial m4 (znalazlem w watku na tym forum ze byl polecany).

Pobor energii nie jest dla mnie wazny. Ma byc na system + programy + ew. 1 gra. System win 7 x64 prof.

 

Zastanawialem sie tez przez chwile nad wiekszym vertex2 120gb za 614zl ale ne wiem czy jest sens, to wszystko tanieje...

 

Jutro chcialbym zamowic wiec czekam na Wasze odpowiedzi :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam plyte z sata2 (asrock m3a785gxh), ktora predzej czy pozniej wymienie, aczkolwiek wazne dla mnie by bylo zeby wybrany dysk byl dobry tez do sata2.

Rozwazalem ocz vertex2, crucial c300, crucial m4 (znalazlem w watku na tym forum ze byl polecany).

m4 lub Samsung 470.

 

Trzymaj się z dala od Vertexa 2.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nikt nie zaproponuje czegos lepszego to zamawiam m4 :)

zamontuje go w obudowie coolmaster elite 335 czy musze dokupowac jakies zatoki na 3.5'?

jaki sklep proponujecie (wazne zeby bez problemu realizowali gwar.)? niektore sklepy daja 2 a inne 3 lata

Edytowane przez b4rt3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crucial m4 64GB (CT064M4SSD2) - Ceneo.pl

 

Robiłem zakupy w comp4you i nigdy nie miałem problemów. Mogę ich polecić.

 

Zatok nie potrzebujesz, zamontujesz go gdziekolwiek lub zawiesisz na kablach. Pełna dowolność. Jemu jest wszystko jedno ;)

 

EDIT

No i polecam nasz wątek na forum http://forum.purepc.pl/Dyski-twarde-cdromy-dvd-pendrive-f55/Wszystko-SSD-FAQ-1-t270332.html

Edytowane przez rafa
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za pomoc @rafa :)

 

do tego ssd co zamawiam brakuje mi kabla sata (przesylajacego dane) i zasilajacego gdyz mam juz 2xhdd a pozostaly krotkie i nie da rady bedzie podlaczyc kolejnego dysku

 

ktore zamowic zeby pasowalo?

http://www.comp4you.eu/Nav.Action.Products.aspx?data=kabel+sata&types=47735&indescr=0&

 

nie znam za bardzo nazw domyslam sie ze ten do zasilania: 1x męska MOLEX 4-pin, 1x męska SATA 15-pin (ten molez u mnie na kablu zasilacza jest oznaczony jako hdd/dvd)

z tych wszystkich chyba tylko to bedzie pasowalo:

http://www.comp4you.eu/okablowanie/gembird-kabel-do-dysk%C3%B3w-serial-ata-data-zasilanie/p-c0409138 (oddzielnego sata-sata nie ma)

dobrze kupilem?

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem juz tego m4, dziala b dobrze windows z 57s teraz uruchamia sie w 42 (win7 roczny, przeladowany programami xD), do tego po przelaczeniu ide->ahci bios startuje sporo dluzej...

najpierw mialem IDE, dopiero potem sie spostrzeglem i zmienilem na AHCI, wymagalo to zmienienia paru wartosci w regedicie... ale dziala teraz troche szybciej

jestem bardzo zadowolony, pdfy otwieraja sie natychmiastowo, eclipse tez szybciej i chodzi bardzo żwawo, duzo lepiej niz wczesniej

nie chcialem zbytnio katowac(chodzi o zapis a w crystaldisk nie mozna robic tylko odczytu) dysku benchmarkami wiec zrobilem tylko 2 w crystaldisk:

 

random read - 4kb/4000mb/x5: 21.3

random write - 4kb/4000mb/x5: 58.88

 

seq read - 4000mb/x5: 255

seq write - 4000mb/x5: 104

 

bedzie szybciej jak zmienie za jakis czas plyte glowna (sata3;)

narazie na dalsze testy nie mam zbytnio czasu, jednak moge powiedziec ze jest ciszej, nic nie chrobocze jak sie cos 'robi' w systemie, wczesniej jako systemowy byl f3 eg

Edytowane przez b4rt3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na tego Kingstona :

Kingston 2.5" SSD Now V+100 96GB Serial ATAII FV (1669182929) - Aukcje internetowe Allegro

?

 

Dosc tanio jak na 96GB i jest to seria V+ a nie V100 ktora testowali na pp. Czy jest jakas widoczna roznica miedzy tymi dyskami ?

 

Bo jesli nie, to mamy za 460zł 96GB dysk SSD. Jak by patrzec na pojemnosc, a nie na wydajnosc, to czy warto sie nim zainteresowac ?

 

PS. Z tego co czytam recenzji, to ma on dosc male zapotrzebowanie na energie. A to dla mnie bardzo wazne, poniewaz chce go zastosowac w laptopie. Dlatego tak mi zalezy na wiekszej pojemnosci a mniej na szybkosci dzialania.

Edytowane przez Symbian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...