Skocz do zawartości
Uefaman

LG E2370V-BF czy LG IPS236V-PN?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem zainteresowany którymś z tych dwóch monitorów. LG E2370V-BF, wg opinii zamieszczonych w necie ma lepsze kąty widzenia, ale ma dość późny czas reakcji matrycy - w zależności od strony internetowej - 5ms, 8ms albo nawet 14 ms. LG IPS236V-PN jest trochę tańszy, ale ma gorsze kąty i jakość obrazu, na plus można zaliczyć czas reakcji 5ms.

 

Nie wiem czy na tych monitorach, w szczególności na LG E2370V-BF będzie widać smużenie i input lag w szybkich grach? Obawiam się tego, a monitor bedę używał do najnowszych, szybkich gier oraz internet.

 

Co byście mi doradzili?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz dwa wątki o tym monitorze LG E2370V-BF. Oczywiście będzie lepszym wyborem bo ma specjalne funkcje do gier. Według producenta inputlag 0ms po właczeniu G-mode jako jedyny na rynku !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość logistyk

Fajnie byłoby gdybyś po otrzymaniu monitora napisał na forum, krótką opinie na jego temat. Myślę, że pomogłoby to niejednej osobie która miała podobny problem z zakupem monitora:-) P.S. Uważam, że dokonałeś trafnego wyboru:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Merlin85

Ja osobiście to wziąłbym ten LG E2370V-BF. Jakość obrazu jest na wysokim poziomie co widać po tym jak się odpali ulubioną grę i nie chce nam się oderwać od niej wzroku. Oprócz tego monitor ten ma fajny nowoczesny wygląd i niską cenę.

Edytowane przez Merlin85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście to wziąłbym ten LG E2370V-BF. Jakość obrazu jest na wysokim poziomie co widać po tym jak się odpali ulubioną grę i nie chce nam się oderwać od niej wzroku. Oprócz tego monitor ten ma fajny nowoczesny wygląd i niską cenę.

 

Ty byś wziął wszystko z LG w nazwie, bo jesteś frajerem, któremu płacą za reklamowanie ich produktów. Spójrzcie na jego posty.

 

Bana na IP mu dać.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zakładać nowego tematu w sprawie monitora dlatego pozwolę się podłączyć pod już istniejący wątek, zwłaszcza, że monitory nad którymi się zastanawiam są bardzo podobne.

Monitor będzie miał normalne domowe zastosowania: gry(głównie strategie, MMORPG,RPG typu Oblivion, shootery od wielkiego dzwonu), internet, filmy -te ostatnie oglądane także z kanapy :D

wymagania 23-24'

900 zł

FULL HD

Moje obecne typy to:

LG IPS236V-PN - tani, ma matrycę IPS, z informacji z sieci wynika, że jego główną wagą jest badziewna podstawka. Co do czasów reakcji są one różnie podawane.

LG LED E2370V-BF IPS - znalazłem go w tym wątku i jest przez was zachwalany. Ma jakieś minusy? Nie mogę znaleźć nic na jego temat nawet unboxingu na YT :P

BenQ BL2400PT - wprawdzie nie IPS ale matryca PVA ponoć też dobra jest. Zachęca mnie do niego głównie solidny wyglad- przynajmniej po zdjęciach z netu jakie zobaczyłem i Pivot. Niemniej czas reakcji jest na poziomie 8ms.

Obecnie korzystam z całkiem znośnej matrycy laptopa od Asusa ale długi czas korzystałem/korzystam ze starego poczciwego CRT'a - Samsung Master 753df 17'.

Byłem z niego zadowolony niemniej przymierzam się do zakupu nowego kompa dlatego chciałbym by nowy monitor służył mi długo oraz bym nie miał nieprzyjemnego efektu jaki ma matryca TN - ustawiania głowy pod właściwym kątem.

Moja prośba brzmi więc następująco czy który z tych monitorów jest dla mnie :P?

ZA odpowiedzi serdecznie dziękuję :)

Edytowane przez Severian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Severian, jako użytkownik Benq BL2400PT mogę się o nim wypowiedzieć jedynie bardzo dobrze. Kąty, czas reakcji, podstawka z regulacją wysokości i pivotem (którego i tak się nie używa). Z wad jakie mogę wymienić to: półmatowa matryca (sam osobiście wolę mat, ale są i tacy co wolą połyska, kwestia gustu), mało trybów wyświetlania obrazu, i i tak nie są na tyle fajnie ustawione, aby pomiędzy różnymi się przełączać . Tutaj znajdziesz link do testu.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...