Skocz do zawartości
sandgaara

Zestaw do gier i obróbki grafiki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Przymierzam się do kupna nowego zestawu PC przeznaczonego w dużej mierze do gier. Będę z niego korzystał również do obróbki grafiki i montażu video. Aktualnie zestaw wygląda tak:

 

Procesor: AMD Phenom II X4 955 Black Edition s.AM3 BOX

Płyta główna: Asus M4A89GTD PRO/USB3 890GX s.AM3

Pamięć RAM: Patriot DDR3 Dual Chanel 2x2GB 1600 8-9-8-24 PGS AMD PGS34G1600LLKA2

Karta graficzna: ASUS GTX570 1280MB 320bit PCI-E DirectCU II

Dysk Twardy (System): OCZ Vertex 2 E SSD 2,5" 60GB OCZSSD2-2VTXE60G x 2 RAID 0

Dysk Twardy (Dane): Seagate ST2000DL003 2TB sATA III 64MB x 2 RAID 0

Obudowa: Aerocool PGS CyborgX

Zasilacz: Corsair GS800 CMPSU-800GEU 800W

Napęd: LiteOn DVDRW+- iHAS122 SATA OEM Black

Monitor: LG 21,5 E2260V-PN LED wide HDMI Full HD

Klawiatura: Logitech 920-001547 UltraX Premium Black Edition Keyb.

Myszka: Saitek Cyborg R.A.T. 7 (RAT 7)

Głośniki: Logitech 2.1 OEM S220 980-000021

Listwa zasilająca: Listwa Active Power APN5 5m

Podkładka pod mysz: Razer Goliathus Standard Speed Fragged RZ02-00210800-R3M1

 

Zestaw został składany na podstawie konfiguratora ProLine.

 

Proszę o opinie i ewentualnie pomoc w jak najlepszym zoptymalizowaniu komponentów. Nie jestem na topie jeśli chodzi o dobre elementy dlatego też zdaje się na specjalistów :).

 

Pozdrawiam,

Michal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kolei:

 

Grafika. Może zamiast tego HD6970 ? cena taka sama :)

SSD. Nie zyskasz dużo na wydajności robiąc RAID z SSD. Lepiej kup jedną sztukę 120GB :) Zaoszczędzisz :)

Zasilacz. Nie potrzebujesz "aż" 800W. Ja na mocniejszym zestawie mam zasilacz 650W (corsair) i wszystko śmiga aż miło :)

Monitor. Z zaoszczędzonych pieniędzy na dyski SSD / zasilaczu - dołóż sobie do monitora 24", np. Iiyama X2472 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TN do obróbki grafiki?? Do gier to rozumiem, że więcej nie trzeba i krótkie czasy reakcji robią swoje, ale do grafiki to kiepsko. Szukaj czegoś na IPS albo od biedy jakiegoś BenQ na VA z 8ms.

 

EDYTA:

Albo tak jak kolega Frodo mówi, ta IIYAMA w dobrej cenie jest.

Edytowane przez -=Qroń=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PO koleji:

 

1) Co do zasilacza zależy mi nie na cenie ale na jakości. Corsair z serii CMPSU mają dobrą opinię jako zasilacze które się nie psują i przeżywają dużo. Moc wziąłem z dużym zapasem (spodziewana wymiana płyty głównej na Crosshair IV oraz dokupienie drugiej GTX 570 pod SLI).

 

2) Na systemowym dysku planuje zrobić ~100GB system + 10GB swap + temp. Zależy mi na bardzo dużej wydajności ponieważ często mam do czynienia w grach z bardzo dużą liczbą małych plików w cache które muszą być doczytywane. Czy pojedynczy dysk przy dajmy na to około 3-4k takich plików (max. 0,5mb) będzie tak samo wydajny jak raid?

 

3) SSD zmienie na Patriot Inferno ostatecznie, poczytałem i widzę że Vertex 2 mają problemy więc zrezygnuje z tego zakupu.

 

4) Monitor chyba wezmę jakiś LCD (myślę o LG 23 W2361V-PF LCD wide). Ale nie wiem jak ten się sprawuje, może ktoś z was już miał z nim do czynienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Corsair dla mnie to chyba tylko TXv2 i AX bo to są dobre zasilacze a nie..

 

 

Jak już pisano zmień - płytę na 880G Pro3 i RAM na 1333 CL9 GoodRam/Kingston/A-Data/Geil i inne markowe byle taniej i z dobrą gw. Dysk SSD - unikaj Vertexów zwłaszcza z E w kodzie produktu bo to wersja na innym procesie technologicznym i ma mniejszą pojemność + znacznie gorsze transfery. Crucial m4 rox. Obudowa masakra ;/ W gimnazjum jesteś? Ten plastik cały będzie w odciskach. Pomyśl nad Core 3000 czy ARC midi albo Xigmatek Pantheon - najlepiej przejrzyj ofertę cooling.pl i yooki.pl

Edytowane przez Prolog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa masakra ;/ W gimnazjum jesteś?

 

Było to co najmniej niemiłe. Dla Twojej wiadomości jestem osobą dorosłą mającą 35+ na karku...

 

Pomijając to, obudowa jest wybrana wstępnie. Mam na oku inne typy (Xigmatek Pantheon Black lub Cooler Master CM 690 II Advanced) ale to zależnie od tego jak będzie wyglądał kosztorys. PSG CyborgX po prostu podoba mi się wizualnie, nic więcej.

 

@EDIT: Robie zmiany w konfiguracji, zaraz powinienem dać nową po zmianach.

Edytowane przez sandgaara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak "Co do zasilacza zależy mi nie na cenie ale na jakości" to wybór jest tylko jeden słuszny Seasonic x660 bądź x760 wysoka sprawność , tryb pół pasywny , cichy , b.dobrze wykonany , mocne linie 12v , b.dobre tłumienie tętnień itp.

 

Co do obudowy to jest tylko kwestia gustu , a o gustach sie nie dyskutuje

Edytowane przez Maciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4) Monitor chyba wezmę jakiś LCD (myślę o LG 23 W2361V-PF LCD wide). Ale nie wiem jak ten się sprawuje, może ktoś z was już miał z nim do czynienia?

 

Chyba nie bardzo skumałeś (bez obrazy, czytaj uważnie).

 

I . Innych monitorów niż LCD dzisiaj do PC się nie sprzedaje

II . LCD na matrycy TN, nie ważne czy z podświetleniem LED czy CCFL nie nadaje się to pracy z kolorem. Kup coś na matrycy IPS lub xVA (PVA lub MVA) - nie istotne czy CCFL czy LED ... zwróć uwagę że profesjonalny monitor do pracy z grafiką jak np. EIZO SX2262W ma podświetlenie CCFL (nie LED)

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie bardzo skumałeś (bez obrazy, czytaj uważnie).

 

I . Innych monitorów niż LCD dzisiaj do PC się nie sprzedaje

II . LCD na matrycy TN, nie ważne czy z podświetleniem LED czy CCFL nie nadaje się to pracy z kolorem. Kup coś na matrycy IPS lub xVA (PVA lub MVA) - nie istotne czy CCFL czy LED ... zwróć uwagę że profesjonalny monitor do pracy z grafiką jak np. EIZO SX2262W ma podświetlenie CCFL (nie LED)

 

Dzięki za podpowiedź, rozejrzę się za czymś lepszym wg. parametrów jakie podałeś.

 

Ja też dorzucę swoje 3 grosze, mianowicie skoro zajmujesz się także obróbką grafiki to dorzuć jeszcze jedną kość RAMu, może się przydać.

 

Wszystkie sloty pamięci mam wykorzystane, biore 2 x 2 x 2GB czyli w sumie 8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Maciem, wg infobit Corsair AX to to samo co Seasonic X series, tylko że z większymi radiatorami i z 7-letnią gwarancją. Jeśli jest inaczej proszę o skorygowanie.

 

dokładnie to samo , nawet nie ma wiekszych radiatorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...