Skocz do zawartości
orlontko

Solidny Lap z Matową matryca limit 3000-3200zł (do prac biurowych+net+filmy etc.)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Musze powiedzieć ze rozglądam się dość długo za takim Lapkiem W takim segmencie cenowym i zastosowaniu takim jak powyżej + pewnie jeszcze coś dojdzie jak skype lub coś w tym stylu ale wole się spytać co Wy o tym sądzicie

fajnie by było gdyby był bluetooth kamera i któreś z złącz cyfrowych bo zdarzać się może ze będę chciał podpiąć pod Projektor lub TV(odtwarzanie filmów FullHD)

 

Myślałem nad podwyższona rozdzielczością

 

znalazłem taką ofertę w softonie

Softon - ThinkPad L520 15,6 HD+ AG i3-2310M 2GB/500 DVDRW FPR Win7 Pro 64 ThinkPad L520 15,6 HD+ AG i3-2310M 2GB/500 DVDRW FPR Win7 Pro 64 NWB42PB

 

Co myślicie nad tym laptopem podanym przeze mnie ? może macie jakieś inne propozycje to chętnie zobaczę :)

 

Aha i jeszcze jedno pytanie czy do takich zastosowań to i3 i np wbudowana w niego grafika wystarczy do tych zastosowań ?

 

Laptopa planuje kupić na początku następnego tygodnia :)

 

Pozdrawiam :)

Edytowane przez orlontko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotknij takiego Lenovo, to zmienisz zdanie o jego solidności... Jedyny plus to matryca o podwyższonej rozdzielczości.

 

Polecam coś z serii Vostro od Della:

http://www.x-kom.pl/szukaj/vostro_3550

 

Wiele konfiguracji do wyboru. Łączy je m.in. 3-letnia gwarancja NBD (nie odsyłasz notka na gwarę i nie czekasz 3 tygodnie, tylko po zgłoszeniu usterki u Della w ciągu +/- 2-3 dni pojawia się u Ciebie w domu serwisant który od ręki na miejscu naprawia kompa).

 

Aha i jeszcze jedno pytanie czy do takich zastosowań to i3 i np wbudowana w niego grafika wystarczy do tych zastosowań ?

Pewnie że wystarczy, z palcem w d... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem recenzje tego Vostro 3550 na notebookcheck.pl

co do linku wyżej opisali że środek się ugina czy nie bedzie to uciążliwe podczas normalnej pracy ?

 

NBD to świetna sprawa oraz konfig lepszy (bo procek mogę mieć lepszy niż w L520 i ramu też więcej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to super, jeszcze parę pytanek

1. w recenzji która linkowałem jest i5 +HD6630 a ja nie chce grzejnika na nogach/biurku/stole wiec czy i3 jest dużo chłodniejszą tego zestawu w recenzji ?

2.(tu może śmieszne pytanie ale mnie to interesuje) czy te 135 stopni odchylenia Ekranu wystarczy do normalnego komfortowego użytkowania?

 

 

 

BTW: Coś jeszcze jest atrakcyjnego w tej cenie lub lekko powyżej z tymi wymaganiami?

Może ktoś jeszcze się wypowie :) ?

Edytowane przez orlontko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to super, jeszcze parę pytanek

1. w recenzji która linkowałem jest i5 +HD6630 a ja nie chce grzejnika na nogach/biurku/stole wiec czy i3 jest dużo chłodniejszą tego zestawu w recenzji ?

2.(tu może śmieszne pytanie ale mnie to interesuje) czy te 135 stopni odchylenia Ekranu wystarczy do normalnego komfortowego użytkowania?

 

 

 

BTW: Coś jeszcze jest atrakcyjnego w tej cenie lub lekko powyżej z tymi wymaganiami?

Może ktoś jeszcze się wypowie :) ?

 

1. Tak, temperatury są odczuwalnie niższe.

2. Jest to wartość zupełnie wystarczająca.

 

@UP, nie rób sobie jaj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do tego MSI to jednak nie jest to czego szukam...

 

Pytanko takie bo jestem coraz bardziej przekonany do tego Vostro 3550 i w związku z tym czy jest jakaś konkurencja w tym lub trochę wyższym przedziale cenowym ?

 

i jeszcze jedno pytanko @QuVrich czy masz Vostro 3550 jeśli tak to napisz jaka masz konfig i jakie wg. Ciebie ma wady(jeśli ew ma)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podpinam sie pod pytanie, szukam tez lapa, tyle ze ja mam limit do 3,5k, w 3,6k musze sie z torba zmiescic

 

podjaralem sie tym dellem:

http://www.x-kom.pl/p/67567-notebook-laptop-17,3-dell-vostro-3750-i7-2630qm-6gb-750-gt525-srebr.html

 

jedynie co to nie wiem czy karta graf jest tu w miare dobra? bo oprocz aplikacji czasem lubie sobie zagrac w cos nowego, zwlaszcza chcialbym zeby mi wiedzmin 2 poszedl ;)

 

i tak jak wyzej wspominal kolega, nie chcialbym miec grzejnika na kolanach podczas ogladania filmu (jakiegos dvd-rip, nie hd), lub przegladania neta

 

czekam na jakies opinie ;)

 

e: nie rozumiem tej roznicy cenowej: http://www.x-kom.pl/p/67577-notebook-laptop-17,3-dell-vostro-3750-i7-2630qm-6gb-750-7hp64x-gt525-czerw.html

Edytowane przez aaasd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może poszukaj MacBooka unibody + matowa folia na ekran? Będziesz się nawet łapał na gejlistę jonasa. ;)

Jak nie to brałbym HP Envy bo miał bardzo dobre recenzje a i użytkownicy są zadowoleni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza lepsza aukcja z brzegu: HP ENVY 15 i5 500GB 4GB FULLHD HD5830 WIN7 PRESTIZ (1684410236) - Aukcje internetowe Allegro

Podoba mi się to, że jest aluminiowy i nawet to pstrokate wzornictwo jest dość ciekawe. Ekran o bardzo wysokiej rozdzielczości (standardowo 15" to 1366x768, w MB to 1440x900 a MB HiRes 1680x1050) to też plus bo ja osobiście bardzo lubię pracować na ekranach o wysokiej gęstości pixeli. Z racji tego, że nie ma plastikowej ramki to pewnie znajdzie się jakaś porządna folia matowa i będzie cacy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że przyczytałeś ten fragment o folii matowej, prawda? Chris Pirillo używa takiej na MBP i jasno stwierdził, że jest to świetne połącznie wzmocnionych kolorów i ekranu bez krawędzi z brakiem refleksów i efektu lustra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyznam z pokorą ze nie ... wtopa... tylko pytanko Rikki miałeś do czynienia z taka folią matową ?

edit: gdzie jest ten fragment bo nie mogę znaleźć

Edytowane przez orlontko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie ale (podobnie jak w przypadku smartfonów) czytałem pochlebne opinie o foliach renomowanych producentów a nie wycinanych chińskimi łapkami w szopie. Możesz się też śmiać z tego co napiszę w tym zdaniu ale jeżeli nie byłoby to dobre to Chris nie używałby takiego rozwiązania bo słynie z tego, że mówi co myśli i nie używa crapu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O nowszej, 14-calowej wersji (z rozdzielczością 1600x900) w recenzji engadgetu:

Also, those heat issues we complained about when we reviewed the Envy 15 have disappeared, for the most part. The keyboard and touchpad of the laptop stayed relatively cool during our usage, even while playing Flash videos. The bottom of the laptop did get a bit warm, but not to the point that we feared burning any reproductive organs. We've also heard some recent buyers complaining about fan noise, but we weren't bothered by it.

Turns out, our fifth grade teacher was right: with careful revision and a bit more attention to details a once mediocre product can be turned into one of the best around. The Envy 14's superior build, head-turning design, great audio, beautiful display, and powerful organs makes it well worth $999 – and even $1,290 for our review unit's configuration. Our complaints are really limited to the extra software and the learning curve required to use the touchpad, and well, that's really not all that much compared to the list of things we truly love about this 14.5-inch laptop.

Żeby było jasne: ja nie naciskam i nie przymuszam do zakupu tego HP, ja jedynie bronię swojej propozycji żeby nie było, że piszę 'od tak'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasne rozumiem po to napisałem aby ktoś rzucił swój punkt widzenia na ten temat tylko nie jestem pewien co do tych folii a przede wszystkim co do ich trwałości hmmm...

 

EDIT: Rikki teraz to Ty możesz mnie wyśmiać ale nie jestem przekonany co do Tych folii, mam nadzieje ze mnie zrozumiesz (można to uznać że jestem stereotypowy )

Edytowane przez orlontko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie osobiście design tego Lenovo jest bardzo kiepski i z tego powodu bym go odrzucił, nawet kosztem natywnego matu. Jestem wyznawcą stwierdzenia, że sprzęt ma być równie funkcjonalny co ładny dla oka i nie lubię poświęcać ani jednego ani drugiego. Envy ma bardzo jasny ekran (HP jakoś tam tą technologię nazwało) co w konsekwencji sprawia, że te odbicia nie są aż tak uciążliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...