Skocz do zawartości
karoczek

Monitor 22"-24" do Xboxa i komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam do was pytanie. Czy polecacie jakieś monitory do grania na xboxie i do komputera. W monitorze zależy mi na Full HD i wejściu audio, żebym mógł podłączyć głośniki do xboxa.

 

Na razie znalazłem:

 

- LG E2360V-PN LG E2360V-PN 23" - Monitory LCD - LG E2360V-PN 23" od 591.00zł

 

- LG M227WDP-PC LG M227WDP-PC 22" - Monitory LCD - LG M227WDP-PC 22" od 655.00zł

 

- BenQ GL2440HM BenQ GL2440HM 24'' - Monitory LCD - BenQ GL2440HM 24'' od 636.73zł

 

 

Mam też pytanie. Bo znalazłem sporo monitorów ze złączem HDMI, ale nie było w ich specyfikacji nic na temat wejścia audio. Czy nie jest tak, że każdy monitor z HDMI ma takie wejście? Nie chcę się bawić w jakieś przejściówki, dlatego zależy mi na nim.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, dzięki za odpowiedź. Chodziło mi właśnie o to, żeby miały małego jacka.

 

A co do moich monitorów to najbliżej jestem kupna LG E2360V-PN i mam pytanie, czy ktoś miał styczność z tym monitorem. Czy może lepiej szukać jakiś ekranów z czasem reakcji 2ms? I czy faktycznie lepsze są monitory z podświetleniem ledowym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość logistyk

Podświetlenie LED to nowa technologia. Dzięki niej urządzenie potrafi wyłączyć wybrane sekcje diod LED w miejscu, gdzie ma być wyświetlany ciemny obraz. Pozwala to na uzyskanie wysokiego kontrastu oraz znaczną poprawę głębi czerni - parametru. Kolejne korzyści to zdecydowanie mniejsze zużycie energii. Co do samego monitora LG to miałem okazję grać na tym monitorze. Przyznam, że moje odczucia były naprawdę pozytywne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podświetlenie LED to nowa technologia. Dzięki niej urządzenie potrafi wyłączyć wybrane sekcje diod LED w miejscu, gdzie ma być wyświetlany ciemny obraz.

... pod warunkiem że jest wygaszane lokalnie. ... a zwykle to w monitorach "LED" stosuje się najzwyklejsze podświetlenie krawędziowe LED.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... pod warunkiem że jest wygaszane lokalnie. ... a zwykle to w monitorach "LED" stosuje się najzwyklejsze podświetlenie krawędziowe LED.

 

Przecież jedno nie wyklucza drugiego: podświetlenie krawędziowe może być z wygaszaniem lokalnym poszczególnych sekcji LEDów (w świetlówce CCFL nie można było wyłączyć "kawałka" świetlówki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież jedno nie wyklucza drugiego: podświetlenie krawędziowe może być z wygaszaniem lokalnym poszczególnych sekcji LEDów (w świetlówce CCFL nie można było wyłączyć "kawałka" świetlówki).

 

No to takie wygaszanie lokalne krawędziowe jest picem na wodę, bo dokładność zerowa. Fizyki nie oszukasz. Nawet przy wygaszaniu bezpośrednim można dostrzec niedoskonałości (efekt "halo"). ... a co dopiero przy takim bublu wygaszanym częściowo podświetleniem krawędziowym x-P (z resztą i tak nie wierzę że coś takiego jest, bo użyteczność zerowa) Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to takie wygaszanie lokalne krawędziowe jest picem na wodę, bo dokładność zerowa. Fizyki nie oszukasz. Nawet przy wygaszaniu bezpośrednim można dostrzec niedoskonałości (efekt "halo"). ... a co dopiero przy takim bublu wygaszanym częściowo podświetleniem krawędziowym x-P (z resztą i tak nie wierzę że coś takiego jest, bo użyteczność zerowa)

 

Można odnieść wrażenie, że swoją wiedzę opierasz na tym w co jesteś w stanie uwierzyć (wyobrazić sobie że być może istnieje).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można odnieść wrażenie, że swoją wiedzę opierasz na tym w co jesteś w stanie uwierzyć (wyobrazić sobie że być może istnieje).

Chyba można mieć przynajmniej odrobinę wyobraźni, by uświadomić sobie jakie są ograniczenia/dokładność częściowego wygaszania podświetlenia krawędziowego, skoro znane są ograniczenia lokalnie wygaszanego podświetlenia bezpośredniego (chyba nikt normalny nie ma wątpliwości że bezpośrednie umożliwia dokładniejsze wygaszanie od krawędziowego).

 

Poza tym i tak moja wiedza oparta jest głównie na tym co widziałem. A skoro widziałem ograniczenia podświetlenia wygaszanego bezpośrednio, to logika wskazuje że przy krawędziowym będzie tylko gorzej.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można odnieść wrażenie, że swoją wiedzę opierasz na tym w co jesteś w stanie uwierzyć (wyobrazić sobie że być może istnieje).

 

Tak na zdrowy rozum, nawet jak takie istnieje to jest porażką, niestety za dużo się naoglądałeś ulotek o monitorach z podświetlaniem LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na zdrowy rozum, nawet jak takie istnieje to jest porażką.

 

A mógłbyś pomóc mi zrozumieć dlaczego Twoim zdaniem możliwość niezależnego sterowania sekcjami podświetlenia jest gorsza od braku takiej możliwości ?

Oczywiście rozważamy rozwiązania "multimedialne" typu gry filmy gdzie aktywna jest funkcja kontrastu dynamicznego, bo zastosowaniach graficznych "statycznych" możliwość sterowania sekcjami podświetlenia jest z oczywistych powodów wyłączona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ w wypadku podświetlania krawędziowego to nic nie daje, przy bezpośrednim w pewnych okolicznościach może pomóc, a w pewnych zaszkodzić.

Pomyśl w ten sposób masz podświetlanie krawędziowe więc diody masz po bokach monitora, a wyświetlany obraz jest cały jasny z czarnym kwadratem na środku, więc jak według ciebie monitor ma przestać podświetlać środek ??

Jeśli masz bezpośrednie to już lepiej, ale też nie idealnie bo nie wyłączane są pojedyncze diody ale całe bloki i jak w obrębie jednego bloku będzie się znajdował część ciemnego i jasnego elementu (powiedzmy obok siebie 2 samochody jeden jasny biały, drugi czarny) a elektronika stwierdzi ze podświetli ten jasny, to ten ciemniejszy też będzie częściowo podświetlony, jeśli stwierdzi że przyciemni podświetlanie to ten jasny będzie częściowo przyciemniony :]

Więc jak widzisz tyle w tym dobrego co i złego. Wytłumaczyłem mam nadzieję że w miarę klarownie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Merlin85

Według mnie podświetlenie LED nie jest takie złe. To zależy od monitora i też od naszego gustu bo nie zapominajmy, że są tez takie modele, które maja opcję Full LED, która jest dość ciekawym rozwiązaniem.

Edytowane przez Merlin85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...