Skocz do zawartości
pcmaniaczek

Czy do Neostrady 20 Mb/s wymagany jest router z wifi ''N'' ? Czy może ''G'' wystarczy ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zamówiłem parę dni temu neostrade, proponowali mi liveboxa 2.0 (tego nowego) ale odmówiłem, płacić 10 zł miesięcznie za coś co nie jest moje a potem to jeszcze zwrócić ?? Bez sensu, tym bardziej że po poprzednim starym liveboxie mam pewne obawy...

 

No ale do rzeczy, czy jeżeli kupię Router z modemem ADSL i z wifi które działa w standardzie ''g'' to czy ta prędkość nie będzie ograniczać prędkości neostrady czyli 20Mb/s ???

 

Czy jednak lepiej dopłacić do standardu ''N''?

 

Jeśli chodzi o firmę routera to wezmę pewnie TP-Linka, wolałbym linksysa (obecnie mam słynnego W54GL i jestem zachwycony) ale słyszałem że obecnie linksys już nie jest taki dobry jak był kiedyś ?

Edytowane przez pcmaniaczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standard G nie będzie ograniczać prędkości. W standardzie N masz lepszy zasięg, pokrycie domu/mieszkania i szybsze transfery po sieci niż w G. Celowałbym w router w standardzie N :).

 

EDIT

 

Moim skromnym zdaniem nowe produkty Linksysa by Cisco do użytku domowego to delikatnie mówiąc przereklamowane ścierwo.

Edytowane przez oldskul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wifi działa w trybie półdupleksowym. Jak masz 54 mbps (standard g) wykorzystujesz max 27 mbps. Czyli powinno wystarczyć. Jednak starczy parę ścian po drodze i innych zakłócaczy sygnału, żeby z połączenia 54 mbps zrobiło się np 36, wtedy masz do wykorzystania 18 mbps... Etc

 

N-ka pewniejsza ;)

Edytowane przez seba_999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem nowe produkty Linksysa by Cisco do użytku domowego to delikatnie mówiąc przereklamowane ścierwo.

 

Możesz napisać coś więcej? np. ten:

LINKSYS WAG120N-EE • ProLine.pl Najlepszy Internetowy Sklep Komputerowy Wrocław

zbiera raczej dobre opinie (nie licząc tych o przegrzewaniu - bezpieczniej chyba kupować stojące jeśli mamy dywanik)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba faktycznie kupię TP-Link W8950ND, w komputroniku pod moim domem jest promocja i kosztuje 130 zł :), co prawda za tą kasę na allegro kupiłbym model lepszy bo W8961ND czyli 300 mb ale on już nie ma broadcomu i atherosa tylko ma Trendchipa i Ralinka a po za tym dochodzi czas na otrzymanie paczki no i koszty wysyłki :)

 

Mam nadzieje że to będzie dobry wybór, proszę o wasze komentarze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wyzej, linksysy to w tej chwili raczej slaby sprzet "cisco" juz nie znaczy "ultra sprzet" :) wg mnie tplink wychodzi spoko cenowo, jednak jakosciowo ciagle jest w szarym tylku za netgearem. dgn1000/dgn2000, chociaz przy 20mb n150 powinno dac jeszcze rade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i kupiłem TP-Link W8950ND :), w komputroniku, mieli jedną otwartą sztukę i opuścili cenę z 130 na 110 zł ;) ;) ;)

 

Ale mam pytanie teraz, czy to normalne że router śmierdzi ?? I to bardzo ??? Wręcz mam wrażenie że to smród zjaranej elektroniki (albo taki plastik tandetny), co prawda router sprawdziłem u siebie w pracy i normalne się włącza itp.

 

Kabelki wszystkie są oryginalnie pospinane, na gniazdach RJ45 była naklejka bez której zerwania nie da się podpiąć żadnych kabli RJ45.

 

Ale dziwi mnie po prostu fakt że router był odpakowany a pudełko troszkę zniszczone. Nie wiem co o tym myśleć, może był naprawiany zanim trafił do sprzedaży ? Tak się często dzieje w sieciowych sklepach ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...