Skocz do zawartości
koparka

Drobna modyfikacja sprzętu

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym Was się spytać o radę w sprawie przyspieszenia obecnego sprzętu.

Aktualnie posiadam:

 

Intel E2180 2.0@2.8GHz

Goodram DDR2 4GB

Geforce 8600GT

MSI P35 Neo2-FR

Samsung F1 320Gb

 

i chciałbym trochę poprawić działanie komputera.

 

W gry w ogóle nie gram, nie zajmuję się żadnymi Cadami, większość czasu to Internet, Programowanie Visual Studio, Matlab. Pracuję na Windows 7 i trochę Ubuntu bądź Debian. Zależy mi jednak głównie na ogólnym przyspieszeniu działania komputera (przy otwartych wielu programach itp.) a nie jakieś konkretnej aplikacji.

 

Myślałem o dokupieniu jakiegoś dysku SSD na system lub 2xSamsung F3 HD502HJ do postawienia Raid 0.

Która z tych opcji wydaję się być rozsądniejsza?

 

Dodatkowo myślałem na zmianie procesora na Quad Q6600, czy jest to zmiania warta tych 300zł?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Q6600 <- dobry pomysł, najlepiej jeszcze "dokręcić" do 3GHz (dla G0 to żadna sztuka, nawet napięć nie będzie trzeba zmieniać)

SSD też daje kopa(uruchamianie systemu/aplikacji)

I nie wiem jak to aktualnie u ciebie wygląda, ale skoro jesteś koderem to może... 2 monitor? Mało rzeczy tak umila prace z komputerem jak 2-3 monitory...

Coding Horror: Does More Than One Monitor Improve Productivity?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przesiadce z e5200 @ 4GHz na 4 rdzeniowca (nawet bez OC) odczułem sporego kopa przy uruchomionych kilku aplikacjach na raz, komfort znacznie wzrosł.

Moim zdaniem SSD dalej wogóle nie jest opłacalny , troche szybciej uruchamiają sie aplikacje i system a miejsca prawie wcale i jak dla mnie koszta ogromne , 60gb ~400pln a zwykle hdd można kupic 2 x 1TB do raid 0 i kasy zostanie na kilkanascie piwek, co prawda nie bedzie tak szybko ale roznica w pojemnosci ogroooooooooooomna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przesiadce z e5200 @ 4GHz na 4 rdzeniowca (nawet bez OC) odczułem sporego kopa przy uruchomionych kilku aplikacjach na raz, komfort znacznie wzrosł.

Moim zdaniem SSD dalej wogóle nie jest opłacalny , troche szybciej uruchamiają sie aplikacje i system a miejsca prawie wcale i jak dla mnie koszta ogromne , 60gb ~400pln a zwykle hdd można kupic 2 x 1TB do raid 0 i kasy zostanie na kilkanascie piwek, co prawda nie bedzie tak szybko ale roznica w pojemnosci ogroooooooooooomna.

 

Nie każdego interesują duże pojemności. Poza kompem na którym gram moje HDD mogłyby mieć i 8GB. Zresztą na kompie na którym gram mam 160GB i jeszcze powyżej ~100GB to ten dysk chyba nie widział...

A jednak cisza, czas dostępu i pobór prądu dla niektórych są ważne.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zależy Ci na odczuciu prawdziwego kopa wydajności to tylko SSD. Ostatnio przesiadłem się z lapka z C2D 2.6 Ghz na to co w sigu i szczerze mówiąc, wcale nie odczułem wielkiego wzrostu wydajności ( też zajmuje się programowaniem). Dopiero kupno SSD sprawiło że poczułem MOC a wszystko zaczęło latać na pstryknięcie palca. Także zdecydowanie polecam SSD.

Edytowane przez moreno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba rzeczywiście przekonam się do tego SSD.

Jak tak czytam mój post to trochę nie wyraźnie się wyraziłem. Chodziło mi właśnie o wybór tylko jednej opcji z tych trzech, bo chciałem przeznaczyć na ten cel ok 300 zł. Tak więc wydaje mi się najrozsądniejsze kupić póki co SSD a za pół roku, jak finanse będą w porządku dokupić jakiś procesor (ew. monitor jak wspomniał DeathTomahawk). Ale to już nie związane z tym tematem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowym plusem SSDeka jest to, że nawet jak wymienisz coś w sprzęcie, to on i tak Tobie będzie służył. Szczególnie że wydajność tych obecnych, nawet tańszych, i tak w normalnym użytkowaniu jest aż nad to wystarczająca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...