Skocz do zawartości
Alchemik

Duron 1300 i K7s5a

Rekomendowane odpowiedzi

Konfiguracja : Duron 1300 @ 1390 , geforce 256 120 @ 145 i 150 @ 185 .Co mogę zrobic aby podkręcić Durona na 1500 i czy wogule to możliwe . Gdzieś czytałem że nie mozna w nim odblokowac mostków czy to możliwe ? jezeli podniose napiecie do 1.8 albo cos koło tego i obniże mnożnik pójdzie na 124 lub 133 i jakie bedzie taktowanie agp , pci ...

Pomocy !!! :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej kupic szybszy proc/caly sprzet, a ten rzech opchnac. duronki morganki sie cieniutko kreca, te ponizej 1ghz to jeszcze mozna z nich cos wycisnac, ale takiego 1300 to raczej nie pokrecisz, poza tym ta plyta jest raczej anty-o/c :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej kupic szybszy proc/caly sprzet, a ten rzech opchnac. duronki morganki sie cieniutko kreca, te ponizej 1ghz to jeszcze mozna z nich cos wycisnac, ale takiego 1300 to raczej nie pokrecisz, poza tym ta plyta jest raczej anty-o/c :twisted:

duronki morgonki byly od 1GHz ponizej byly duronki spitfire. Po za tym kreca sie znakomicie mij na AC chodzil na 1300 a Yotomeczek (sorki jak przekrecilem xywe) swojego 1200 wykrecal prawie na 1600.

 

 

obniże mnożnik pójdzie

na tej plycie nie zmienisz mnoznika

 

Gdzieś czytałem że nie mozna w nim odblokowac mostków

mozna, ale je trzeba ciac, najlepiej u jakiegos grawera jubilera

 

 

 

a tak po za tym to SZUKAJ bo jest o tym od groma tematow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to nie bylo tak ze spitfire czyli ponizej 1ghz sie krecili calkiem calkiem - chociazby przez mody mostkami.

 

a morgany powyzej 1ghz krecili porownywalnie slabiej???

 

bo jak pamietam to moj stary duron 600 smigal na 900 - mnoznikiem i vcorem

 

a mam takiego pracowego duronka 1200 i tylko mnoznikiem do 1250 (12.5) poszedl wiecej, nie lyka w ogole wyzszych fsb chocby nie wiem co - testowany na solteku drv5 i k7s5al zwiekszanie vcore nic nie dawalo mu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to nie bylo tak ze spitfire czyli ponizej 1ghz sie krecili calkiem calkiem - chociazby przez mody mostkami.

 

a morgany powyzej 1ghz krecili porownywalnie slabiej???

 

bo jak pamietam to moj stary duron 600 smigal na 900 - mnoznikiem i vcorem

 

a mam takiego pracowego duronka 1200 i tylko mnoznikiem do 1250 (12.5) poszedl wiecej, nie lyka w ogole wyzszych fsb chocby nie wiem co - testowany na solteku drv5 i k7s5al zwiekszanie vcore nic nie dawalo mu.

moja stara 700 szla na 950 (9.5*100) na chrome orbie na MSI K7T (kt133) a moj 1000 na standardowym v core chodzi na 1200 a max co na AC wykreclilem to 1300, a juz mam wszystko do WC. moze trafiles na slaby egzemplarz?? Po za tym ten ecs to nie jest mobo do OC a nawet zaryzukuje stwierdzenie, ze nie jest to mobo :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie Durony to jedno wielki dówno. Ja na swojim 1,2 Duron i ECS K7S5A nie idze go kręcić. Próbowałem programem CPUCooL bo w biosie nic nie moge przestawić. To było tak normalnie chodził na FSB 100 PCI 33 RAM 100 (1197MHZ) i maksymalnie co z niego zrobiłem to FSB 103,0 PCI 34,3 103,0 (1236MHZ) więcej nie chce iść.

Od czego to może zależeć :?: :?: :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie Durony to jedno wielki dówno. Ja na swojim 1,2 Duron i ECS K7S5A nie idze go kręcić. Próbowałem programem CPUCooL bo w biosie nic nie moge przestawić. To było tak normalnie chodził na FSB 100 PCI 33 RAM 100 (1197MHZ)  i maksymalnie co z niego zrobiłem to FSB 103,0 PCI 34,3 103,0 (1236MHZ) więcej nie chce iść. 

Od czego to może zależeć :?:  :?:  :?:

durony to nie gowno tylko ECS K7S5A to jest gowno jezeli chodzi o OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I w tym przypadku musze sie z Niemcem zgodził, swojego Duraka 1Ghz kreciłem standardowym V core na 1400 a po podniesieniu napiecia procka i pamieci poszedł na 1500 , mogłby pójść na wiecej jednak moje pamieci już nie wyrabiały , 145MHz to był max ile z nich wyciagałem na kościach DDR266 noname

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I w tym przypadku musze sie z Niemcem zgodził, swojego Duraka 1Ghz kreciłem standardowym V core na 1400 a po podniesieniu napiecia procka i pamieci poszedł na 1500 , mogłby pójść na wiecej jednak moje pamieci już nie wyrabiały , 145MHz to był max ile z nich wyciagałem na kościach DDR266 noname

a czym go chlodzisz?? bo moj na 1272 byl chlodzony alu radiatorem spire i wentylem od zalmana na low, a teraz testuje sie uklad z BlackBoxem. ja sowjego "katowalem" na Gb ga7vrx (kt333) na szynie 266 bo moje memorki sa jakies cienkie, ale beda zmieniane jak juz WC uruchomie. BTW procek z serii AAHHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ma m850-tke spitfire .. i nie chce w nim mieszac mostków bo mam zamiar go niedlugo sprzedac i wciagnac antka ... a tak jak w podpisie idze na vcore 1.7v i jest stabilnie :) (chyab ze jest gorąco jak ostanio )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swojego chlodziłem na standardowym chłodzeniue Spire Falcon Rock II, bardzo dobrze chłodził, temp w kompie przy 1.4Ghz wynosiła 46 a przy obciązeniu 50, tempa zależała tez od pasty , na zwykłej grzał sie jak cholera poczym przerzyciem sie na paste ze sreberem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

durony to nie gowno tylko ECS K7S5A to jest gowno jezeli chodzi o OC.

zapomniałem tam dopisac że ECS to GÓWNO. Ale i tak Durony to durnie

 

no i kolejny taki koles ehhh

mam tez takiego kumpla. ma ecs na kt266a i d1200. kompek nie chodzi zbyt ciekawie (przy ogladaniu potrafia przyciac divx).

wiec jak zobaczyl mojego (ten co w podpisie), to stwierdzil ze u mnie to musza ciac jak diabli :)

a u mnie chodza slicznie :)

drugi ma d800 i ecs na sis z pamieciami ddr i do tego problemy przy zgrywaniu z karty tv przy polowce palu i kompresji divx (lub xvid).

u mnie przy @770, kt133a i pamieciach sdr nie bylo njamniejszych problemow - 0 zgubionych klatek.

 

ludzie to nie wina durona, to wina waszych szajsowatych ECSow :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

ludzie to nie wina durona, to wina waszych szajsowatych ECSow :!:

dobrze gada, dac mo wodki :)

Kopa a nie wódki. Starsze ecsy rzeczywiście były kiepskie ale to było kiedyś. Mam K7S5A i ta płyta ma większą wydajność niż KT266. Jest bardzo stabilna i nie ma z nią zadnych problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

ludzie to nie wina durona, to wina waszych szajsowatych ECSow :!:

dobrze gada, dac mo wodki :)

Kopa a nie wódki. Starsze ecsy rzeczywiście były kiepskie ale to było kiedyś. Mam K7S5A i ta płyta ma większą wydajność niż KT266. Jest bardzo stabilna i nie ma z nią zadnych problemów

wcale :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swego czasu mialem durnia 1GHz, najpierw na ECS K7S5A ktorego szybko wymienilem poniewarz niezadobrze z morganami wspolpracowal chipset sis`a na tej plytce, potem na ECS KT266 i wykrecilem go na std vcore na 1200 (9x133) bez problemow (poza cieciem mostkow za pomoza diamentu do ciecia szkla :) chyba z godzine go meczylem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

ludzie to nie wina durona, to wina waszych szajsowatych ECSow :!:

dobrze gada, dac mo wodki :)

Kopa a nie wódki. Starsze ecsy rzeczywiście były kiepskie ale to było kiedyś. Mam K7S5A i ta płyta ma większą wydajność niż KT266. Jest bardzo stabilna i nie ma z nią zadnych problemów

a powiedz mi jedna rzecz: (tak z ciekawosci :)). jakiego os'a uzywasz?

pewnie xp? probowales na np: 95osr2 lub 98 pierwsza edycja?

sprobuj i wtedy mi powiedz, czy ta plyta jest rzeczywiscie tak stabilna

 

a co do wydajnosci, to chyba porownujesz go do jakiegos ECS na kt266, a nie do np: soltka 75DRV, bo WATPIE aby go zauwazalnie pobila!!!

 

acha, no i powiedz mi dlaczego: [powolicie, ze zacytuje siebie :)]

drugi ma d800 i ecs na sis z pamieciami ddr i do tego problemy przy zgrywaniu z karty tv przy polowce palu i kompresji divx (lub xvid). 

u mnie przy @770, kt133a i pamieciach sdr nie bylo njamniejszych problemow - 0 zgubionych klatek.

i to przy prawidlowo skonfigurowanym systemie [najnowsze stery, ustwienia bios na max wydajnosc itp.] :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba sobie żartujesz z tym win 95 osr2 i 98 edycja pierwsza. Te systemy na niczym nie są stabilne. Kompa sprawdzałem na win98SE/ME ,2000, 2003/XP, kilku dystrybucjach Linuxa, QNX i BeOSie. Co do wydajności to nie ma znaczenia jaka płyta bo sam chipset KT266 ma mniejszą wydajność. Zobacz sobie testy tych płyt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

ludzie to nie wina durona, to wina waszych szajsowatych ECSow :!:

dobrze gada, dac mo wodki :)

Kopa a nie wódki. Starsze ecsy rzeczywiście były kiepskie ale to było kiedyś. Mam K7S5A i ta płyta ma większą wydajność niż KT266. Jest bardzo stabilna i nie ma z nią zadnych problemów

a powiedz mi jedna rzecz: (tak z ciekawosci :)). jakiego os'a uzywasz?

pewnie xp? probowales na np: 95osr2 lub 98 pierwsza edycja?

sprobuj i wtedy mi powiedz, czy ta plyta jest rzeczywiscie tak stabilna

 

a co do wydajnosci, to chyba porownujesz go do jakiegos ECS na kt266, a nie do np: soltka 75DRV, bo WATPIE aby go zauwazalnie pobila!!!

 

acha, no i powiedz mi dlaczego: [powolicie, ze zacytuje siebie :)]

drugi ma d800 i ecs na sis z pamieciami ddr i do tego problemy przy zgrywaniu z karty tv przy polowce palu i kompresji divx (lub xvid). 

u mnie przy @770, kt133a i pamieciach sdr nie bylo njamniejszych problemow - 0 zgubionych klatek.

i to przy prawidlowo skonfigurowanym systemie [najnowsze stery, ustwienia bios na max wydajnosc itp.] :?:

Szajsowaty to jest twój Soltek który się grzeje i traci stabilnosć ,bawiłeś się wogóle tym ECS-em dłużej??Płyta niejest jakimś cudem i wogóle ale wydajnosć ma całkiem przyzwoitą,jest dużo szybsza od KT266 i innych tego typu badziewstw 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szajsowaty to jest twój Soltek który się grzeje i traci stabilnosć ,bawiłeś się wogóle tym ECS-em dłużej??Płyta niejest jakimś cudem i wogóle ale wydajnosć ma całkiem przyzwoitą,jest dużo szybsza od KT266 i innych tego typu badziewstw 8)

ECS to jedno wielkie nie porozumienie po za tym na sis748, IMO tylko ta plyta im wyszla.

 

 

 

A co powiecie na to, ze ta "super" :lol: firma sprzedaje plyty ze zintegrowanymi procesorami Duron 1000, 1200, 1400+ ?? Przecierz takieko procka nigdy nie bylo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szajsowaty to jest twój Soltek który się grzeje i traci stabilnosć ,bawiłeś się wogóle tym ECS-em dłużej??Płyta niejest jakimś cudem i wogóle ale wydajnosć ma całkiem przyzwoitą,jest dużo szybsza od KT266 i innych tego typu badziewstw 8)

 

ECS to jedno wielkie nie porozumienie po za tym na sis748, IMO tylko ta plyta im wyszla.

 

 

 

A co powiecie na to, ze ta "super" :lol: firma sprzedaje plyty ze zintegrowanymi procesorami Duron 1000, 1200, 1400+

 

Nie było i nie ma tam jest DURON 950, i tak jest nawet podawane w cennikach w sklepach. Mogą sobioe podawac co chcą bo i tak pisze jaki tam jest naprawde procek a ze ty tego nie widzisz to twój problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie było i nie ma tam jest DURON 950, i tak jest nawet podawane w cennikach w sklepach. Mogą sobioe podawac co chcą bo i tak pisze jaki tam jest naprawde procek a ze ty tego nie widzisz to twój problem.

tylko, ze ESC tak podaje na swojej stronie:lol: czy to nie jest robienie klientow w chu,ja??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba sobie żartujesz z tym win 95 osr2 i 98 edycja pierwsza. Te systemy na niczym nie są stabilne. Kompa sprawdzałem na win98SE/ME ,2000, 2003/XP, kilku dystrybucjach Linuxa, QNX i BeOSie. Co do wydajności to nie ma znaczenia jaka płyta bo sam chipset KT266 ma mniejszą wydajność. Zobacz sobie testy tych płyt.

Mozesz wierzyc albo i nie: mam paru kumpli, ktorzy maja solteka (65FV+, 65kv, 85drv3, 75drv4) i podobnie jak ja uzywaja 98 pierwsza edycja i system chodzi bez zarzutu, nie ma problemow ze zwisami w idiotycznych miejscach (np: po kilku godzinach pracy) i wcale nie jest mniej stabilny :!: od XP na tych kompkach, a poza tym nie zzera tyle RAMu!

 

A co powiecie na to, ze ta "super"  firma sprzedaje plyty ze zintegrowanymi procesorami Duron 1000, 1200, 1400+ ?? Przecierz takieko procka nigdy nie bylo

Kumpel ma takiego... 1400+. Co do tej stabilnosci tego wspanialego sprzetu, to byly wielkie problemy z zainstalowaniem mojego ulubionego :) win98. W koncu zainstalowalem XP. Wydajnosc jest tragiczna. W takim np: PCMARKU czy quake 2 na software chodzi gorzej niz moj sprzet (a ma pamiatki ddr no i ulubiony chipset sgj - SIS :))

 

Szajsowaty to jest twój Soltek który się grzeje i traci stabilnosć ,bawiłeś się wogóle tym ECS-em dłużej??Płyta niejest jakimś cudem i wogóle ale wydajnosć ma całkiem przyzwoitą,jest dużo szybsza od KT266 i innych tego typu badziewstw

Wiem, ze teoretycznie ECS na SIS wypada lepiej od KT266 (3dmark, ipt.). Jednak w praktyce bywa roznie. No i na tanich plytach czesto jest problem z np: asynchroniczna praca pamieci, co znacznie obniza wydajnosc. Przykladem byl ten problem z kompem mojego kumpla. Bo jednak ten ECS na SIS i DDR jest wolniejszy od KT133A na SDR!

Moze wiec porownasz wyniki swojego sprzetu z wynikami jakiegos znajomego ktory ma markowa plykte na np: kt266 albo kt133/a i to nie tylko w 3dmarku ale np: w kompresji divx pod virtual dubem?

 

A tak wogole to z tym "szajsowatym ecs" chodzilo mi o to co napisal

Wszystkie Durony to jedno wielki dówno. Ja na swojim 1,2 Duron i ECS K7S5A nie idze go kręcić. Próbowałem programem CPUCooL bo w biosie nic nie moge przestawić. To było tak normalnie chodził na FSB 100 PCI 33 RAM 100 (1197MHZ) i maksymalnie co z niego zrobiłem to FSB 103,0 PCI 34,3 103,0 (1236MHZ) więcej nie chce iść.

oraz

zapomniałem tam dopisac że ECS to GÓWNO. Ale i tak Durony to durnie

A to wlasnie takie cudne plyty jak np: ECS wyrobily na poczatku zla opinie duronowi: ze niby sie wiesza, niska wydajnosc :!: (sa tez takie opinie). Na poczatku (przelom 2000/1) plyty pod amd byly DROGIE. Wielu ludzi wolalo kupic ECS (ktorego mozna bylo miec za 450-480zl) niz np: gigabyte, msi czy soltka (za ok 600zl).

I wlasnie o to mi chodzilo. A nie o jakis tam konkretny model ECS :!:

Na drugi raz lukaszrz przeczytaj dokladnie caly topic, a nie najezdzaj na ostatni post.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba sobie żartujesz z tym win 95 osr2 i 98 edycja pierwsza. Te systemy na niczym nie są stabilne. Kompa sprawdzałem na win98SE/ME ,2000, 2003/XP, kilku dystrybucjach Linuxa, QNX i BeOSie. Co do wydajności to nie ma znaczenia jaka płyta bo sam chipset KT266 ma mniejszą wydajność. Zobacz sobie testy tych płyt.

Mozesz wierzyc albo i nie: mam paru kumpli, ktorzy maja solteka (65FV+, 65kv, 85drv3, 75drv4) i podobnie jak ja uzywaja 98 pierwsza edycja i system chodzi bez zarzutu, nie ma problemow ze zwisami w idiotycznych miejscach (np: po kilku godzinach pracy) i wcale nie jest mniej stabilny :!: od XP na tych kompkach, a poza tym nie zzera tyle RAMu!

 

A co powiecie na to, ze ta "super"  firma sprzedaje plyty ze zintegrowanymi procesorami Duron 1000, 1200, 1400+ ?? Przecierz takieko procka nigdy nie bylo

Kumpel ma takiego... 1400+. Co do tej stabilnosci tego wspanialego sprzetu, to byly wielkie problemy z zainstalowaniem mojego ulubionego :) win98. W koncu zainstalowalem XP. Wydajnosc jest tragiczna. W takim np: PCMARKU czy quake 2 na software chodzi gorzej niz moj sprzet (a ma pamiatki ddr no i ulubiony chipset sgj - SIS :)).

Wierze że 98 edycja pierwsza mogł chodzić bez zarzytu bo na starej płycie z Celeronem też kiedys mi chodził dobrze, na K7S5a nie instalowałem go ale korzystałem z 95 osr2 i działał bez problemu. Na moim K7S5a nie mam problemów z zadnym systemem. Chipset sis wcale nie jest moim ulubionym i zwróć uwage na to że chipsetów sisa jest wiele. Ten proc 1400+ w rzeczywistości jest modelem znacznie wolniejszym i w dodatku jest wlutowany w płyte. Nie dziwie sie że wydajność tej płyty jest tragiczna bo jest to raczejk wersja do biura(wszystko zintegrowane na płycie). Chipset na tej płycie to zależnie od wersji sis 730 lub 740. Te chipsety są słabe. W normalnych płytach sa inne chipsety, które są znacznie lepsze,wydajniejsze(W K7S5A jest sis 735, w K7S5A+ i K7S6A są 745 a w nowszych płytach 746 i 748)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o tej plycie juz bylo j jest tu :

ocworkbench.com

o duronach tez bylo :

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?p=396016#396016

www.ocinside.de/go_d.html?/html/workshop/socketa/xp_painting_d.html

Najszybciej i najlepiej dziala przepalanie mostkuw, Muj D1200 poszedl na 1400 z 1.85V . Po modach da sie na tej plycie nawet przyzwoicie pracowac.

Ale te pytania juz iles tam razy byly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...