Skocz do zawartości
-=YoGi=-

Rez do góry nogami i węże od góry

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ostatnio rozkmine nad układem. Planuję zamontować rez (EK 50mm) do góry nogami i wlot będzie od góry, wylot na dole. Zastanawiam się, czy zalewając układ od góry (drugi otwór w rezie) nie wybije mi płynu tym właśnie wlotem, kiedy tym górnym wlotem będzie już wpływał płyn. W nowych rezach, jest rozwiązanie - plexi rurka. Zastanawiam się, czy nie będę potrzebował właśnie czegoś takiego. Jeśli tak, to gdzie dorwać taką rurkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ostatnio rozkmine nad układem. Planuję zamontować rez (EK 50mm) do góry nogami i wlot będzie od góry, wylot na dole. Zastanawiam się, czy zalewając układ od góry (drugi otwór w rezie) nie wybije mi płynu tym właśnie wlotem, kiedy tym górnym wlotem będzie już wpływał płyn. W nowych rezach, jest rozwiązanie - plexi rurka. Zastanawiam się, czy nie będę potrzebował właśnie czegoś takiego. Jeśli tak, to gdzie dorwać taką rurkę?

 

O ile dobrze kumam to chcesz zrobic tak:

 

 

wlot z układu do reza od góry i wylot na pompe od dołu??

 

Jeśli tak to ja mam takie rozwiazanie z rezem BW. Wylot na pompę na dole i u gory mam tak: korek odpowietrzający rez, wlot z fillportu i zasilanie reza z układu.

 

Wedlug mnie rurka nie jest niezbędna. U mnie działa to wśmienicie płyn się mniej kotłuje w rezie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko u mnie nie będzie fillportu, będę napełniał bezpośrednio reza i dlatego się zastanawiam, czy to da radę...

 

To czy jest fillport nie ma znaczenia. Raczej bym się zastanawiał jak chcesz napełniać układ skoro chcesz do góry reza dać powrót z układu... <drapie się po głowie>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta część będzie u góry:

Dołączona grafika

 

Jeden z otworów posłuży jako wlot, a inny jako otwór do napełniania :) Do dyspozycji są 3 - na jednej połówce tej "nakrętki" są 2 otwory (na jeden "kanał") i jeden otwór na drugiej części (drugi kanał).

Edytowane przez -=YoGi=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...