Skocz do zawartości
Arturro

955BE & 2500K

Rekomendowane odpowiedzi

Od mojego ostatniego tematu trochę minęło i prosiłbym Was o radę, a mianowicie:

- mój obecny sprzęt jest w sygnaturze i chciałbym go zmodernizować tzn. procek, płyta,karta graficzna i może RAM.

Moje pytanie jest takie: czy warto inwestować w Q6600 i nową grafikę czy może złożyć zestaw na nowej platformie?? Jakbyście mogli podać plusy i minusy konsekwencji:-) Jestem w stanie wygospodarować 1500zł na te części. Jestem osobą, która lubi konkrety dlaczego to a nie tamto.

Obecny sprzęt posiadam 4 lata i daje rade i do tej pory nic w nim nie wymieniałem. Chciałbym aby kolejna modernizacja posłużyła mi również na podobny okres.

 

Z góry dzięki za pomoc.

 

P.S

Jestem przeciętnym graczem ( 4 godziny w tygodniu pogram)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 955BE możesz sobie pozwolić na mocniejszą kartę ( HD6950 ) , procek i płyta są sporo tańsze niż konkurencja .

 

I2500K kosztuje ze 2x tyle co 955 , ale też jest szybszy i do tego ma niezłe OC , rozsądna płyta też prawie o połowę droższa niż dobra płyta dla 955 .

 

Ram musisz i tak zmieniać - zarówno AM3 jak S1155 mają pamięci DDR3 .

 

Zestaw AMD :

 

MSI 870-G45 - 225 zł

 

Phenom II X4 955BE - 370 zł

 

Goodram DDR3 4GB 1 333 mhz CL9 - 139 zł

 

Razem : 735 zł , zostaje prawie drugie tyle na kartę - np. Vertex 3D HD6950 1GB za 799 zł .

 

Zestaw Intel :

 

I5 2500K - 730 zł

 

AsRock P67 Extreme4 B3 - 530 zł

 

Goodram DDR3 4GB 1 333 mhz CL9 - 139 zł .

 

Za całość wychodzi 1 399 zł , za 100 zł nie kupisz lepszej karty niż masz obecnie , jak dołożysz ze 100-150 zł ( choćby kupując Asrocka P67 Pro B3 za 430 zł ) to uda ci się wyrwać HD4850 .

 

A pozostaje jeszcze kwestia zasilacza - mimo że ten VX to dobry zasilacz to jest trochę słaby dla 955&HD6950 czy I5 2500K + 9600GT .

 

Jak planujesz OC to warto go zmienić na coś mocniejszego .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z Tobą, że wersja AMD jest sporo tańsza, ale pytanie za ile będę musiał wymieniać procek? Chciałbym uniknąć modernizacji jak się uda na kolejne 3 lub 4 lata. Intel myślę, że temu wariantowi by sprostał ale kto wie co będzie później. Co do zasilacza to na pewni nie wydoli przy AMD ale przy Intelu może... choć karta graficzna dużo pobiera:/ Jak zmieniać miałbym zasilacz to na jaki??

Części, które posiadam za 350zł opchnę plus do tego 1200zł. Tylko pytanie co się bardziej opłaca? Czy pzy tej ilości grania co ja gram warto składać nowego kompa na podstawce Intela czy AMD?? Czy składać go teraz czy może czekać aż wyjdą "Spychacze"??

 

Myślałem nad zestawem :

 

2500K

Asrok P67 Pro3 B3

HD 6850

2x2GB GoodRam

 

wtedy zasiłka może by starczyła, ale tego nie wiem a w kwestii zasilaczy jestem zupełnie zielony, który by wybrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grasz w nowsze gry? Jeśli grasz tylko 4 godziny tygodniowo to raczej nie ma sensu kupować karty graficznej za ponad 800zł. Może lepiej będzie kupić PII lub jakiegoś Quada do obecnej płyty, HD5750/HD5770/GTX 460/HD6850, SSD i jakieś ciche chłodzenie? Zakup SSD odczułbyś nie tylko w grach.

 

A pozostaje jeszcze kwestia zasilacza - mimo że ten VX to dobry zasilacz to jest trochę słaby dla 955&HD6950 czy I5 2500K + 9600GT .

 

Nie przesadzaj. i5 nie będzie pobierał dużo więcej energii niż jego obecny procesor. W zestawie z PII też powinien dać radę. Edytowane przez andrew777
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grasz w nowsze gry? Jeśli grasz tylko 4 godziny tygodniowo to raczej nie ma sensu kupować karty graficznej za ponad 800zł. Może lepiej będzie kupić PII lub jakiegoś Quada do obecnej płyty, HD5750/HD5770/GTX 460/HD6850, SSD i jakieś ciche chłodzenie? Zakup SSD odczułbyś nie tylko w grach.

 

W odpowiedzi na Twoje pytanie - czy gram w nowe gry: TAK Gram. Jestem na bieżąco z tytułami.

 

Myślisz, że warto pchać się dalej w podstawkę 775?? Quad + grafa to wydatek ok. 800zł - lecz jak sprzedam analogicznie to co posiadam to wydatek będzie oscylował ok. 620zł. Jak dokonam takiego liftingu to za jaki czas będę musiał wymienić znów procek czy grafę? a wtedy znów są dodatkowe koszta, które są tylko rozbite w czesie:/

 

Co przemawia dla mnie osobiście za 2500k to jego wydajność, małe zużycie energii a co za tym idzie - spokój na kilka lat.(tak myślę)

Za AMD bezkonkurencyjnie cena.

 

Ciężki wybór. Tyle dobrze, że zasiłka wystarczy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz zadać sobie pytanie. Czy potrzebujesz lepszego procka czy bardziej interesuje cię karta grafiki bo lubisz grać w nowe tytuły które są jak każdy wie dość wymagające.

Ja raczej był bym skłonny do amd+dobra grafika. Zestaw z płytą która nada się pod buldozera w przyszłości i jako tako mam platformę wydajną i z okienkiem na szybki upgrade.

Przesiadając się z serii E2xxx czy to będzie 955 czy i2500 będzie odczuwalna różnica bo sam przesiadłem się z podobnej specyfikacji na i5-750.

Albo rybki albo pipki w twoim przypadku nie możesz mieć jednego i drugiego.

Co do q6600 nie jest warto lepiej 955 + oc posłuży ci znacznie dłużej a do tego masz okienko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy dobry procesor nie wspomoże grafiki w grach?? Czy moglibyście podać jaką płytę wybrać pod AMD z możliwością adaptacji "spychacza" w terminie późniejszym? a także jaką grafę polecalibyście do zestawu z AMD a jaką do 2500k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ci powiem tak:

 

Pchanie pieniędzy w starą platformę niema sensu [wg. mnie] pozostawała by tylko zadać sobie pytanie który zestaw może być bardziej przyszłościowy...

 

AMD [składać pod Bulldozery?] czy Intel [ Ivy Bridge w przyszłości]

 

To proponuje rozważyć czy chcesz to mieć na dłużej i po drodze coś tam jeszcze upgrad-ować czy to ma być stała opcja na lata...

 

miedzy zestawem AMD Intel różnica będzie rzędu 400 złoty [przy 2500k]

+ jak chcesz grafa jaką wcześniej podawał andrew777

 

Ja osobiście biore Intela 2600k i płytke na z68

Co do grafiki ja np. z grafiką wstrzymam się do premiery kart w 28 nm [przełom 2011/2012]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie powiedzcie mi jakiej firmy kupić HD6850 ?? I jaka rozsądna cena za nie jest??

Czytałem gdzieś, że karty nie podkręcane przez producenta są droższe od tych co są fabrycznie podkręcone dlatego niby, że te pierwsze da się lepiej podkręcić. Jest to prawda??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z chłodzeniem HD6870 nie jest głośne?? Na innych portalach czytałem, że użytkownicy narzekają na szumy.Pytam ponieważ istnieje również opcja kupna radka o model wyżej. Wszelkie sugestie mile widziane:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w stanie wygospodarować 650zł. Powiedzcie mi czy faktycznie jest duża różnica między 6850 a 6870?? Nie chodzi mi o słupki w testach tylko o to jak to wygląda w praktyce.

------------------

Warto SAPPHIRE ATI Radeon HD6870 1024MB DDR5/256bit NOWA (1731910257) - Aukcje internetowe Allegro

 

czy kod producenta ma znaczenie??

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SAPPHIRE AMD RADEON HD6870 1024MB DDR5/256BIT DVI/HDMI/DP PCI-E (900/4200) (WENTYLATOR VAPOR-X)

 

cena: 752.00 zł

 

Internetowy Sklep Komputerowy KomBo|Komputery|Płyty główne|Pamięci|Karty graficzne|Procesory|Oprogramowanie|AGD|Telekomunikacja|Foto|VOIP|

 

Postaraj się dołożyć, a wyboru nie pożałujesz.

 

Nie kupuj zwykłej wersji, a także wersji Flex.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli z HD6850, to Gigabyte na pewno ma ciche chłodzenie. Różnie piszą o możliwości późniejszego podkręcenia wersji, która już fabrycznie ma w nazwie OC, ale co do głośności wentylatorów i efektywności układu nie ma wątpliwości. Pilnuję prędkości obrotów wentylatorów MSI Afterburnerem i teraz przy 35% karty praktycznie nie słychać, a temperatura wynosi 42*C, a nie mam żadnych wentylatorów na wprowadzenie i wyciągnięcie powietrza. W grach jest maks ~55-60*C przy 45-50% prędkości obrotów.

 

A tak poza tym to sam stoję przed podobnym wyborem, z tym że modernizuję PC głównie pod Battlefield 3 (właściwie niewiele więcej tytułów mnie już dziś interesuje). Poczekam chyba jednak do wydania gry, może do tego czasu AMD wreszcie uda się z Bulldozerem, choć na tę chwilę wziąłbym i5 2500k, a za rok-dwa wymienił 6850 na coś 'godnego' procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SAPPHIRE AMD RADEON HD6870 1024MB DDR5/256BIT DVI/HDMI/DP PCI-E (900/4200) (WENTYLATOR VAPOR-X)

 

cena: 752.00 zł

 

Internetowy Sklep Komputerowy KomBo|Komputery|Płyty główne|Pamięci|Karty graficzne|Procesory|Oprogramowanie|AGD|Telekomunikacja|Foto|VOIP|

 

Postaraj się dołożyć, a wyboru nie pożałujesz.

 

Nie kupuj zwykłej wersji, a także wersji Flex.

 

Przeglądałem testy tego SAPPHIRE AMD RADEON HD6870 1024MB DDR5/256BIT DVI/HDMI/DP PCI-E (900/4200) (WENTYLATOR VAPOR-X) i mam mieszane odczucia:/ Dlaczego ją polecasz? Sprzedaj parę cennych uwag z praktyki tej karty.

Osobiście zastanawiam się nad tymi modelami :

http://www.komputronik.pl/product/121038/Sprzet_komputerowy/Podzespoly_PC/Radeon_6870_HIS_1GB_2xDVI_HDMI_2xDP_PCI_E_IceQ_X_Turbo.html

 

Hisa można kupić o 100zł taniej gdzie indziej.

Proszę powiedźcie mi dlaczego wszędzie w sprzedaży podają, że GPU jest ustawione 920 gdzie w testach jest

Radeon 6870 - test 5 wydajnych kart graficznych. HIS Radeon 6870 IceQ TurboX. Benchmark.pl

 

Drugi model to:

XFX DUAL FAN HD6870 1GB GDDR5 NOWE RATY (1732684227) - Aukcje internetowe Allegro

 

Doradźcie co kupić bo chciałbym mieć już to z głowy a kasa nie jest mała i chciałbym coś porządnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...