Skocz do zawartości
z3l

cfos przy wifi, sprawy konfiguracyjne

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc, mam router TpLink TL-WR1043ND - podpiety do niego internet PPPoE od dialogu 8mbit. Od routera mam kablem do kompa stacjonarnego i poprzez wifi obslugujemy jeszcze laptop ojca. Mam kupiony program Cfos Speed, ktory swietnie sie sprawdzal jak mialem samego kompa stacjonarnego - p2p na full, pingi male, nic nie cielo.

Teraz to wszystko chcialbym miec z powrotem, bo odkad jest router jakosc uslug troche spadla ;)

Pytania sa takie:

- Jak dobrze skonfigurowac cfosa na jednym i na drugim kompie?

- mozna jakos odgornie przydzielic limity wykorzystania lacza na dana jednostke? Powiedzmy, ze na stacjonarnym zawsze chce miec fullpower, ale kazde inne urzadzenie w mieszkaniu korzystajace z wifi zeby mialo ograniczenie do wykorzystania np. dwoch mbitow.

- mozna jakos cfosa wgrac nie wiem do pamieci routera albo cos takiego, zeby to router zarzadzal calym ruchem, a nie kazdy komp z osobna? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do takich rzeczy nie jest Ci potrzebna zadna aplikacja - w konfiguracji routera powinienes miec mozliwosc zarzadzania jakoscia uslug (QoS).

 

Albo statycznie podziel pasmo, albo wymus wysoki priorytet dla portu http itp, a niski / sredni dla p2p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...