Skocz do zawartości
durczyn

Uszkodzona opona ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam takiego pajączka na oponie, opona ma rok, ok 10 000km, gwarancja nieważna, powietrze nie schodzi, nie ma bąbla... wulkanizator zalał gumą od zewnątrz i dał jakąs łątkę wzmocnioną od wewnątrz... ale czy to wystarczy, zbliża mi się podróż na wakacje autostradą i nie chcę by wybuchła mi opona

 

http://img18.imageshack.us/img18/7278/20110629382.jpg

 

http://img11.imageshack.us/img11/2662/20110629383.jpg

Edytowane przez wirion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słabo IMHO. Wszelkie pęknięcia na ściance kwalifikują oponę ( dla mnie ) na zapas od biedy a szczerze do wywalenia. Ostatnio robię mniej km ale na takiej gumie nie śmigałbym dalej niż 150km od siebie ze sprawdzonym zapasem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze byłoby mieć taki sam bieżnik na osi, czyli trafić oponę tak samo zużytą co jest praktycznie niemożliwe. Na Twoim miejscu wymieniłbym obie na osi, bezpieczeństwo na drodze to podstawa i nie mówię o Twoim bo sam o nie powinieneś dbać, mówię o bezpieczeństwie osób, które możesz skrzywdzić przez głupotę/oszczędność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludovic

Mi tak wulkanizator też zrobił... na autostradzie przy 140 pękła :) Polecam wymianę opony.

Edytowane przez Ludovic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...