Skocz do zawartości
Quzziy

Co kupic i czy jest sens ;)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Wiec tak, mysle czy jest sens zmieniac cos w obecnym PC

 

- W gry gram praktycznie tylko na xbox360

- Na kompie gram jedynie w dwie gry online nie mające raczej wymagań ;) ( Ps. Polecam gre Toribash )

- Nie chce ladowac duzo kasy w stary sprzęt

- Nie chce ładować kasy w nowy sprzęt ;)

 

Athlon 64 x2 3000+ @ 4000+

Gf 8600 GT gainward

asus m2n-sli deluxe

2x 1gb ram ocz 800mhz

zasilacz (jakis shit mial byc na przeczekanie a ze wytrzymywał oc to został)

HDD 750gb + 1 TB

Grafika i Procesor chłodzone wodą

 

 

I teraz pytanie czy warto cos ruszać ?

 

myslalem o ramie, jakiejs uzywanej grafice do ktorej bedzie pasowac moj blok wc , uzywanym procku na soket am2 np. ten 6000+

 

 

Ps. Podobno mozna zrobic upgrade mobo i bedzie obsługiwała procki am2+ i am3 - jak ta sprawa wyglada ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie dobrze myślałeś - drugi zestawik 2x1GB lub zamiana obecnych kości na 2x2GB, wymiana grafiki na mocniejszą oraz jakiś procesor (po raz kolejny i w niedługim odstępie czasowym powtarzam się, jednakowoż moja wiedza w dziedzinie obecnego AMD jest znikoma).

Pytanie, jaki masz blok na grafikę, full cover czy coś prostszego? W przypadku opcji drugiej dobranie odpowiedniej karty będzie znacznie łatwiejsze :).

Dywagacje nt. własnej, ewentualnej ścieżki aktualizacji, nuż pomogą :P:

 

Mi np. mój obecny komputer praktycznie w zupełności wystarcza (odtwarzanie 720/1080p, internet, muzyka, gry typu visual novel, ale również okazyjnie bardziej wymagające tytuły), do tego mam PS3, które też nie jest jakoś hardo użytkowane. W przypadku takich ulepszeń warto pomyśleć, czy są potrzebne i ew. czy się opłacają. Obstawiam, że jesteś zainteresowany jak najniższym kosztem ;).

Mnie bardziej kręciłby rozwój pojemności dyskowej (1.54TB w siedmiu dyskach średnio fajną sprawą), szybsze łącze, od biedy dodatkowe 4GB RAMu i lepsza grafika/druga do Crossfire, co wiązałoby się zapewne z wymianą zasilacza. Zapomniałem też o peryferiach takich jak klawiatura i myszka, jednak są to kwestie marginalne. Jedyny ogranicznik? Kasa, na drugim miejscu wątpliwości :).

 

Napomknij coś o zasilaczu, być może on będzie najsłabszym ogniwem przy modernizacji. O ile już nie jest.

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do twojej płyty pasują athlony II, tak więc skoro nie grasz brałbym athlon II X4 i dodatkowe 2 giga ramu. Komp zyska drugą młodość i wystarczy na długo do wszystkiego. Cena tej przyjemności to do 400 zł z wysylką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Co do pierwszej wypowiedzi to pojemność mi starcza dysk wew. 750 i zew. 1 tb , internet 25 mb's.

 

Nie gram na kompie lecz czasem mam ochotę zainstalować cos typu nowy Total war ale zdaje sobie sprawę ze do tego to trzeba miec cos mocnego.

 

Co do chłodzenia to mam prosty blok na gpu Ps. sa full covery na 8600 gt ?

 

 

 

Z tym ze athlon II jest na socket AM3 , ja mam AM2 a nie wiem jak wyglada sprawa tego biosu do obsługi nowszych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak , ale tylko pod warunkiem nowszego biosu

 

chce zrobic upgrade dajac w biosie alt+f2 ale tamten program ma tylko sciezke z dysku A;// wiec lipa bo napedu dyskietek ani dyskietek to ja nie mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...