Skocz do zawartości
McDracullo

Uruchomienie DLNA po WI-FI z AP

Rekomendowane odpowiedzi

Borykam się z problemem uruchomienia DLNA na TV marki Samsung. Telewizor ma jedynie ethernet, bez wi-fi. Muszę podłączyć go tak, aby można było bezprzewodowo streamować video do TV, a jednocześnie aby można było z niego bezproblemowo surfować w internecie. Do tego celu nie można zastosować bezprzewodowej karty sieciowej proponowanej przez Samsunga (brak wsparcia dla DLNA, możliwe jest jedynie przeglądanie www). Wpadłem na pomysł postawienia AP (TPlink WR543G). Tak więc obecnie zbudowana sieć wygląda następująco:

 

LiveBOX TP (niestety tego urządzenia wymienić nie mogę, osoba nie chce więcej inwestować) - udostępnia internet po kablu jednemu komputerowi i udostępnia internet wi-fi. Sygnał wi-fi odbierają dwa komputery i acces-point w trybie Client. Do AP podłączone są po kablu telewizor i dekoder TP. Wszystkie urządzenia łączą się z siecią, wszystkie z nich mają dostęp do internetu. Jednak z żadnego z urządzeń nie ma możliwości uruchomienia video na TV. Telewizor jest ustawiony jako DMZ - i jest odpowiednio wykrywany w LiveBoxie.

 

Przy podłączeniu innego urządzenia (nie AP, jakiś ruter od TPsy, który akurat miałem pod ręką, ZTE czy coś takiego) tak, że TV podpięty jest po kablu, a ZTE udostępnia sygnał wi-fi z którym łączy się lapotp - TV widziany jest prawidłowo i jest możliwość streamingu video. Niestety nie można pozostawić takiego ustawienia urządzenia - nie ma możliwości podłączenia w ten sposób internetu (odpada sposób kablowy - nie mogę ciągnąć sygnału po kablu).

 

Jak więc ustawić ruter/TV/AP aby pojawiła się możliwość odtwarzania filmu z komputera na TV (za pomocą małej ikonki odtwrzaj do umieszczonej w media pleyerze - klient stwierdził, że jest to najlepszy odtwarzacz multimediów i chce korzystać tylko z niego)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...