Skocz do zawartości
szubster

Myszka+klawiatura do 300-350zł

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ jest to zestaw nie tylko dla gracza, ale i programisty klawiatura musi być bardzo wygodna.

Myślałem nad zestawem microsoft sidewinder x4 i do tego x5.

Na zestaw chciałbym wydać 300, max 350zł(jeśli to naprawdę będzie skok jakościowy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO sidewindery nie nadają się do codziennej pracy (prędzej do gier) ze względu na swoją niestandardowo długą spację. Może miałem za krótko swojego X6 i nie zdążyłem się przyzwyczaić, ale po prostu nie dało się normalnie pisać.

 

Druga sprawa - ja do codziennej pracy jakoś wolę płaskie klawiatury, z niskim, cichym skokiem. Nie wiem jak Ty. Ale to też warto przemyśleć zanim kupisz 'gamingową' klawiaturę do.. pisania.

Edytowane przez ainaruth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Logitech g9x oraz SideWindera X4

 

Jeśli chodzi o X4, fakt na początku ciężko było z ta wydłużona spacją ale po tygodniu nie stanowiła już takiego problemu a w następnym tygodniu pisało się już bez problemu. Stopniowe podświetlanie też jest wielką zaletą. U mnie 'Piano black' w cale się nie brudzi tak jak niektórzy piszą.Gra się na niej bardzo wygodnie, makra przydają się w zależności od gier. Ogólnie dobra klawiatura.

 

g9x- precyzyjna, wygodna, wymienne nakładki, możliwość zmiany wagi

 

@edit

Z tą myszką przesadziłem. Taniej i w budżecie wyjdzie równie dobre mx518 lub g5 B-)

Edytowane przez Qulaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego szukam tutaj opinii co kupić.

W klawiaturze sidewinder podobało mi się podświetlenie. Do klawiatury z dużym skokiem jestem przyzwyczajony, ale jeśli ta jest bardzo głośna, to nie będzie to najlepszy wybór.

 

Co do myszki, to g5 nie mogę znaleźć w żadnym sklepie, a mx518 ma jak dla mnie tą dziwną powierzchnię.

Jeśli klawiatura sidewinder jest bardzo głośna, to może lepiej razer arctosa i myszkę cyborg r.a.t. 3, albo razer deathadder respawn.

Bez pdświetlenia w sidewinderze dam sobie radę. Przedłużona spacja to też nie problem, ale jeśli jest bardzo głośna, to wolę co innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...