Skocz do zawartości
ath

Grand Theft Auto V

Rekomendowane odpowiedzi

Portowaniem "czwórki" i epizodów zajmowało się jakieś zewnętrzne studio(nazwy wyleciała mi z głowy) które nie ogarniało silnika. Wyszło jak wyszło. Aczkolwiek nigdy wielkich problemów z tą grą nie miałem. Na patchu 1.004 na athlonie64x2 i 8600GT chodzi bezproblemowo na średnich detalach w rozdziałce 1600x1050 przy 25-40 klatek(zależnie od intensywności akcji).

 

Albo były z next genów.

W końcu next geny to również pc Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zobaczyłem grę u kolegi na ps3 to nie chciałem wierzyć w to co widzę. Nie wiem jaki był sens wydawania tak udanej gry na tak przestarzały sprzęt. Gra wygląda jak gta3 do którego dodano lepsze cienie, światła i blur.Długo się nie zastanawiałem i przestałem patrzeć żeby sobie nie niszczyć zdania o grze.Najbardziej boli to jak wszystko wczytuje się 1m przed tobą. Widać teraz jak ogromnym błędem było zastosowanie tak małej ilości pamięci w aktualnych konsolach.Tapatapatap i9001

Edytowane przez GeMtin1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki był sens wydawania tak udanej gry na tak przestarzały sprzęt.

 

Sensu nie było, ale pieniążki i jeszcze raz pieniążki muszą się zgadzać. Już na necie piszczą, że 800 mln przychodu w 24h zrobiło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sensu nie było, ale pieniążki i jeszcze raz pieniążki muszą się zgadzać. Już na necie piszczą, że 800 mln przychodu w 24h zrobiło.

 

Właśnie w brytyjskim radiu mówili 500 mln funtów w 24h. Widać hype nie słabnie :) Ostatnio coś czytałem nawet, że paru kolesi przebrało się za policjantów, żeby kupić grę bez kolejki i teraz mają zarzuty postawione :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest oczywiste samo w sobie. Jak zarobią to dopiero wypuszczą wersje na PC. Co do nextgenów to ponoć jakiś pracownik z RS wypowiadał się że na razie nie jest w planach wydanie na PS4 i Xbox One. Może to być jednak plotka.  Chociaż by mnie to nie dziwiło. Zarówno $ony i M$ ma w tym jakiś interes. Wyprzedać jak nawięcej zaległych konsol tylko dla tej jednej gry. Przyogotować sie finansowo na start next-genów. Przecież ponoć w przypadku PS3 i X360  producenci musieli dopłacać do produkcji tychże konsol zaraz po ich premierze i masowej produkcji.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast biadolic to jeden z drugim kupilby uzywana konsolę, przeszedł RDR i GTA5 i miał z bańki. Potem sprzedać. Koszt prawie zerowy, a zabawy samego singla na kilkadziesiąt, a może i ponad 100h. A do tego jeszcze multi. No ale zawsze można żyć w krainie Nigdy Nigdy i czekać ze złudna nadzieją.

 

Wysłane z Memo Pad HD 7

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast biadolic to jeden z drugim kupilby uzywana konsolę, przeszedł RDR i GTA5 i miał z bańki. Potem sprzedać. Koszt prawie zerowy, a zabawy samego singla na kilkadziesiąt, a może i ponad 100h. A do tego jeszcze multi. No ale zawsze można żyć w krainie Nigdy Nigdy i czekać ze złudna nadzieją.

 

Wysłane z Memo Pad HD 7

Amen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to moja wina ze temat o grze na konsole jest w dziale gry PC? Dołączona grafika

 

Wysłane z Memo Pad HD 7

 

To sobie załóż swój temat w dziale konsol i prowadź tam monolog !

;p

My czekamy na wersję z normalną grafiką, wolę poczekać i zagrać jak człowiek a nie byle jak, aż tak się nie pali, że na "już" muszę. Dołączona grafika

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co mam zakładać temat skoro juz jest tylko w złym dziale? Jeszcze ZPP mi wlepia. Poza tym tam tez można pisać ktoś kogoś wyrzuca? W takim wypadku załóżmy jeszcze kilka innych tematów. Np: Forza na PC albo Killzone na PC. Zawsze jest jakiś mały procent, ze kiedyś wyjdzie. A tak to juz sobie pogadamy o tej mega grafie i modach :-) Jakbym mógł to bym przeniósł, ale MD od gier jest kto inny.

 

Wysłane z Memo Pad HD 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz dobrze, że szansa na wydanie forzy i killzone na pc jest zerowa a gta 5 jak najbardziej prawdopodobna, ostatnio coś tam w kodzie wygrzebali odnośnie wersji pc. Serio przestań smucić, bo pomyślę że nie masz większych problemów w życiu tylko ten temat w dziale pc. :)

 

@grzegrz - widziałem na żywo i serio nie rajcuje mnie granie w nową grę, które ma tragiczną grafikę psującą cały efekt, to czy zagram teraz czy za rok nie ma znaczenia, czasy gdzie fapowało się do gier minęły bezpowrotnie :)

W zasadzie można i kupić xboxa 360 używkę za 200-300zł, przejść grę i sprzedać po tej samej cenie, ale na samą myśl już mi się nie chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zobaczyłem grę u kolegi na ps3 to nie chciałem wierzyć w to co widzę. Nie wiem jaki był sens wydawania tak udanej gry na tak przestarzały sprzęt. Gra wygląda jak gta3 do którego dodano lepsze cienie, światła i blur. Długo się nie zastanawiałem i przestałem patrzeć żeby sobie nie niszczyć zdania o grze. Najbardziej boli to jak wszystko wczytuje się 1m przed tobą. Widać teraz jak ogromnym błędem było zastosowanie tak małej ilości pamięci w aktualnych konsolach. Tapatapatap i9001

Grafika owszem jest już maksymalna jak na tą generacje i momentami nie jest zbyt rewelacyjna. To widać i nie ukrywajmy że wersja "next gen" zje tą na śniadanie. Konsole są już przestarzałe, nikt temu nie zaprzecza.

Jednak pisanie, że "wszystko wczytuje się 1m przed tobą" i że gra wygląda jak gta 3 z bajerami jest zwykłym bólem [gluteus maximus] pececiarza który wylewa swoje frustracje w internetach i który nawet gry na oczy nie zobaczył. Nie martw się chłopie, może za rok sobie pograsz na kompie. Co z tego że na konsolach ukażą się pewnie z dwa dodatki do tej pory, ale pograsz sobie w high detalach (zwłaszcza na kompie z podpisu Dołączona grafika ).

 

ps. grafika owszem, wczytuje się tragicznie w przypadku kiedy obie płyty zostaną zainstalowane na hdd i jego przepustowość po prostu nie daje sobie rady. Patch na to pewnie wyjdzie. Problem w tym, że tyczy się to wersji na xboxa 360...:lol:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale właśnie że nie do końca. GTA a raczej sam jego silnik jest mocno niedopracowany. Może tu też chodzi o duże przestrzenie i konsola po prostu nie wyrabia. Trzeba by to podzielić na jakieś mniejsze obszary. Ale to by  straciło urok.  Takie sztuczki robił Naughty dog i dostaliśmy całkiem piękną 3 część Uncharted. Grafika zdecydowanie lepsza. Ale co zrobić. Stare konsole nie przerobią tak dużych przestrzeni  z masą tekstur i obiektów. Jeśli plotki się nie sprawdzą i faktycznie dostaniemy wersje na next-geny to myślę że warto poczekać lub po prostu zagrać w tą wersje jaka jest i tyle w temacie. Póki co pozostaje zostawić temat w tym dziale. Może za jakiś czas zapowiedzą wersje PC. Gra się sprzedaje dobrze i wątpię by taka informacja miała to zmienić. Ja tam spokojnie zaczekam, ale jak napisałem nie jest to dla mnie must have, bo żaden Sandbox do mnie nie przemawia. Zdanie wyjątkowo  zmieniłem tylko w przypadku GTA 5, bo ma bardzo ciekawe misje. GTA 4 mi się znudziło jakiś w 3/4 gry i jej nawet nie ukończyłem, bo mi się po prostu nie chciało. Po paru miechach wylądowała na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@GrobelI dziwią sie ze forum pada jak nie mozna nawet napisac swojgo spostrzezenia z gameplayu ktory widzialem na wlasne oczy bo odrazu ból [gluteus maximus], hejter konsol, masz chu**** komp i co jeszcze. Po drugie nigdzie nie napisalem jak to na moim pc bede mial zajebiscie super wypas. Mam komputer jaki mam, uj Ci do tego. A jakbys troche wiecej przeczytal to bys sie dowiedzial ze x360 mialem i przeszedlem na nim co chcialem i nie narzekalem, podobnie zrobilem z ps3. I tak, dalej uwazam ze wszystko wczytuje sie 1m przed toba, jak nie widzisz to kup sobie wiekszy tv za 10k. Co oczywiscie nie oznacza ze konsole sa ble tylko tak jak napisalem juz wczesniej pokazuje jak duzym bledem bylo zastosowanie tak malej ilosci pamieci, widac to po specyfikacji nowych konsol.Tapatapatap i9001

Edytowane przez GeMtin1
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważ kiedy konsole wprowadzono na rynek. W 2005 roku nikt nie myślał, że w 2007(Premiera Crysis) nastąpi taki skok w grafice. Konsole to już stary 6-7 letni sprzęt więc nie oczekuj cudów. Upchnięcie tak wielkiego(żyjącego) świata udało się Rockstarowi w pełni, oferując jakość grafiki porównywalną z GTA 4. Co nie zmienia faktu, że ta gra prosi się aż o wydanie na mocniejszej platformie(PC).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Grobel I dziwią sie ze forum pada jak nie mozna nawet napisac swojgo spostrzezenia z gameplayu ktory widzialem na wlasne oczy bo odrazu ból [gluteus maximus], hejter konsol, masz chu**** komp i co jeszcze. Po drugie nigdzie nie napisalem jak to na moim pc bede mial zajebiscie super wypas. Mam komputer jaki mam, uj Ci do tego. A jakbys troche wiecej przeczytal to bys sie dowiedzial ze x360 mialem i przeszedlem na nim co chcialem i nie narzekalem, podobnie zrobilem z ps3. I tak, dalej uwazam ze wszystko wczytuje sie 1m przed toba, jak nie widzisz to kup sobie wiekszy tv za 10k. Co oczywiscie nie oznacza ze konsole sa ble tylko tak jak napisalem juz wczesniej pokazuje jak duzym bledem bylo zastosowanie tak malej ilosci pamieci, widac to po specyfikacji nowych konsol. Tapatapatap i9001

To odpal GTA V (jeśli wyjdzie na PC) na 8-9 letnim PC cwaniaku później się wypowiadaj na temat konsol.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...