Skocz do zawartości
ath

Grand Theft Auto V

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważ kiedy konsole wprowadzono na rynek. W 2005 roku nikt nie myślał, że w 2007(Premiera Crysis) nastąpi taki skok w grafice. Konsole to już stary 6-7 letni sprzęt

8 letni. X360 wyszedł z listopadzie 2005. Czyli projektowali go conajmniej dekadę temu, a pewnie wcześniej. Chyba nie trzeba mówić ile to generacji GPU przetoczyła sie w międzyczasie. Poza tym nie licząc obecnych konsol wszystkie poprzednie były na rynku krócej 5-6 lat. Zresztą jak Crysis wychodził to chyba przez długi czas mało kto w ogóle był w stanie odpalic go na kompie. Konsole pokazują swój wiek i tyle, ale chyba nikt nie oczekuje ze pod koniec żywota będą zachwycać graficznie tak jak w dniu premiery.

 

Wysłane z Memo Pad HD 7

Edytowane przez maSTHa212
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Grobel I dziwią sie ze forum pada jak nie mozna nawet napisac swojgo spostrzezenia z gameplayu ktory widzialem na wlasne oczy bo odrazu ból [gluteus maximus], hejter konsol, masz chu**** komp i co jeszcze. Po drugie nigdzie nie napisalem jak to na moim pc bede mial zajebiscie super wypas. Mam komputer jaki mam, uj Ci do tego. A jakbys troche wiecej przeczytal to bys sie dowiedzial ze x360 mialem i przeszedlem na nim co chcialem i nie narzekalem, podobnie zrobilem z ps3. I tak, dalej uwazam ze wszystko wczytuje sie 1m przed toba, jak nie widzisz to kup sobie wiekszy tv za 10k. Co oczywiscie nie oznacza ze konsole sa ble tylko tak jak napisalem juz wczesniej pokazuje jak duzym bledem bylo zastosowanie tak malej ilosci pamieci, widac to po specyfikacji nowych konsol. Tapatapatap i9001

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps. grafika owszem, wczytuje się tragicznie w przypadku kiedy obie płyty zostaną zainstalowane na hdd i jego przepustowość po prostu nie daje sobie rady. Patch na to pewnie wyjdzie. Problem w tym, że tyczy się to wersji na xboxa 360...Dołączona grafika

Wychodzi na to ze PS3 ma te same problemy z wersją z PSN ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTA V PC release date 22 November. At least if it isn't a hoax.

http://www.guru3d.com/news_story/gta_v_pc_release_date_22_november_and_pc_screenshots.html

 

GTA V: UK Gamers paying 30% less for pre-orders than European counterparts.

http://www.guru3d.com/news_story/gta_v_uk_gamers_paying_30_less_for_pre_orders_than_european_counterparts.html

Polska w tabelkach.

Edytowane przez KaszaWspraju
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTA V PC release date 22 November. At least if it isn't a hoax.

http://www.guru3d.com/news_story/gta_v_pc_release_date_22_november_and_pc_screenshots.html

 

Z moich informacji mieli wydać wersję na PC przed konsolową nie patrząc na wskaźniki sprzedaży/ściągnięć na torrentach, ale niestety nie zdążyli zoptymalizować ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich marudzacych na grafike...

Jesli sie dobrze orientuje (wybaczcie nie sledze wszsytkich newsow nt GTAV) to dziala ono na silniku Max Payne 3, a jesli nie to mniejsza z tym. W kazdym badz razie jak na konsole obecnej generacji wyglada calkiem porzadnie. Owszem to nie to samo co PC, widac niskiej jakosci tekstury, szczegolnie na automatach telefonicznych na boku z napisem 25c. Ale poza tym gra prezentuje sie swietnie,  zreszta pewnie wiele osob sdie zgodzi, ze grafika nie jest najwazniejsza. Jestem PCtowcem i zawsze lubie miec grafe przynajmniej na Medium/High albo i wyzej jednak w tej grze wogole mi nie przeszkadza nizsza jakosc. Gra po prostu nadrabia grywalnoscia, fabula, mnogoscia atrakcji i wielkoscia swiata. Tak tak,  2/3 to gory i pustynia, ale i tak pieknie sie to prezentuje. Wystarczy zapuscic sie w malo uczeszczane gorskie sciezki. Do tego widok miasta noca....cos pieknego ;)

 

Owszem gra nie posiada pelnej plynnosci 30fps, szczegolnie w miescie widac spowolnienie na oko ze 20-25 fps, a najgorzej jest w nocy w deszczu. Ale to samo bylo na PC w GTAIV - chociaz jaka tam byla optymalizacja to wszyscy wiemy.

Osobiscie mam swieze ps3 i do tej pory 1 raz zdarzylo mi sie ostrzejsze wczytywanie textur, takie naprawde zauwazalne. Na biezaco widac tylko doczytywanie LOD modeli co troszke irytuje, ale po chwili sie o tym zapomina.

 

Mam tylko pytanie bo nie kumam jednej akcji. Mianowicie, gdy gram na moim leciwym monitorku 19" to gra mi sie lepiej, plynniej. Natomiast jak podlacze do TV SONY 40" to zauwazam jakies dziwne przycinki, ogolnie mam wtedy wrazenie, ze gra dziala jeszcze wolniej. A przeciez material leci tej samej jakosci. Wiec o co tu chodzi ? 

 

Wszystkim polecam gierke, wyniki sprzedazowe mowia same za siebie. A poza tym szkoda bylo by nie pograc w taka gre ;) Dla mnie to interaktywny film z dobra fabula, tekstami (duza przeklenstw troche) i jeszcze lepszymi postaciami.

 

A do marudzacych, zagrajcie, pograjcie i dopiero sie wypowiadajcie. Samo, bylem, widzialem przez kilka minut nic nie swiadczy.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie model jazdy jest bardziej arcade i powiem Wam, ze to najbardziej mnie denerwowalo z poczatku. Widze ejdnak, ze wraz ze wzrostem umiejetnosci prowadzenia pojazdow auta zachowuja sie lepiej. Nie sa takie nerwowe, wpadaja w poslizgi i plynniej sie nimi steruje. Na poczatku gry jezdzi sie jak klockami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarobili dość sporo na początek, więc szansa na wydanie PC jest większa.  Wiadomo że chcą najpierw zgarnąć jak największą sumę z obecnych generacji konsol. Pozostaje więc czekać cierpliwie. O ile już nie dłubią nad wersją PC. Oby tylko się bardziej postarali z optymalizacją tym razem, a nie że będę musiał instalowac 10'tki patchy by gra była grywalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co jak co, ale tych skoków w trybie fabularnym moglo by być wiecej. czuć niedosyt. a szkoda bo ich planowanie, przygotowanie, wybór którejś z opcji bylo fajnym pomyslem.

zawsze mozna szukać cześci do ufo i "uboota" po calej mapie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W GTA warto zagrać chociażby dla tekstów Trevora. Do tego dobra grafika nie jest potrzebana.

A tu próbka Trevora. Fan poprosił aktora co podkladal głos o ... Zobaczcie sami :D

http://m.youtube.com/watch?v=x7Jc_2uZS_c&feature=player_embedded&desktop_uri=%2Fwatch%3Fv%3Dx7Jc_2uZS_c%26feature%3Dplayer_embedded

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy na podstawie grafiki konsolowej (x360, ps3) można domniemywać jakie wymagania sprzętowe będzie miała wersja na PC?

Chodzi mi dokładniej o chodzenie na full detalach na 1920x1200.

 

Bo będę składał kompa (głównie pod GTA V i BF4) i nie wiem czy jest sens czekać do nowego roku na wyjście GTA V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się zastanawiam czy nie nadszedł czas procesorów 6 rdzeniowych Dołączona grafika

Tak jak było z GTA 4 - jedna z pierwszych gier, która w erze 2-rdzeniowców wymagała 4 rdzeni do płynnej gry.

Czy może do BF4 styknie i5@~4ghz i grafa pokroju gtx770? (chociaż niby w zalecanych grafa z 3 gb ramu...)

Edytowane przez Tompior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat teraz szykuje się okres wzrostu wymagań sprzętowych z racji wejścia nowych konsol. Jednak na podkreconym i5 i gtx770 będziesz grał przez dobrych kilka lat i inwestowanie w i7 czy 6 rdzeniowe Intele pod kątem gier nie ma sensu i nie będzie miało przez następne parę lat, nie zdziwiłbym się jeśli to byłbym okres 5 lat i więcej. Można powiedzieć ze teraz wchodzimy w okres gdzie standardem są 4 rdzenie i potrwa on bardzo długo tak jak wcześniej okres 2 rdzeniowych procesorów które nawet i teraz dają radę w grach - patrz pentiumy od Intela. GTA 5 działa na silniku z Max Payne 3 tak więc wymagania będą podobne. Tapatapatap i9001

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZApomniałem dodać Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Zauważyliście w ostatnich dniach wzrost przestępczości na ulicach Waszego miasta? Więcej kradzieży samochodów, napadów na banki, uprowadzeń dla okupu i pospolitych rozbojów? Jeśli czujecie się przytłoczeni falą bestialskiej przemocy, której nie potrafią okiełznać służby porządkowe, to możecie podziękować Grand Theft Auto. Przecież od dawna wiadomo, że produkcje Rockstar są odpowiedzialne za wypaczanie młodych umysłów, globalny kryzys gospodarczy i wszelkie społeczne patologie. Teraz pozostaje zmówić paciorek, bowiem piąta odsłona serii właśnie trafiła na sklepowe półki, więc sytuacja z pewnością nie zmierza ku lepszemu. Zupełnie innego zdania będą jednak miliony graczy, którzy wyraźnie zaznaczyli w swoich kalendarzach moment premiery Grand Theft Auto V, gotowi doszczętnie zrujnować resztki swojej rozchwianej psychiki. Osobiście również postanowiłem zaryzykować i odkurzyłem redakcyjną konsolę, aby zwiedzić słoneczne Los Santos w oryginalnej postaci, pomimo iż niecierpliwie wypatruję zapowiedzi wersji pecetowej. Czy warto było czekać? Zdecydowanie! Piąte wcielenie Grand Theft Auto to prześwietny sandbox, kilkadziesiąt godzin znakomitej zabawy, powrót do najlepszych tradycji i ostateczne potwierdzenie, że możliwości obecnych konsol uległy wyczerpaniu...

Edytowane przez Caleb
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...