Skocz do zawartości
ath

Grand Theft Auto V

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do ludzi ze starszymi CPU. Czy jest sens dokupić do Phenoma II x4 3.6 ghz coś pokroju R9 280 czy GTX 960? Czy lepiej dać sobie spokój spokój z tym prockiem? Obecnie mam HD5850 1GB i 12 GB RAM. PS. nie muszę mieć stałych 60 FPS, wystarczy nawet 30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się bał tam cokolwiek grzebać na siłę.

Co do tego pobierania jest pewna zależność:

Czym dłużej zostawimy pobieranie na komunikacie "ponawianie" i nie ruszamy nic (przycisku anuluj) to gdy wrócimy np. po godzinie czasu i ponowimy, transfer wyskoczy na krótką chwilę do dużych wartości i momentalnie dociągnie tę zaległość z godziny. Czyli w zasadzie cały czas coś tam się pobiera, dlatego zostawiam w takim stanie to na noc i zobaczymy rano.

 

Wysłane z mojego SHIELD Tablet

Edytowane przez Włodi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam mieszane ustawienia w sumie gra sama sobie wykryła i część jest v.high, część high, reszta różnie i mam cały czas 60fps niezależnie od sytuacji i to jest dla mnie priorytetem.

Kumpel z gtx970 dał wsio na max i mówił, że na peryferiach ma już niezłe dropy do ~30 klatek także warto samemy popróbować i z czymś zjechać, przeważnie to jakaś kosmetyka, której możemy nawet nie zauważyć.

 

No własnie w tym problem że trzebaby samemu dojść do tego, które ustawienia żyłują tak FPS'y.  Dla mnie najwazniejsze jest by nie ruszać tekstur, modeli i oświetlenia. A takie rzeczy jak cienie, efekty cząstęczkowe czy rożne dodatkowe ustawienia poprawiające jakoś obrazu, a dające niewielekie zmiany są zbędne. Też licze na 50-60 FPS na tym co mam. A jak nie to zmieni się kartę wraz z Wiedźminem 3. Tyle czasu czekałem na wersje PC to poczekam te parę tygodni. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica pomiędzy GTX 770 a GTX 970 jest OGROMNA!

 

Na GTX 770 nie można ustawić najlepszych tekstur. Nie można też ustawić wszystkiego na najwyższych ustawieniach.

 

Co nie zmienia faktu, że nawet jak na GTX 970 mamy włączone więcej opcji i tekstury na maxa to liczba klatek na sekundę po wyjściu z domu Franklina to 40 FPS vs 90 FPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do ludzi ze starszymi CPU. Czy jest sens dokupić do Phenoma II x4 3.6 ghz coś pokroju R9 280 czy GTX 960? Czy lepiej dać sobie spokój spokój z tym prockiem? Obecnie mam HD5850 1GB i 12 GB RAM. PS. nie muszę mieć stałych 60 FPS, wystarczy nawet 30.

Sprawdzałeś jak chodzi, czy pytasz się żeby pytać? Na pewno nie ma się co pchać w radeona, nie ma co wierzyć w magiczne patche, wystarczy spojrzeć na najbardziej przyszłościowy procesor do gier od AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez 5 godzin próbowałem to ogarnąć.

 

Podmieniłem katalog z patchami ze wstawki "wujka sama" i wszystko działa.

Jak by co to pisz do mnie na priv, postaram się pomóc.

Dla ludzi, którzy mają problem z fullscreenem.

Mi co każde ponowne uruchomienie gra odpalała się w oknie.

Należy wyłączyć autostart TeamViewer'a (o ile się go ma),

Następnie wybrać w opcjach - aby odpalało się w full screene, ratio - auto / odświeżanie 59 Hz. I lala

Ja dociągnąłem z zatoki cały folder x64/update i podmieniłem pliki. Potem wywaliłem .part i dociągnął ~350MB z prędkością ~2MB/s i gra odpaliła bez problemu :)

 

A co do okna to polecam alt + enter i tyle. Wolę mieć jednak odpalonego team viewera w autostarcie ;]

 

U mnie super miękkie cenie zjadają płynność (AMD CHM czy coś takiego). Mam ustawione na Wysokie i jest super. Do tego z zaawansowanych ustawień oczywiście odległość widzenia. Ale przy 1/3 paska wygląda to już o wiele lepiej niż z ustawieniem na 0, a fps nadal się utrzymują w okolicach 60.

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu.

 

Uwaga gra śmiga na 560 GTX, w trybie DX 10 odpaliłem jak narazie, tesktury B. Wysokie, reszte na Średnie mieszane z Wysokimi.

 

Fraps nigdy nie pokazał poniżej 60FPS a już zrobiłem demolkę na mieście ;)

 

Także jak ktoś ma słąbszą grafikę śmiało kupować.

 

Screen z miasta, tutaj tekstury na Wysokie zanim zdążyłem namieszać w opcjach, teraz wygląda to lepiej ale ja lecę już spać ;)

 

http://i.imgur.com/ks9UMZu.jpg

Edytowane przez stranded

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapodałem patch ponad 5GB z nieoficjalnego źródła:

 

WydYQmd.png

 

KILL ME.

Jeśli ktoś jeszcze będzie mieć pobieranie pliku 2.8gb po pobraniu dlc z innego źródła, to w katalogu update/dlc/mpheist jest plik.part któremu wystarczy zmienić nazwę i launcher powinien pobrać tylko 400mb by odpalić grę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczniecie w końcu gadać o gameplayu czy będziecie przez kolejne 2 tygodnie spu****ć się nad pobieraniem tego dziadostwa? :P Więcej już konkretów o grze było przed premierą niż teraz ;] A tu niektórzy ciekawi są wrażeń (tych którzy z powodzeniem już grają).

Edytowane przez Havoc
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczniecie w końcu gadać o gameplayu czy będziecie przez kolejne 2 tygodnie spu****ć się nad pobieraniem tego dziadostwa? :P Więcej już konkretów o grze było przed premierą niż teraz ;] A tu niektórzy ciekawi są wrażeń (tych którzy z powodzeniem już grają).

 

gra jest świetna. niezłe są misje poboczne - jeżdżenie holownikiem i ściąganie aut albo misje paparazzi - mistrz druga misja :P miałem totalną grzanę :P

 

wyrywanie striptizerek też jest dobre :P

 

 

przejście z jednej postaci na drugą jest perfekcyjnie wyreżyserowane, np gdy na samym początku (nie wiem jak się on nazywa jeszcze nie opanowałem imion a z tym mam problem od urodzenia :P) przechodzisz z białego na czarnego zawodnika.

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki konfig najlepszy? Klawa+mysz czy ktoś na padzie z Xone może gra? No i pytanie najważniejsze. Czy ulegli trendowi prostoty dla małolatów? Jest za łatwo czy trzeba się natrudzić trochę przy "5 gwiazdkach" żeby przetrwać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki konfig najlepszy? Klawa+mysz czy ktoś na padzie z Xone może gra? No i pytanie najważniejsze. Czy ulegli trendowi prostoty dla małolatów? Jest za łatwo czy trzeba się natrudzić trochę przy "5 gwiazdkach" żeby przetrwać?

 

W singlu śmigam na padzie od x360 a w multi klawa + mysz, żeby nie być w plecy względem innych. ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniec koncow zainstalowalem z DVD, ale jak zobaczylem ze chce pobierac jeszcze 7gb to pozmienialem sciezki w rejestrze i odpalilem z preloada i smiga jak ta lala. Narazie 4h sesja w singlu za mna. Dzis sie pobawie i sprawdze ile FPS wyciaga, ale poki co zadnych dropow i scinek nie zauwazylem, a wszystko mam na High/Very high, cienie na medium. Rozdzialka 1280x1024 :P

 

Apropo kasy to proponuje zainwestowac w akcje podczas misji od Lestera. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczniecie w końcu gadać o gameplayu czy będziecie przez kolejne 2 tygodnie spu****ć się nad pobieraniem tego dziadostwa? :P Więcej już konkretów o grze było przed premierą niż teraz ;] A tu niektórzy ciekawi są wrażeń (tych którzy z powodzeniem już grają).

 

No gra już ma praktycznie 2 lata :) więc nie wiem co można mówić o gameplayu. Jedynie grafika/testy/problemy z pobieraniem jak na razie - czyli to czego nie było na konsolach.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętasz może ścieżkę w rejestrze? Bo chciałbym sobie grę przerzucić na SSD, a nie widzi mi się reinstal.

 

HKLM / Software / wowx64node (jakos tak) / Rockstar Games / Grand Theft Auto V

 

Ew. jak wroce z pracy to moge podeslac pelen wpis z rejestru.

Edytowane przez logimen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No gra już ma praktycznie 2 lata :) więc nie wiem co można mówić o gameplayu. Jedynie grafika/testy/problemy z pobieraniem jak na razie - czyli to czego nie było na konsolach.

dużo można powiedzieć gdyż ja nie oglądałem nawet 2min filmów z gameplay oraz nie czytałem żadnej recenzji. czekałem na wersję pc i odkrywam tą grę pierwszy raz.

Edytowane przez zaodrze244
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wkońcu odpaliłem,

 

Teraz problem wygląda następująco, tworząc postać online wyskakuje mi że Twoje konto jest używane i zostaje wylogowane ktoś wie co z tym zrobić?

 

up up

Edytowane przez Makduf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorzucam nowe fotki z GTX 560, ludzie na reddit nie wierzyli mi że gram płynnie na Very High textures:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dorzucam nowe fotki z GTX 560, ludzie na reddit nie wierzyli mi że gram płynnie na Very High textures:

 

 

 

To wrzuc jeszcze filmik jakie masz FPSy, bo faktycznie sam nie wierze, ze z takim konfigiem leci w tych detalach plynnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dorzucam nowe fotki z GTX 560, ludzie na reddit nie wierzyli mi że gram płynnie na Very High textures:

 

 

jedź w miejsce testowe z testu purepc i wtedy napisz ile fps tam masz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądziłem, że kiedyś to powiem, ale na ps3 grało się lepiej...

 

Jazda samochodem wygląda tak jak grach typu battlefield. GTA 4 to przy tym symulator. Uszkodzenia samochodów są dużo mniejsze niż w wersji na stare ps3. Jestem trochę zawiedziony, bo 'free ride' to dla mnie podstawa tej gry...

 

Co do ustawień, to na komputerze z sygnatury gra chodzi przyzwoicie w fullhd na średnich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądziłem, że kiedyś to powiem, ale na ps3 grało się lepiej...

 

Jazda samochodem wygląda tak jak grach typu battlefield. GTA 4 to przy tym symulator. Uszkodzenia samochodów są dużo mniejsze niż w wersji na stare ps3. Jestem trochę zawiedziony, bo 'free ride' to dla mnie podstawa tej gry...

 

Co do ustawień, to na komputerze z sygnatury gra chodzi przyzwoicie w fullhd na średnich.

 

Chodza sluchy, ze V chodzi tak dobrze wlasnie ze wzgledu na mocno uproszczony model zniszczen i model jazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądziłem, że kiedyś to powiem, ale na ps3 grało się lepiej...

 

Jazda samochodem wygląda tak jak grach typu battlefield. GTA 4 to przy tym symulator. Uszkodzenia samochodów są dużo mniejsze niż w wersji na stare ps3. Jestem trochę zawiedziony, bo 'free ride' to dla mnie podstawa tej gry...

 

Co do ustawień, to na komputerze z sygnatury gra chodzi przyzwoicie w fullhd na średnich.

 

 

EEeeee? Wybacz ale miałem PS3 i tą grę i na PS3 gra ładowała się 2-3 minuty. Do tego wszystko było rozmazane a gra często bardzo zauważalnie chrupała. Do tego na PS3 nie było kamery pierwszoosobowej i np. kotów. Pomijam już grafikę bo na PS3 jak pierwszy raz zobaczyłem graifkę to było ładnie. Tutaj jak odpaliłem grę na max opcjach to opadła mi szczęka. Gra jest przepiękna i idealnie płynna.

 

 

A co do uszkodzeń to mamy dokładnie takie jakie są na PS4. Ta gra nie ma takich uszkodzeń jak GTA IV - deal with it!

Edytowane przez Kilokush
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...