Skocz do zawartości
ath

Grand Theft Auto V

Rekomendowane odpowiedzi

macie vsync włączone? u mnie gdy włącze to spadają mi klatki często do 30fps...na wyłączonym jest około 50 mało kiedy spada poniżej...

2560x1600 proc @ 4.8ghz , gtx 980 @ 1.55ghz ,chyba trzeba będzie dokupić jeszcze jedną grafikę

A czy vsync nie działa tak, że gdy nie osiągasz 60fps to puszcza 30 żeby zachować synchro?

Ja wolałbym grać bez, ale jak masz luźne dwa i pół kafla...

Edytowane przez kwasior500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyliście, że po wyjściu z samochodu słychać delikatny stukot kurczącego się pod wpływem stygnięcia metalu? Szkoda tylko, że odgłos trwa tyle samo bez względu na to jak długo się jeździło. Za ponad 200 000 000$ spodziewałbym się większej dbałości o szczegóły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie z V-synch jest dziwna sprawa. Przy ustawieniu w sterowniku na Adaptive a w grze na ON mam jakieś przycinki na autostradzie i generalnie tearing. Po wyłączeniu w grze FPS nawet  gdy jest 70-80 to brak płynności. Po restarcie gry pomimo, że w grze mam dalej OFF, FPS nie idzie powyżej 60 a gra jest płynna. Żadnych przycinek, sporadyczny tearing. Wstępnie udało mi się dobrać optymalne ustawienia dla 960 2GB. Spadki FPS mam praktycznie tylko podczas szybkiej jazdy na autostradzie - szczególnie w deszczu ale widzę, że wtedy CPU nie wyrabia (i5 3570 @ 4.3) a VGA się nudzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam okropne przycinki, praktycznie nonstop podczas szkoly pilotazu w misji "Niski lot". Tak cholernie przeszkadza. Podczas jazdy autostrada tego nie zauwazylem, a jesli juz to w minimalnym stopniu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zero przycinek i tearingu na 290X. Tak samo nigdy nie uświadczyłem tearingu w Watch Dogs. Pewnie wyjdą jakieś lepsze stery pod nvidię i nie będziecie mieli tearingu.

 

Tak swoją drogą dzisiaj sobie testowałem ustawienia graficzne i gra działa o niebo lepiej przy downscalingu z 2560x1440 do FHD + FXAA niż FHD z FXAA + MSAA x2. A wygląda chyba nawet ciut lepiej przy downscalingu :)

 

Po 4 godzinnej sesji gry użycie ramu na poziomie 8.5GB, użycie vramu na poziomie 3.4GB.

Edytowane przez Lanc
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka porad dla posiadaczy 970/980 którzy maja mikro przycięcia, niski fps itp.

 

1. Ustawienie trawy z ultra na wysokie

2. Ustawienie cieni z PCSS na ultra miękkie

3. Zmiana wygładzania z MSAA na TXAA które nie dość że zapewni znaczny boost w fps to jeszcze ponoć wygląda lepiej.

4. Można ustawić priorytet gry na wysoki.

5. Na kartach 970 lepiej nie przekraczać użycia VRAM ponad 3,5 GB

 

Znalezione w internecie, sam nie testowałem bo w pracy siedzie ale po powrocie sprawdzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wczoraj w sesji online zużycie było nap poziomie 7,2/8GB. Masz plik wymiany ustawiony jakiś dodatkowo do tych 12GB? Ludzie trochę narzekają,że nawet na 16GB RAM jest "memory leak".

 

Co do przycinek to u mnie się zdarzają gdy szybko jadę przez miasto, zastanawiam się czy to nie wina hdd (za mało miejsca mam na ssd żeby przetestować niestety).

Dajcie znać jeśli macie dropy na ssd.

 

pz

Brak pliku wymiany. Jest płynnie ale fpsy czasem spadają do 40 paru. Ale nie tnie. Może chodzi o przepustowość w końcu to LGA1366 :-P. Ogólnie z moich obserwacji wynika ze procek przy gta się nudzi zazwyczaj 30-50% obciążenia. Edytowane przez Ns5
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sobie pograłem. Launcher wypina mnie na socialclub.dll.

Czyzby wersja z sklepu piratow? Ja mam oryginal i jedyny problem to lagujace menu. Gra chodzi idealnie plynnie nawet przy 35 FPSach. Chociaz nie wiem czemu ale na 770 przy 35 FPS mialem wrazenie ze gra zwalnia. Moze chodzi o to zeby wykorzystywac pamieci tyle zeby pasek byl na zielono?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka porad dla posiadaczy 970/980 którzy maja mikro przycięcia, niski fps itp.

 

1. Ustawienie trawy z ultra na wysokie

2. Ustawienie cieni z PCSS na ultra miękkie

3. Zmiana wygładzania z MSAA na TXAA które nie dość że zapewni znaczny boost w fps to jeszcze ponoć wygląda lepiej.

4. Można ustawić priorytet gry na wysoki.

5. Na kartach 970 lepiej nie przekraczać użycia VRAM ponad 3,5 GB

 

Znalezione w internecie, sam nie testowałem bo w pracy siedzie ale po powrocie sprawdzę.

 

2. U mnie najlepiej działają cienie miękkie, nie ma za dużej różnicy pomiędzy miękkimi, a bardzo miękkimi, a 2 fpsy zaoszczędzone

3. FXAA rozmywa tekstury, przez co wygląda wszystko gorzej (dobrze to widać na asfalcie), a zmiana z MSAA z x2 na wył. daje boosta około 20 klatek za to gra ma za dużo ząbków wtedy :(

5. Mi maksymalnie zajęło 3450 MB, nie wiem od kiedy zaczyna się ta "wolna" pamięć, ale jak zapierdzielam przez miasto to zdążają się na ułamek sekundy przycinki

 

Ja za to mam inny problem, jak wgrałem własną muzykę (na początku skrót, potem przeniosłem pliki) to podczas jej słuchania mam mega przycinki, co kilka sekund gra się zatrzymuje na ułamek sekundy... Przełączam stację i wszystko wraca do normy. Dodam, że to były pliki MP3 a grę jak i muzykę mam na SSD.

 

Na innym forum czytałem, że prędkość myszki jest uzależniona do ilości klatek i w 30 klatkach w porównaniu do 60 będzie kursor działać nawet 2x szybciej.

Edytowane przez NewNickPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sobie pograłem. Launcher wypina mnie na socialclub.dll.

Próbowałeś ściągnąć i przeinstalować samego social cluba. https://support.rockstargames.com/hc/en-us/articles/200146066-Manual-Link-to-Social-Club-Application-Download

 

gdzieś na forum rockstara wczoraj czytałem że radzili w takim przypadku tak zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyzby wersja z sklepu piratow? Ja mam oryginal i jedyny problem to lagujace menu. Gra chodzi idealnie plynnie nawet przy 35 FPSach. Chociaz nie wiem czemu ale na 770 przy 35 FPS mialem wrazenie ze gra zwalnia. Moze chodzi o to zeby wykorzystywac pamieci tyle zeby pasek byl na zielono?

Ja mam to samo, walczę z social clubem od wczoraj. Co to znaczy "z sklepu piratów"? Poza tym chyba "ze sklepu", a nie "z sklepu". Fajnie, że masz oryginał i jedynie lagujące menu, ale jak to się ma do problemu socialclub.dll u kolegi i u mnie?

Próbowałeś ściągnąć i przeinstalować samego social cluba. https://support.rockstargames.com/hc/en-us/articles/200146066-Manual-Link-to-Social-Club-Application-Download

 

gdzieś na forum rockstara wczoraj czytałem że radzili w takim przypadku tak zrobić.

Nie można odinstalować samego rgsc. Najpierw trzeba usunąć gta, potem socialclub. A ponowna instalacja niczego nie zmienia. Pisałem w innym wątku, że zrobiłem już wszystko co można było, oprócz stawiania systemu na nowo... No i teraz właśnie wyciągnąłem stary dysk i stawiam system.

A czy ktoś z szanownych kolegów mógłby udostępnić sam plik socialclub.dl żeby sprawdzić podmiankę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Av nie używam poza wbudowanym Defenderem firewall wyłączyłem Steam drugi raz ściąga się teraz, socialclub ręczny uninstall. Jako oddzielny setup rockstara jebie się zaraz po logowaniu. Nowe stery, konto gościa i wielki jak szelki.

 

 

Edit:

Nawet bawiłem się w wyłącznie GPU Nv podczas odpalania. Wtedy tylko sypie że nie odpalił dx9

Patelnia E975

Edytowane przez Orgiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

antyvirusy i firewall macie powyłączane? to też może powodować takie błędy.

 

reinstalacja sociala wcale nie musi oznaczać ściągania gry na nowo można zakombinować i gry nie ściągać. trzeba tylko pomyśleć.

Mam wersję pudełkową i nie pisałem o ściąganiu gry tylko o ponownej instalacji. Antywir i firewalle, sterowniki, karta dźwiękowa, wł/wył grafy.... Zostało mi jeszcze: nowy system no i może "Bredgens. Taniec na głowie jak ktoś nie wie" :-) Edytowane przez droid3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Orgiusz

windows defender to też antyvir. to musi się z czymś gryźć. ja mam kompa skonfigurowanego pod gry. żadnego innego softu no może oprócz jakiegoś tam edytora tekstu. żadnych antyvirów, firewall windowsowy. i działa. tobie również musi działać. 

 

aktualizacje systemowe wgrane wszystkie?

 

przeinstaluj może netframeworks 4.5 + wszystkie aktualizacje.  

 

 

@droid3

a mnie to jest obojętne czy ściągasz grę czy ją instalujesz od nowa. zawsze jest sposób

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak nie działa? Wszyscy znajomi, którzy razem ze mną kupili śmigają radośnie także to jakieś pomówienia. ;> Wiadomo tak jak w każdej grze zdarzają się sytuacje, że ktoś na konkretnym konfigu nie odpali albo będzie sypało errorami. Ja tam kupiłem preordera, zagrałem ok 30 minut po premierze (steam odszufrowywał pliki) i nie miałem najmniejszych problemów z działaniem, wydajnością i super się bawię w singlu/multi. Jasne, że można poczekać do czasu aż gra będzie w cdaction ale wtedy już wszyscy będą śmigać w gta6 albo 7. :P

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak nie działa? Wszyscy znajomi, którzy razem ze mną kupili śmigają radośnie także to jakieś pomówienia. ;> Wiadomo tak jak w każdej grze zdarzają się sytuacje, że ktoś na konkretnym konfigu nie odpali albo będzie sypało errorami. Ja tam kupiłem preordera, zagrałem ok 30 minut po premierze (steam odszufrowywał pliki) i nie miałem najmniejszych problemów z działaniem, wydajnością i super się bawię w singlu/multi. Jasne, że można poczekać do czasu aż gra będzie w cdaction ale wtedy już wszyscy będą śmigać w gta6 albo 7. :P

 

+1

 

Też nie mam problemów. Win 8.1 oryginał. GTA V oryginał. 

 

Znajomi co kupili też zadowoleni poza jednym - Ma laptopa i słabą kartę graficzną dodatkowo od AMD. Na AMD są problemy spowodowane sterownikami. NVidia z resztą też musi dopieścić stery pod tą grę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tą chwilę to chyba sam wolał bym przetestować "demo" niż wybulić 170zł (sic!) za grę, która ledwo działa albo wcale nie działa.

Jednak miałem rację, lepiej poczekać miesiąc, kupić bez kolejek czy przepychanek i cieszyć się, być może, normalną grą.

Myślę podobnie :-)

No tak bywa niestety, że zawsze jakiś procent ludzi ma problem z nowymi grami. Teraz trafiło na mnie..

"Windows username includes characters" to niestety ale nie tyczy się socialclubu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy ja komuś wytykam pobieranie klienta gry z TNT?

 

Orgiusz perfidnie leci na piracie! Skąd wiem? Crack wymaga wyłączenia Windows Defendera. A to już jawne piractwo.

Słabo, postaraj się lepiej. Mam ci zrzucić bibliotekę Steam czy potwierdzenie przelewu na 300 za uncut @gamecodes?

 

Patelnia E975

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...