Skocz do zawartości
ath

Grand Theft Auto V

Rekomendowane odpowiedzi

no widzialem testy, ale C2D to nie to samo co dzisiejszy procesor 2-rdzeniowy, a juz na pewno nie to samo co jakis I7 z zablokowanymi rdzeniami. jestem ciekawy czy rozgrywka jest po prostu znosna.

Miałem c2duo 6400 ale go zamontowałem u syna więc nie sprawdzę. Ale jeśli Ci to pomoże, to ci powiem że robiłem małą modernizacje i włożyłem do swojego q6700. Co prawda 4 jajka, ale też wiekowo podobny i na prawdę daje radę. Edytowane przez droid3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowałem wczoraj na monitorze 24" rozdzialke FHD na kompie z podpisu i bez problemow utrzymuje 60fps nawet podczas rozwalki z glinami, na calej mapie. 

 

Ustawione mialem wszystko na wysoko (tekstury na b.wysoko), cienie srednio, FXAA, vsync w sterowniku, suwaki zakresu rysowania i gestosci na 3/4 + tekstury w HD podczas latania. Kwestia by nie przekraczac VRAMu bo zaczyna przycinac podczas jazdy, ale tylko podczas misji i delikatnie podczas widocznej zmiany pory dnia (np. zachodzace slonce). Jakby przez oskryptowanie z deka. 

 

Dla mnie optymalizacja - bajka. Niebo, a ziemia w porownaniu do GTA IV i zdecydowanie gra roku. Warta kazdej zlotowki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co gra pokazuje jako przekroczenie VRAM to fikcja, MSI Afterburner pokazuje zupełnie inne odczyty, kiedy ustawiam sobie tekstury na B. Wysokie to według gry potrzebne mi 2117 VRAM ale w rzeczywistości jest użyte jakieś 800MB (moja grafa ma 1GB).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po patchu tak samo jak i przed albo gorzej. Co ciekawe próbowałem kilku optymalizacji na te dziwne przycinki (ustawianie launchera na niski priorytet i 1/2 vsync), do tego przeniosłem instalkę na ssd. Przycinki występowały sporadycznie już tylko, niestety gra wywalała się co kilkanaście/kilkadziesiąt minut, więc powróciłem do ustawień sprzed "optymalizacji". O dziwo przycinek niema, crashy niema, a zużycie ramu spadło z 7,1GB na 5,6GB, wtf ???

Ogólnie ludzie narzekają na "memory leak", coś chyba jest na rzeczy.

pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co gra pokazuje jako przekroczenie VRAM to fikcja, MSI Afterburner pokazuje zupełnie inne odczyty, kiedy ustawiam sobie tekstury na B. Wysokie to według gry potrzebne mi 2117 VRAM ale w rzeczywistości jest użyte jakieś 800MB (moja grafa ma 1GB).

Zgadza się to samo było w gta4, tylko nadal nie znasz realnego wykorzystania pamięci, ponieważ z nvapi masz tylko monitoring użycia lokalnej pamięci i brak informacji na temat wykorzystania pamięci poza lokalnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed grą radzę wyłączyć przeglądarkę i wszystko co mamy w tle! U mnie przy 8GB ramu i włączonej przeglądarce gra raz się wysypała z powodu braku wolnej pamięci RAM.

 

W sterownikach polecam ustawić wstępne renderowanie klatek na 1. U mnie zwiększyło to odczucie płynności i zmniejszyło spadki FPS podczas nagłego oglądania się za siebie.

 

rNzSD.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dziwne, ja grając online zawsze mam zajęte max 3-4gb ram. Może dzięki Windows 10?

 

Przydałby się test Windows 10 vs Win 8.1 vs Win 7 w GTA V. Mam oryginał Windows 8 i z chęcią bym spróbował 10 jako, że ma być przez rok darmowa dla użytkowników Win 8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed grą radzę wyłączyć przeglądarkę i wszystko co mamy w tle! U mnie przy 8GB ramu i włączonej przeglądarce gra raz się wysypała z powodu braku wolnej pamięci RAM.

 

W sterownikach polecam ustawić wstępne renderowanie klatek na 1. U mnie zwiększyło to odczucie płynności i zmniejszyło spadki FPS podczas nagłego oglądania się za siebie.

 

 

 

 

Oj tam, wystarczy zwiększyć swap file. Mi też się GTA wysypywało ale po zwiększeniu swapa do 5 GB jest spokój.

 

Te klatki chyba też można w grze ustawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patch jest potrzebny do pierwszego zadania napadu na bank Flecca w online. Na samym końcu gdy wjeżdżamy do swojego garażu pod koniec zadania, to albo spadamy pod mapę, albo auto staje nieruchomo przed bramą. Pięciokrotnie próbowałem z losowymi graczami i zawsze kończyliśmy restartujac grę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będziecie chcieli grać napady niech ktoś w tej grupie PPC na Rockstar da jakieś info kiedy i jak ;P ja dopiero odblokowałem możliwość ich robienia.

 

Ja się najpierw SP muszę nacieszyć :D

 

nViM2gr.jpg

Edytowane przez Kilokush
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś zdoałał nie wpaść pod ziemię/zaciąć się przy pierwszym zadaniu napadu na bank Flecca w online? :(

Robiłem już 2 napady i w tych co ja grałem nie miałem żadnych problemów, ale misji o takiej nazwie nie kojarzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie że gra u mnie z vsynkiem ma lekkie przycięcia i czasami dziwne spadki poniżej 60 fps, mimo że bez vsynku gra cały czas ma 60-80 fps. Na r9 290

Edytowane przez kapi89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś zdoałał nie wpaść pod ziemię/zaciąć się przy pierwszym zadaniu napadu na bank Flecca w online? :(

Może komuś się udało nie wpaść, ale ogólnie jest to już znany problem:

 

https://support.rockstargames.com/hc/communities/public/questions/203323758-fleeca-job-heist-bug-glitch-freeze

Jak by ktoś miał ochotę pograć napady to zaproście mnie na RSC: http://pl.socialclub.rockstargames.com/member/c3rb3r_

Mam 85 lvl i coś tam ogarniam ;)

 

Pisałem dziś do CIebie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa, każdy chce grać, ale odebrać zaproszenia niema komu...

Trochę udało się pograć dziś z Berylem i Makduf, nawet nieźle, choć do pełni szczęścia potrzeba 4

pzd

 

 

Tupolew roz...ał system :)

Edytowane przez jurek911
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...