Skocz do zawartości
ath

Grand Theft Auto V

Rekomendowane odpowiedzi

A Afterburnera to ja korzystam, ale w nim jakos inaczej to sie wyswietla :| No nic, dzieki.

 

Przecie to trzeba sobie skonfigurowac, co ma byc na OSD w ustawieniach  Afterburnera a kolor czcionka rozmiar pozycja itp w RTSS.

Edytowane przez kelcior
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy patch przed chwilą wyszedł. Podobno przybyło parę klatek.

 

Rockstar_Logo.png

 

 

GTAV PC Patch 335.1 Notes

  • Players can no longer purchase more vehicles than their properties can store.
  • Players can now launch a video card benchmark test from the main menu.
  • Fixed an issue where facial features would not save correctly when transferring a character from Xbox 360 or PS3 and changing genders while editing the character's appearance.
  • Fixed an issue where players could become stuck in the clouds when voting to quick restart the Humane Labs Heist.
  • Fixed an issue where markers in the Rockstar Editor could not be deleted with the mouse.
  • Fixed various audio recording issues with Rockstar Editor clips.
  • Fixed an issue where the Yacht would not appear in some recorded Rockstar Editor clips.
  • Fixed a rare issue where some Rockstar Editor clips could not be opened for editing.
  • Fixed an issue where the GTAV Launcher would not display the correct amount of time remaining for file downloads.
  • The Steam overlay has been moved to prevent it from covering up Launcher buttons. 
  • Fixed an issue where the game would not save your settings when restarting in some instances.
  • Fixed a rare issue where the Steam version of the game would crash right after launching.
  • Windows Media Player is no longer required to install GTAV. Instead, Windows Media Foundation will be required.
  • Fixed an issue where the game would show the pause menu without player input.
  • Fixed an issue where the max frame rate would be incorrectly low in rare cases.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny "heist" Prison Break, trzeba się wykazać w ostatniej misji. Zrobiliśmy też jeden "napad" od Trweora i dla samej finalnej scenki warto go zrobić, plus epicka akcja zaparkowania cysterny w ostatniej sekundzie.

Nie wiem czemu voice czat mi szwankował po podłączeniu mikrofonu, nikogo nie słyszałem, więc jak coś nawaliłem to sorki.

Edytowane przez KaszaWspraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze, że nie tylko ja mam problem z takim ustrojstwem: ERR_GFX_D3D_INIT

Wywala mi na pulpit czasami :-(

Mam/miałem podobnie, do tego dochodził błąd ERR_GEN_ZLIB_2 - gra wywalała się po 10 - 20 minutach.

Nie wiem czy próbowałeś tego sposobu, ale  wczoraj trafiłem na stronę http://extreme.pcgameshardware.de/gta-grand-theft-auto/385030-gta-5-file-checker-v3-sha-1-pruefung.html .

Pobierasz plik GTA5FileCheck_v3.zip - uruchamiasz w folderze z grą. Program sprawdza poprawność plików, u mnie znalazł dwa uszkodzone (x64f.rpf i x64q.rpf), pliki skasowałem (na wszelki wypadek zrobiłem też kopie). Po uruchomieniu gry Launcher pobrał te dwa pliki ponownie (około 5GB), dla sprawdzenia przeskanowałem pliki jeszcze raz, tym razem wynik bez błędu. Efekt jest taki że gra działała mi wczoraj ponad 1,5 godziny bez błędu, dzisiaj jeszcze potestuję, ale mam nadzieję ze problem rozwiązany.

Edytowane przez straszny4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny "heist" Prison Break, trzeba się wykazać w ostatniej misji. Zrobiliśmy też jeden "napad" od Trweora i dla samej finalnej scenki warto go zrobić, plus epicka akcja zaparkowania cysterny w ostatniej sekundzie.

Nie wiem czemu voice czat mi szwankował po podłączeniu mikrofonu, nikogo nie słyszałem, więc jak coś nawaliłem to sorki.

Jasiu niemowa ;]

 

Moze dzisiaj cos kolo 22??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O 22 idę spać, bo 3 dzień spania po 3h mnie wykończy, wstaję o 4 rano.... no max pogram do 23h.

Opłaca się zainwestować w jakieś droższe mieszkanie, czy to tylko kosmetyka? Na razie czekam aż odblokują się jakieś posiadłości.

Edytowane przez KaszaWspraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grand Theft Auto V PC Graphics & Performance Guide

 

po południu u siebie ustawię tak te opcje:

 

Anisotropic Filtering 16x

 

Distance Scaling 100% lub 50%

 

Extended Distance Scaling 50%

 

Extended Shadow Distance 50%

 

Grass Quality HIGH

 

Reflection Quality VeryHIGH

 

reszta na maxa z FXAA.

Edytowane przez zaodrze244
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O 22 idę spać, bo 3 dzień spania po 3h mnie wykończy, wstaję o 4 rano.... no max pogram do 23h.

Opłaca się zainwestować w jakieś droższe mieszkanie, czy to tylko kosmetyka? Na razie czekam aż odblokują się jakiś posiadłości.

Zalezy jakie masz teraz.

W luksusowych masz pokoj w ktorym planuje sie operacje. A takowe mozna kupic za 200K czyli tyle co wczoraj zgarnelismy za napady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dobry poradnik, się zoptymalizowałem ... ustawienia jak poniżej, szybka jazda nocą przez miasto i po autostradzie i trzyma się 60FPS, raz spadło do 54FPS.

 

  • Anti-aliasing: OFF
  • Texture quality: Very High
  • Shader quality: Very High
  • Shadow quality: High
  • Reflection quality: Very High
  • Reflection MSAA: OFF
  • Water quality:  Very High
  • Particles quality: Very High
  • Grass quality: High
  • Soft shadows options: softest
  • Post FX options: Ultra
  • Motion blur strength: 0
  • In-game depth of field effects: ON
  • Anisotropic filtering:  x16
  • Ambient occlusion: High
  • Tesellation: Very High
  • suwaki ludność, przechodnie, dystans: MAX
  • opcje zaawansowane: rozszerzone skalowanie: około 25%, detail streaming ON, wszystkie opcje cieni wyłączone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie, czy na złomie z sygnatury mi pójdzie

 

myśle, że spokojnie, na moim Lenovo z podpisu da się nawet grać, kwestia jaką masz tam rozdziałkę? u mnie na 1366x768 jest nawet grywalnie z geforcem 630 i i5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas zmiany otoczenia (wejście do apartamentu w ONLINE, wejście do misji, wyścigu itp.) gra sama zmienia rozdzielczość z 1440p (DSR) do 1080p natywnej dla monitora. Porady?

 

#edit: pomogło dodanie commandline + usunięcie limitera na VRAM + nie minimalizowanie gry.

Rozwiniesz temat? To tak jak w GTA IV? Jaki plik, jakie komendy ustawić? U mnie cały czas startuje w Windows Mode, ponoć wina jakichś innych programów. Może da się wymusić żeby nie klikać stale alt+enter?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam/miałem podobnie, do tego dochodził błąd ERR_GEN_ZLIB_2 - gra wywalała się po 10 - 20 minutach.

Nie wiem czy próbowałeś tego sposobu, ale  wczoraj trafiłem na stronę http://extreme.pcgameshardware.de/gta-grand-theft-auto/385030-gta-5-file-checker-v3-sha-1-pruefung.html .

Pobierasz plik GTA5FileCheck_v3.zip - uruchamiasz w folderze z grą. Program sprawdza poprawność plików, u mnie znalazł dwa uszkodzone (x64f.rpf i x64q.rpf), pliki skasowałem (na wszelki wypadek zrobiłem też kopie). Po uruchomieniu gry Launcher pobrał te dwa pliki ponownie (około 5GB), dla sprawdzenia przeskanowałem pliki jeszcze raz, tym razem wynik bez błędu. Efekt jest taki że gra działała mi wczoraj ponad 1,5 godziny bez błędu, dzisiaj jeszcze potestuję, ale mam nadzieję ze problem rozwiązany.

U mnie aż tak źle nie jest. Wywala się może co 3h albo i rzadziej. Antwirus mi wywala jak chce ściągnąć ten pliczek do sprawdzania :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Epoxer jak u Ciebie wygląda obciążenie CPU w czasie gry ?

 

Daj parę fotek z monitoringiem Afterburnera OSD.

 

 

Pierwszy screen pokazuje trochę fizyki i obciążenie jest dość wysokie

 

3416386900_1429727119_thumb.jpg

 

 

Trawka pomimo, że na High to wysokie obciążenie GPU, średnie CPU.

 

5058464500_1429727308_thumb.jpg

 

 

Szybka jazda.

 

7464481000_1429727586_thumb.jpg

 

 

Postój, długie światła.

 

6948216100_1429727684_thumb.jpg

 

 

Nocne bieganie nad wodą.

 

2791282500_1429728320_thumb.jpg

 

 

Stłuczka i wywołany nią motion blur

 

3053212000_1429728477_thumb.jpg

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thx za zaproszenia ale w tym tygodniu tylko sp, online z ppc przekłądam do nastepnego tygodnia. Też wam nie działa cieniowanie PCSS na gtx 970?  Obraz jest fatalny, w zasadzie jak zwykłe ustawienie medium. Stery 350.12 instalowane na czysto. Dobrze, że wydajność podskoczyła po ostatnim patchu w krytycznym miejscu poza miastem z 22 do 28fps. Widzę, że do online muszę zredukować ostro ustawienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thx za zaproszenia ale w tym tygodniu tylko sp, online z ppc przekłądam do nastepnego tygodnia. Też wam nie działa cieniowanie PCSS na gtx 970?  Obraz jest fatalny, w zasadzie jak zwykłe ustawienie medium. Stery 350.12 instalowane na czysto. Dobrze, że wydajność podskoczyła po ostatnim patchu w krytycznym miejscu poza miastem z 22 do 28fps. Widzę, że do online muszę zredukować ostro ustawienia.

ja wyłączyłem PCSS -> http://www.hardocp.com/article/2015/04/20/grand_theft_auto_v_video_card_performance_preview/7#.VTgSfSHtlBc

 

na podstawie guida nvidii zmniejszyłem trawę, zresztą różnicy podczas grania nie widzę to nie skyrim oraz zmniejszyłem jakość odbić i mam teraz 60fps stałe. 

 

gta5_ustawienia.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś korzysta z MFAA w tej grze? Bo u mnie nie widzę żeby włączenie MFAA w sterach dawało jakikolwiek efekt

 

MSAAx2, FXAA on, MFAA on
 
 
MSAAx2, FXAA on, MFAA off
 
 
MSAAx4, FXAA on, MFAA off
 
 
MSAAx4, FXAA on, MFAA on
 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

/.../

 

Pięknie się karta zachowuje z tego co widzę, chociaż I5 3570K wykręcony potrafi dostać pełne obciążenie, a pisali, że GTA5 nie siedzi mocno na CPU  :biggrin:

 

Ustawienia wysokie ?

 

Może b. wysokie ?

 

Karta z 4GB pamięciami ?

 

Co to za wartości dla monitoringu RAM ?

 

Są dwa odczyty i to jakieś kosmicznie duże :P

 

 

Pytam, bo kolega nie może się zdecydować co do zakupu GTX 960 4GB i muszę pokazać kogoś, kto ma taką kartę i pyka w GTA5 :P

 

Dzięki i sry za kłopot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

leven, ustawienia grafiki  http://forum.purepc.pl/topic/338306-grand-theft-auto-v/page-38?do=findComment&comment=3948834

 

Karta z 2GB RAMu. Monitoring RAMu pokazuje najpierw systemowy, potem plik wymiany. Gdy ustawiłem DSR na 1,5x, plik wymiany osiągnął 12100MB. Jestem właśnie na etapie sprawdzania jak z wydajnością DSR na 1,2x bo na 1,5x widać momentami utratę płynności pomimo > 50FPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wczoraj był napad, ciężka misja The Pacific Standard Job. Łatwo coś s[ciach!]lić jak pierwszy raz ją robisz i nic nie wiesz, ale po wielkiej męczarni udało się.

Dzisiaj mogę już posiedzieć dłużej, jak coś zapraszać.

 

PS

Nie ustawiajcie wyścigów z Makdufx, on zawsze ma TRY HARD mode. Nie zawaha się  wjechać w wasz kuper. :-D

Edytowane przez KaszaWspraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...