Skocz do zawartości
ath

Grand Theft Auto V

Rekomendowane odpowiedzi

Up @ Jurek911...

 

 

O kurcze :P

 

Ustawienia myszki przydzielone jak ?

 

Są trzy i trzeba je wszystkie wypróbować.

 

Trzeba też przyjrzeć się monitoringowi GPU, CPU, RAM i MEM karty.


Kupiłem dodatkowe 8 GB RAM i stuttering znikł, wcześniej gra intensywnie korzystała ze swap file.

 

Jak to się u Ciebie objawiało ?

 

Tak jak u kolegi Jurek911  na filmiku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To niektórzy muszą mieć problem z wyciekiem pamięci, nawet na hd4600 nie miałem nic takiego na full texturach. Na 970 to gra pływa, po 1h czasu użycie ramu systemowego praktycznie nie rośnie, użycie pamięci karty także stoi w miejscu , jedynie karta zwalnia i dogrywa co jakiś czas te 100-200mb co jest prawidłowym zjawiskiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@scratix, a grę miałeś na SSD ? U mnie gra na SSD + 8GB RAMu i nie ma stutteringu. Natomiast FPS zaczyna spadać i czasem szarpnie jak ustawiam na maxa w opcjach zaawansowanych "extended display scaling" - mocno obciąża CPU. Ponadto podczas jazdy cienie na Very high przy deszczu chwilami powodują podobny efekt.

 

@leven, zmniejsz odbicia o oczko i powinno dojść kilka FPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To niektórzy muszą mieć problem z wyciekiem pamięci, nawet na hd4600 nie miałem nic takiego na full texturach. Na 970 to gra pływa, po 1h czasu użycie ramu systemowego praktycznie nie rośnie, użycie pamięci karty także stoi w miejscu , jedynie karta zwalnia i dogrywa co jakiś czas te 100-200mb co jest prawidłowym zjawiskiem.

 

Wychodzą braki IMHO. Za duży rozrzut przy PC i robi się kupa w specyficznych sytuacjach. Ja nadal gram jedynie na koncie gościa i nadal szukam złotego środka na ustawienia gry pod 970 + GTAV na HDD WD Black. Kusi mnie wywalenie kolejnych 300pln na nową SSD pod nowy system + GTA...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@scratix, a grę miałeś na SSD ? U mnie gra na SSD + 8GB RAMu i nie ma stutteringu. Natomiast FPS zaczyna spadać i czasem szarpnie jak ustawiam na maxa w opcjach zaawansowanych "extended display scaling" - mocno obciąża CPU. Ponadto podczas jazdy cienie na Very high przy deszczu chwilami powodują podobny efekt.

 

Na HDD, za mały mam SSD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzą braki IMHO. Za duży rozrzut przy PC i robi się kupa w specyficznych sytuacjach. Ja nadal gram jedynie na koncie gościa i nadal szukam złotego środka na ustawienia gry pod 970 + GTAV na HDD WD Black. Kusi mnie wywalenie kolejnych 300pln na nową SSD pod nowy system + GTA...

Nie wiem czy ssd pomoże, u mnie gra siedzi na hdd.

 

Link

 

W linku masz ustawienia do 4k w 970gtx , trzyma fps 40-55fps , po oc trzyma min 50fps. Jak ktoś chce mieć stałe 60fps to wystarczy zdjąć dsr do 3x, wtedy jest stałe 60fps i gpu lata na 80-85% obciążenia. Stery 347.88 tylko odsyfione :> Za jakiś czas sprawdzę jak taktowanie ramu wpływa na działanie gry to akurat może mieć zasadnicze znaczenie, od rwania po różnice w wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie SSD czasem pomaga na stuttering. Tak też miałem w grze L.A. Noire - na HDD w trakcie jazdy na zakrętach miałem przycinki, przerzuciłem na SSD i znikły.

Edytowane przez epoxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie masz problemów z błędami tdr to nie kombinuj z tym, bo możesz narobić sobie bajzel w rejestrze i zaczną się problemy z bsodami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPU jako wąskie gardło w GTA V - test http://www.gamersnexus.net/game-bench/1911-gta-v-cpu-benchmark-4790k-3570k-9590-more

 

Szczególnie porównanie Ultra vs High/Very High pokazuje jak duże obciążenie generuje włączenie opcji zaawansowanych na maxa.

 

Tutaj głównie chodzi o suwak "extened dispaly scaling" - u mnie przy 25% 3570 & 4.3GHz chwilami dobija do 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ssd pomoże, u mnie gra siedzi na hdd.

 

Link

 

W linku masz ustawienia do 4k w 970gtx , trzyma fps 40-55fps , po oc trzyma min 50fps. Jak ktoś chce mieć stałe 60fps to wystarczy zdjąć dsr do 3x, wtedy jest stałe 60fps i gpu lata na 80-85% obciążenia. Stery 347.88 tylko odsyfione :> Za jakiś czas sprawdzę jak taktowanie ramu wpływa na działanie gry to akurat może mieć zasadnicze znaczenie, od rwania po różnice w wydajności.

Dysponuje linkiem do tych odsyfionych 347.88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysponuje linkiem do tych odsyfionych 347.88

Jutro wrzucę na jakiś serwer, w tym poście będzie dostępny link.

 

Nie jest to całkowicie odsyfiony ster, to tylko standardowe czyszczenie syfu przy sterach nv i około 40% zmniejszenie rozmiaru+ lekkie zmiany w infie pod szybkość działania control panela. Siedzi jeszcze nvsmi, optimus i inne bzdety w sumie na oko 12 plików systemowych do usunięcia.

 

347.88

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dodatkowe 8 GB RAM i stuttering znikł, wcześniej gra intensywnie korzystała ze swap file.

Mam 8 GB RAM, i5 4670 oraz GTX970 i ciągle doświadczam mikro zacinek podczas np. jazdy po mieście.. Może format pomoże? Czy to przez 8GB RAM czy przez to że gra zainstalowana jest na dysku magnetycznym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie miałem takich problemów, zużycie ramu stałe, spokojnie 8gb starczało, gra na hdd.

Generalnie 60fps jak skała na 1200p jeżeli nie podbije się msaa (chociaż na x2 ciągle jest zapas) i nie włącza wszystkich opcji w advanced.

Gra dość dobrze obciąża cpu, wszystkie wątki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To niektórzy muszą mieć problem z wyciekiem pamięci, nawet na hd4600 nie miałem nic takiego na full texturach. Na 970 to gra pływa, po 1h czasu użycie ramu systemowego praktycznie nie rośnie, użycie pamięci karty także stoi w miejscu , jedynie karta zwalnia i dogrywa co jakiś czas te 100-200mb co jest prawidłowym zjawiskiem.

 

 

Jestem chyba nielicznym wyjątkiem, który nie problemów z wywalaniem i bsodami (tzn. były 2 wynikające z za niskiego vcore - gta v jako jedyne obnażyło bezlitośnie niedostatki papu, reszta zawsze była stabilna od 7 miesięcy jak postawiłem nowego win 8.1 na z97, nawet intel burn test). Swap kontrolowany przez system i zużycie ramu zawsze na poziomie 6200mb, vram w/g afterburnera to niecałe 3400mb.. Grafa ustawiona 1516/7550. Co ciekawe widać róznice fps gdy dam pamięci na 7950, ale muszę podkręcać wentyle na maxa więc dla mnie nieakceptowalne. Wersja gry pudełkowa, win 8.1 z ostatnimi aktualizacjami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SSD w tej grze kompletnie nic nie daje, ładuję się tak samo szybko jak znajomi z HDD.

Mam 16 GB RAM i przycinki w mieście zdarzają się bardzo rzadko, raczej bym to podciągnął pod nie zdarzają. Ale w 3cim napadzie na morzu miałem dosłownie zatrzymania animacji na ułamek sekundy co sekundę, i nie wiem czym to było spowodowane, bo jak się oddaliłem od tej miejscówki na morzu to wszystko wróciło do normy...

 

U mnie takie mikro przycięcia (jak na filmiku wyżej na autostradzie) występują jak słucham własnego radia, a pliki mp3 mam w moich dokumentach na SSD więc nie wiem czego to wina...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 8 GB RAM, i5 4670 oraz GTX970 i ciągle doświadczam mikro zacinek podczas np. jazdy po mieście.. Może format pomoże? Czy to przez 8GB RAM czy przez to że gra zainstalowana jest na dysku magnetycznym?

 

Też mam grę na HDD bo szkoda mi miejsca na SSD i u mnie nie ma żadnych przycinek. Może dlatego, że ja na Windows 10 instalowany jak tylko wyszedł + potem update nowych wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NewNickPL, wiem z własnego doświadczenia i z tego co można znaleźć w sieci,  że różnica w ładowaniu gry na SSD jest znaczna.

 

 

 

HDD 7200 rpm vs SSD

 

49s vs 31s

 

 

 

 

HDD 5400 rpm vs SSD

 

1m 28s vs 1m 00s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze mam problem, na kompie Phenom II 960T @ 6rdzeni po 4Ghz, 6GB ram ddr2 800 oraz radeon 7870 2GB @ 1160MHz gra chodzi bardzo słabo, ustawienia średnie i AA wył itd 

Gdzie tkwi problem? Gra się często przycina. System 7 64bit. Parę razy miałem niebieski ekran powodem plik ati, zainstalowałem najnowsze sterowniki ze strony AMD. 

Co jeszcze sprawdzić? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...