Skocz do zawartości
ath

Grand Theft Auto V

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś update 169MB :D

 

https://support.rockstargames.com/hc/en-us/articles/205086728--4-30-15-GTAV-PC-Patch-350-1-Notes

 

 

 

  • Vehicles in your garage can no longer be accidentally replaced with vehicles from the street. For details, see this page.
  • Improved stability and fixed several crashes and hangs while transitioning between Jobs in GTA Online.
  • Fixed an issue where certain players were unable to exit their garages while inside of a personal vehicle.
  • Fixed an issue where the game could freeze if you were robbing a store while someone else was attempting to buy snacks there.
  • A rare issue has been fixed where some players received a “Purchase Failed” error when attempting to buy apartments.
  • Fixed an issue where players would be asked to quit the game while using text chat in Golf and pressing the “E” key.
  • GTA Online characters can now be added to your shortlist in the Rockstar Editor.
  • Fixed several clipping issues that occurred when taking Snapmatic selfies.
  • One-on-One Vehicle Deathmatches in Free Roam will now properly spawn all participants in vehicles.
  • Fixed a Steam-only issue where you could not alt-tab back into GTAV if you alt-tabbed out while the Steam overlay was active.
  • Various fixes to bring improved patch download speeds.
  • Improvements to matchmaking so players that have good connections to each other are matched together more frequently.
  • Fixed a Steam-only issue where players could not use Mexican Spanish as a subtitle language.
  • General stability fixes for director mode and video editor.
  • Various crash fixes.
  • Fixes for issues caused by launching the game in offline mode.
Edytowane przez NewNickPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z GTX960 może podać najlepsze ustawienia (dla FHD)?

Wątpię czy te "optymalne" z GeForce Experience to najlepszy wybór.

Nie ma to jak czekać na gotowe: http://www.geforce.com/whats-new/guides/grand-theft-auto-v-pc-graphics-and-performance-guide#grand-theft-auto-v-geforce-experience-optimal-playable-settings

 

Zmniejsza trawę wylacz reflesky msaa i inne bzdety które mordują ta twoja karcioszke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś wyskoczył mi błąd "ERR_GFX_D3D_INIT". Jak już raz wyskoczył w grze to później od razu po intro wyskakiwał ponownie. Nie dało się wejść do menu nawet. Pomogło wrócenie ze sterowników NVidii 350.12 na 347.88 z zaznaczeniem opcji czysta instalacja. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szawel, pisałem kilka stron temu, ale powtórzę - u mnie bardzo dobrze sprawdzają się takie ustawienia. Masz podobny config więc też powinno być OK. Poniższe ustawienie sprawdza się praktycznie w kazdych warunkach i scenerii i FPS sporadycznie spada o kilka klatek poniżej 60.

 

  • Anti-aliasing: OFF
  • Texture quality: Very High
  • Shader quality: Very High
  • Shadow quality: High
  • Reflection quality: Very High
  • Reflection MSAA: OFF
  • Water quality:  Very High
  • Particles quality: Very High
  • Grass quality: High
  • Soft shadows options: softest
  • Post FX options: Ultra
  • Motion blur strength: 0
  • In-game depth of field effects: ON
  • Anisotropic filtering:  x16
  • Ambient occlusion: High
  • Tesellation: Very High
  • suwaki ludność, przechodnie, dystans: MAX
  • opcje zaawansowane: rozszerzone skalowanie: około 25%, detail streaming ON, wszystkie opcje cieni wyłączone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś wyskoczył mi błąd "ERR_GFX_D3D_INIT". Jak już raz wyskoczył w grze to później od razu po intro wyskakiwał ponownie. Nie dało się wejść do menu nawet. Pomogło wrócenie ze sterowników NVidii 350.12 na 347.88 z zaznaczeniem opcji czysta instalacja. 

U mnie z dwa razy na dzień wyskakuje, stery najnowsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włączenie w sterownikach AFx16 + Wysoka jakość filtrowania + zablokowanie ujemnej kompresji zabiera trochę klatek. ( chociaż na screenie akurat jest więcej klatek tam gdzie był wymuszony AF w sterach i ustawiona wysoka jakosć). Różnica jest widoczna gołym okiem.

 

9CusmRW.jpg

 

9aiZouy.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że wydajność mi się po tym patchu poprawiła. Można teraz poeksperymentować jaką opcję graficzną zwiększyć - na razie cienie dałem na Very high + w zaawansowanych cienie na 50% i śmiga. Sprawdzałem też jakość odbić na Ultra i też wydajność nie spada choć już w połączeniu z max cieniami widać obciążenie. Jeszcze trawkę na Very high i Ultra oraz ustawienia Kilokush muszę przetestować.

 

 

UPDATE

 

Ustawienie "w sterownikach AFx16 + Wysoka jakość filtrowania + zablokowanie ujemnej kompresji" daje świetny efekt w połączeniu z FXAA. Wcześniej nie korzystałem z FXAA bo za bardzo rozmywa obraz, a po zastosowaniu tych ustawień jest nadal ostry.

 

 

Wróciłem do ustawień z posta http://forum.purepc.pl/topic/338306-grand-theft-auto-v/page-43?do=findComment&comment=3950335i dodałem FXAA + ustawienia Kilokush.

 

9057958800_1430472202_thumb.jpg

 

9513217900_1430472830_thumb.jpg

Edytowane przez epoxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak podajecie te ustawienia, depth of field to raczej kwestia gustu, podobnie jak motion blur. Osobiście nie lubię tego efektu rozmazania obrazu na dalszym planie, także wyłączyłbym to niezależnie od zapasu wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak podajecie te ustawienia, depth of field to raczej kwestia gustu, podobnie jak motion blur. Osobiście nie lubię tego efektu rozmazania obrazu na dalszym planie, także wyłączyłbym to niezależnie od zapasu wydajności.

 

Fajne jest to w singlu ale w multi mocno wkurza. Zwłaszcza jak się włączy widok z pierwszej osoby. Jak celujemy w kogoś oddalonego 15 m od nas to widzimy tylko jego a reszta ekranu jest rozmazana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To online jest ogromne, początkowo byłem przytłoczony wszystkimi informacjami, wydarzeniami itp. Na razie mam 8 lvl wiec napadów nie zorganizuje, głównie to ścigam się. Mam parę pytań:

 

1. Jak kupić garaż?

2. Czy da się jakoś wyłączyć te zaproszenia od nieznajomych? Denerwujące to jest jak co chwile jestem zasypywany zaproszeniami.

3. Tylko ja mam tak że rozłącza mnie po kilka razy?

Edytowane przez scratix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Musisz kupić dom/apartament

2. Nie wiem, ale wydaje mi się, że gdzieś widziałem opcję, żeby zaproszenia do gier były od nikogo, znajomych i wszystkich.

3. Raczej mnie nie rozłącza samo z siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma problemy z multi gpu na lapkach (combo intel+nvidia)? Widziałem takie tematy na steam i na reddicie. Czy to przypadłość wersji "kopia zapasowa"? Zastanawiam, się nad zakupem i potrzebuję oświecenia.

Edytowane przez Konar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla osób mających stuttering lub czujących, że gra nie chodzi super płynnie pomimo wysokich FPS.

 

W opcjach gry włączcie odświeżanie monitora na 50 Hz i Synchronizację Pionową na włączoną.

 

Przy odświeżaniu 59Hz FRAPS pokazuję raz 58 raz 61 FPSów. Być może te przeskoki FPS powodują uczucie braku płynności gry. Na moje oko gra wydaje się idealnie płynna przy włączonych 50 Hz i synchronizacji pionowej. Non stop trzyma stałe 50 FPS. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kilokush to co dzisiaj znowu farma ?:) trzeba trochę podbić poziomy :) kup sobie wkońcu apartament to zrobimy heista na 2 wieczorem :) (chyba że będzie nas więcej to wtedy walniemy na 4) Ja będę dzisiaj około 23 max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla osób mających stuttering lub czujących, że gra nie chodzi super płynnie pomimo wysokich FPS.

 

W opcjach gry włączcie odświeżanie monitora na 50 Hz i Synchronizację Pionową na włączoną.

 

Przy odświeżaniu 59Hz FRAPS pokazuję raz 58 raz 61 FPSów. Być może te przeskoki FPS powodują uczucie braku płynności gry. Na moje oko gra wydaje się idealnie płynna przy włączonych 50 Hz i synchronizacji pionowej. Non stop trzyma stałe 50 FPS. 

Ja mogę mieć 70fps i jak tylko włączę msaa 2x to czuję, że coś tu nie gra, przy 8x widać to gołym okiem i zaczynają się problemy ze sterowaniem pomimo +50fps.

Przetestuję dzisiaj vsync, choć przy monitorze 120Hz i wyłączonej synchronizacji nie powinno być takich jaj.

pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś szuka osoby do napadów to ja jestem chętny, tylko wraz z planowaniem i przygotowaniem. Ksywa na RGSC taka jak tu.

Edytowane przez scratix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie u mnie to wygląda tak. Wyłączamy AF i Synchronizację pionową w grze. Oraz ustawiamy odświeżanie 50 Hz w grze.

 

W sterownikach dajemy takie ustawienia.

 Z4AHB.jpg

 

I jest na moje oko idealnie płynnie. Ważne by wyłączyć synchronizację pionową w grze i AF w grze. Bo jak włączymy w sterach i w grze to zastaniemy mocny tearing obrazu, który może być odczuwany jako stuttering.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W SP kupilem zlomowisko i jest info, ze placa 150$ za kazdy zniszczony pojazd. Pytanie, gdzie mam niszczyc te pojazdy ? CZy to sie dzieje "samo" losowo i dostaje zmienna tygodniowa kwote ? Hmm

 

Pytanie drugie. Jak skorzystac z zestawu do nurkowania ? Tylko po uprzednim wyjsciu z batyskafu czy moze stroj mam zalozyc w garderobie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grając postacią która kupiła złomowisko musisz niszczyć pojazdy, celowo bądź w trakcie misji, za każdy zniszczony pojazd dostajesz 150$. 

 

Do nurkowania potrzebna jest chyba specjalna pontonowa łódka. Jak z niej wysiadasz od razu zakłada się zestaw. Jedna jest zawsze przy takim małym porcie co jest do kupienia na północne-zachodnim wybrzeżu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie na "high". Silnik jest bardzo elastyczny i najlepiej samemu podobierać odpowiednie ustawienia. I pytanie czy zależy Ci na 60fps czy zadowolisz się 30. :)

Edytowane przez ath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak włączyłem MFAA i wyłaczyłem MSAA to wygląda lepiej niż samo MSAA x2 :D

 

Jak to zrobiłeś? Bo u mnie jak narzucę wygładzanie krawędzi w sterownikach i włączę MFAA to AA w ogóle nie działa. Z tego co wiem trzeba włączyć MFAA w sterach i włączyć MSAA w grze - wtedy karta sama zrobi z tego MSAA > MFAA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...