Skocz do zawartości
ath

Grand Theft Auto V

Rekomendowane odpowiedzi

Żeby ustawić 50 FPS trzeba wybrać odświeżanie w grze 50 Hz. Wtedy jest non stop stałe 50 Hz.

 

I jeszcze jedna porada. W Sterownikach można ustawić Synchronizację Pionową w tryb adaptacyjny gdyż przy opcji włącz i 50 Hz jak się wjedzie w trawę FPS nagle ustawia się na 25 FPS. Przy 59-60Hz to nie występuję. Przy synchronizacji pionowej włączonej w sterownikach na tryb Adaptacyjny i 50 Hz w grze też jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam problem z gta 5, po instalacji gdy chcę uruchomić grę za każdym razem pojawia się błąd 0xc000007b, znalazłem jakieś tutoriale  i robiłem wszystko według nich ale nic, dalej jest "kicha" i błąd ciągle się pojawia przy próbie odpalenia. Miał ktoś taki problem i go rozwiązał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robiłem i tym "sposobem i dalej nic :D

 

If this does not fix your issue try this:

-Go to your system32 folder

-Delete all .dll files that start with "d3" or "D3" (you may backup them)

-Install the latest DirectX again

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tak robiłem :D chyba, że to wina systemu 64 bit?

 

 

no cóż, spróbuję formata zrobić a jak nie pomoże to trudno się mówi i gra powędruje do kuzyna lub na półkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązałem problem "GTAV.exe has stopped working" przez... podbicie voltów +0.1 na OC CPU.
Wychodzi na to, że ta gra poddaje platformę testom stabilnościowym na innym poziomie. Zapewne ze względu na duży narzut pracy w przypadku starszych platform.
Sprawdza się porzekadło, że nawet jeśli przez 48h katowania syntetykami wszystko jest okej, to nie oznacza 100% pewności. Moim zdaniem ten tytuł jest godnym reprezentantem testowym dla środowiska gier ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w sumie zrezygnowałem z V H oprócz tekstur, dałem wszystko na H. i wygładzanie x4 i TXAA. Artefakty mam tylko podczas deszczu, kiedy błyskawica walnie, częściowo czerwony deszcz przez ułamek sekundy. Gra troszkę straciła na uroku, ale nie ma wszędzie zębów.

Edytowane przez KaszaWspraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązałem problem "GTAV.exe has stopped working" przez... podbicie voltów +0.1 na OC CPU.

Wychodzi na to, że ta gra poddaje platformę testom stabilnościowym na innym poziomie. Zapewne ze względu na duży narzut pracy w przypadku starszych platform.

Sprawdza się porzekadło, że nawet jeśli przez 48h katowania syntetykami wszystko jest okej, to nie oznacza 100% pewności. Moim zdaniem ten tytuł jest godnym reprezentantem testowym dla środowiska gier ;)

 

Zgadza się. Mi też na początku wywalało GTA po jakiejś godzinie - dwóch grania. Wystarczyło trochę podnieść napięcie i wszystko gra, tyle, że u mnie problem rozwiązało podniesienie napięcia o 0.02 V. GTA V to lepszy test stabilności proca niż wszystkie syntetyki razem wzięte :D

Edytowane przez lukadev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też żaden syntetyk tak nie rozgrzewał karty jak GTA V. Jeśli chcecie trochę zmniejszyć temperatury na GPU to włączcie Vsync w sterach i tryb zarządzania energią na adaptacyjny. Do tego 50Hz odświeżanie w grze i GPU już tak się nie grzeje jak przedtem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zmienione chłodzenie na Gelid icy vision i przy 30% obrotów wentyli na wykręconym HD 7950 nie przekraczam 60 stopni. Na chłodzeniu Dual-x, w grach miałem 70 stopni na 80% wentylatorów. Najlepsza metoda na zmniejszenie temperatur dobre chłodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie cienie się wykrzaczają przy DSR. Jadę i nagle cienie jakby była noc na sekundę, albo cienie na pół mapy itd. A szkoda bo na DSR 2x gra chodzi płynniej niż przy MSAAx4

Ja mam podobne wyniki czy zastosuje DSR x2 czy MASS x4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobne wyniki czy zastosuje DSR x2 czy MASS x4

 

W centrum miasta jest podobnie. Ale jak pojadę za miasto gdzie jest dużo trawy z MSAAx4 FPS spada do okolic 40 FPS, z DSRx2 nie spada poniżej 50.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie w stacjonarnym gram ma gt640 i jest pelna plynnosc, grafika szalu nie ma, przyjemosc z gry mam.

 

ja mam w lapku 630 (procek i5) i jeśli będziesz grać w 1280x720 będziesz mieć grubo powyżej 30fps na normalnych detalach, wydajność drastycznie spada w online

 

ale jest to dość grywalne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...