Skocz do zawartości
katoda

Lapek z dobrym dostępem do systemu chłodzenia

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

od kilku tygodni rozglądam się po sieci w poszukiwaniu propozycji nowego laptopa za w miarę rozsądne pieniądze. Ogólnie szukam czegoś na Sandy Bridge i5 lub i7, w rozmiarze 15,6', w cenie do 3k, max 3,5k PLN, cichego i długo pracującego na baterii. Grafa wystarczy zintegrowana, chociaż nVidią z Optimusem też nie pogardzę.

Oczywiście czytam recenzje, wertuję fora i mniej więcej już mam swoje typy (Asus N53SN, Samsung RF511), tyle że recenzje zazwyczaj pomijają rzecz dla mnie bardzo ważną: dobry dostęp do systemu chłodzenia. Chcę uniknąć sytuacji jak w mojej starej Toshibie, gdzie, aby dobrać się do radiatora i wiatraczka, trzeba było rozebrać laptop niemal na części pierwsze.

Zatem: czy polecicie coś spełniającego moje wymagania? Na innym forum polecili mi lapki HP z serii ProBook, ale może da się znaleźć coś dla zwykłych śmiertelników?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co dobierać się do chłodzenia, żeby po 5 latach wymienić thermalpady na nowe ? Ten laptop może tyle nie przeżyć ;) Zasada w przypadku laptopów : Czyścisz sam radiator na wylocie i ewentualnie wentylator przez kratkę i nie tykasz ori chłodzenia, to badziewie jest na tyle specyficzne i nie trwałe, że w czasie demontażu może się odkształcić i wtedy masz po tyłku. Nawet gdybyś chciał wymienić samą pastę to i tak musisz mieć nowe pady bo starych nie dopasujesz pod odkształcenia, poza tym po "dekompresji" mogą stracić strukturę i automatycznie właściwości.

 

Odpuść sobie, poszukaj po prostu notka, który będzie miał dobry serwis i odpowiednie dla Ciebie parametry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam szukam lapka w podobnej cenie. Upatrzyłem 3 modele:

-Samsung RF511

-Toshiba Satellite P750

-MSI FX620DX

 

Wnętrzości (zależnie od opcji) te same. Razi niestety matryca glare (matowe ma np. lenovo) i, w wypadku samsunga, polerowana klapa, za to wszystkie mają klawiaturę chiclet (mnie np się na takiej najlepiej pracuje). Niestety nie mogę się wypowiedzieć co do czasu działania na baterii, słabo też z recenzjami na necie.

 

A BuMeL ma rację, chłodzenie w lapku wystarczy regularnie czyścić z wierzchu i nie będzie problemów.

 

PS: HP od razu olej, są ponoć dość awaryjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy regularne, tak powiedzmy co 6 miesięcy, przedmuchiwanie lapka sprężonym powietrzem zapewni, że na radiatorze nie będzie zbijał się kurz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurz zbiera się zawsze i dlatego trzeba regularnie czyścić. Polecam nie rzadziej niż 3 miesiące. Tu nawet regularne sprzątanie mieszkania Ci nie pomoże bo kurz jest zawsze i wszędzie a komputery to takie wredne graty, że zasysają go prosto z powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...