Skocz do zawartości
Marcin_gps

Nowe kości i CL4

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Czy ktoś może mi polecić moduły pamięci DDR3, które polecą na CL4? Wiem, że jakieś starsze Corsairy śmigały, ale o nowych kostkach, które tak potrafią nie słyszałem. Moje Goodramy Pro za żadne skarby nie chcą wstawać przy CL4, nawet @ 800 MHz i napięciu ponad 2V.

 

Cena nie gra roli.

 

 

Dzięki,

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CL moze i wykonalne ale nie przy 1600MHz...

Przy ~~1300MHz, to moze i tak...

 

Corsair'y CM3X'y o poj. 1GB wiem, ze byly w stanie tak pracowac (ale trzeba ladowac duzo papu) no i to raczej wykonalne na X38/X48, a nie na 790GX i AMD :)

 

Po co Ci to w ogole? Lepiej miec 1800 CL7 np. ;)

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Pamięci są do nietypowych zadań i większe korzyści są z agresywnych timingów niż z częstotliwości. Nie liczę na to, że przy 1600 będą śmigały CL4, raczej 1067, max 1333MHz :)

Pytam tylko, czy dla modułów, które są przystosowane do pracy z wysokimi zegarami (np. Dominator GTX, 2400MHz, 9-11-10-30, 1.65V) dadzą radę na pół gwizdka z CL4? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Pamięci są do nietypowych zadań i większe korzyści są z agresywnych timingów niż z częstotliwości. Nie liczę na to, że przy 1600 będą śmigały CL4, raczej 1067, max 1333MHz :)

Pytam tylko, czy dla modułów, które są przystosowane do pracy z wysokimi zegarami (np. Dominator GTX, 2400MHz, 9-11-10-30, 1.65V) dadzą radę na pół gwizdka z CL4? :)

 

Sprawdzales juz przyrost wydajnosci w twoich 'nietypowych zadaniach' po ustawieniu agresywnych timingow na obecnej platformie?

Moze sie okazac, ze na tej platformie boosta bedziesz miał ale bardzo małego.

ELPIDA BBSE, Hyper powinny robic bez problemu ;)

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...